Programları Yerel Disk D'ye Kurmak

Tam olarak aradığım unsur benim de bu aslında, maalesef cevaplanmamış olması kötü oldu, emektar masaüstü bilgisayarımı yeniden ayaklandırmak istedim 3. nesil olmasına rağmen M.2 SSD alıp PCI-e yolu ile bağladım ama 10 yıllık makine olduğundan dolayı BIOS'da görünmüyor hal böyle olunca kasanın içindeki 120 GB SSD'ye Windows'u programların tümünü de M.2 SSD'ye kurma derdine düştük HDD ise depo olarak dursun dedik ama bakalım başarabilecek miyiz keşke cevabı olsaymış ilaç olurdu.

Symbolic link ile çözüm bulabilirsiniz. Ben driver ile alakalı kullanıyorum. Programların dosyalarını önce C sürücüsüne kurup, D taşırsınız. Sonra D sürücüsündeki dosyaları C sürücüsündeki aynı yere linklersiniz. Nasıl çalıştığını iyice anladıktan sonra yapın bence. Aşağıdaki link de benzer bir çalışma yapılmış. Symbolic link ile ilgili internette çok bilgi bulabilrsiniz.

Plug-in'lere dair her şeyi tek bir klasör içerisinde toplasam dahi sonuç pozitif değil. Bu yolu denedim fakat olumlu bir sonuç alamadım. Fakat mümkün olması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Zira 120gb SSD + 500gb HDD kullanan bir bilgisayar sahibi sanırım yalnızca işletim sistemi ve gerekli driverlar dışında her şeyi D:/ diskine kuruyor ve SSD'sinde gereksiz bir yer kaplamasına zaten engel olabiliyordur. Fakat, nasıl? O beş harflik sorunun cevabını bulamıyorum açıkcası.

Bu konunun birçok kullanıcı için önemli olduğunu ve çözüm bakımının internet ortamında çok kısır bilgilere ulaşılabildiğini düşündüğüm için sizleri de konu başlığı altına eklemek istedim. Sn. @Recep Baltaş ve Sn. @Ali Güngör fikir, görüş ve önerilerinizi rica ediyorum. Kolaylıklar dilerim.
Merhabalar şuan aynı dertten muzdarip maalesef. Bende işin içinden çıkamıyorum. Kullandığım veya kullanacağım programların uzantıları, pluginleri ssd olan C/ klasörlerine yazıyor. /D diskine (hdd) yönlendirmem hiçbir şey fade etmiyor. Bu da haliyle disk kapasitesini azaltıyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Symbolic link ile çözüm bulabilirsiniz. Ben driver ile alakalı kullanıyorum. Programların dosyalarını önce C sürücüsüne kurup, D taşırsınız. Sonra D sürücüsündeki dosyaları C sürücüsündeki aynı yere linklersiniz. Nasıl çalıştığını iyice anladıktan sonra yapın bence. Aşağıdaki link de benzer bir çalışma yapılmış. Symbolic link ile ilgili internette çok bilgi bulabilrsiniz.
Ben de bu çözümü öneririm.
Yine de @VSR, şunu da denediniz mi?
1647563477969.png

.
Bir de sıfırdan kurarken, şundan yararlanabilirsiniz:

Son düzenleme:
Konuyu çözüme ulaştıran var mı? Bende aynı sorunu yaşıyorum bu konuda bilgisi olan var mı acil çözmem gerekiyor Fl studio pluginlerinin boyutu çok yüksek.Ssd'ye windowsu Fl studio ve pluginleri Hdd'ye kurmak istiyorum.Kurmama rağmen fl studio ve pluginleri çalışmıyor.

Konuyu çözüme ulaştıran var mı? Bende aynı sorunu yaşıyorum bu konuda bilgisi olan var mı acil çözmem gerekiyor FL Studio pluginlerinin boyutu çok yüksek. SSD'ye Windows'u FL Studio ve pluginleri HDD'ye kurmak istiyorum. Kurmama rağmen FL Studio ve pluginleri çalışmıyor.

Çok saçma sorun gerçekten. D'yi seçmeme rağmen bazı uygulamalar bazı şeyleri ısrarla C'ye kuruyor. C zaten dolu ve SSD'nin fazla boyutu yok. Bende çalışmama sorunu olmuyor ama yine de C diski doluyor.

Geri
Yukarı