İşletim Sistemi ve Driverlar Hariç Her Şeyi Yerel Disk D'ye Kurma

VSR

Decapat
Merhabalar. Windows 10 kullanıyorum ve dizüstü bir bilgisayara sahibim. İçerisinde önemli belgelerim olduğu için tüm arşivimi önlem amaçlı Yerel Disk C:'den ayırmış olduğum Yerel Disk D:'ye taşıdım. Fakat arşivlerimi aktif olarak kullanabilmem için (yalnızca) Yerel Disk D:'ye kurmam gereken birkaç program mevcut. Kısaca; Yerel Disk C:'ye herhangi bir dosya taşırmadan yalnızca Yerel Disk D:'ye herhangi bir program kurmak mümkün müdür? Aşağıya bırakmış olduğum bağlantıdaki adımları izlediğim takdirde pozitif bir sonuç alabilir miyim? Bu konuda tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Son düzenleme:
SSD disklerin çok pahalı olduğu dönemlerde bütçem küçük kapasitelilere yetiyordu. Dolayısıyla işletim sistemi, antivirüs, ofis ve sürücüleri C diskine, diğer tüm programları, kişisel dosyaları ise D diskine kuruyordum. Alışkanlık öyle gelişti, halen öyle kullanıyorum :) Şu anda bilgisayarımda 3 tane HDD var. 1 tanesi SSD, bahsettiğim temel kurulumlar onda. 1 tanesinde sadece oyun ve programlar yüklü. Diğerini ise dosya depolamada kullanıyorum. Varsayılan dizin ayarlarıyla oynamanıza gerek yok. Kurulum yapacağınız zaman yükleme yerini diğer diskiniz olarak gösterin yeterli.

Bilgi için teşekkürler fakat maalesef yükleyeceğim program sırası ile; Program Dosyaları (x86), Program Files, Belgelerim, Common Files vb. adreslere .dll uzantılı dosyalar bıraktığı ve ayrıca bazı uzantılarını da seçim hakkı tanımadan direkt olarak Yerel Disk C:/'ye kurduğu için başarılı olamadım bu denememde. Siz nasıl yapmıştınız?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı