Sürücüleri Yerel Disk D'ye Kurmak

uclergnlts

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
HP Pavilion laptopa sahibim. Laptop'ta M.2 SSD var lakin bu 16 GB'lık bir SSD. Ben Windows 10'u bu SSD'ye kurdum. Kayıt Defteri'nden dosya dizinlerini değiştirdim. Lakin driver yüklemek istediğimde driverlar SSD'ye yükleniyor. SSD'de yer olmadığı içinde kurulum başarısız oluyor. Ben driverları SSD'ye değil, HDD'ye kurmak istiyorum. Yani kısaca driverların kurulacağı yerin Yerel Disk C değil Yerel Disk D olmasını istiyorum.
Bu mümkün mü?
Mümkünse nasıl yapacağım?

Muhtemelen mümkün değildir. Mümkün olsa bile çok mantıksız olur. Sürücüler sistem açılışından itibaren çalışmaya başlıyor, dosya yolu farklı olursa sorun çıkabilir. Onun yerine C:'den alan boşaltın.

1605312116621.png
;
Merak ediyorum. Nasıl 16GB'lık SSD'ye Windows kurdunuz?

Sistemde 10GB üzeri ram var ise ve "diske kayıt edip uyutma" (hibernate) özelliğini kullanmıyorsanız, hiberfil.sys dosyası silinerek disk üzerinde bir miktar alan kazanabileceğinizi söylüyor.
Depending on how much RAM you have, this file could take up 10GB or more. If you never use hibernation, you can disable the feature and reclaim that disk space.

Sistemde 10GB üzeri RAM var ise ve "diske kayıt edip uyutma" (hibernate) özelliğini kullanmıyorsanız, hiberfil.sys dosyası silinerek disk üzerinde bir miktar alan kazanabileceğinizi söylüyor.

45 GB yer kaplayan sistemi bu dediklerinizi yaparak nasıl 16'ya düşürebiliriz ki. İmkansıza yakın bir şey bu.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    62,5 KB · Görüntüleme: 89
@aliwild517 açıkçası Windows 10 kurulumda ne kadar yer kaplıyor bilmiyorum, sadece biraz alan kazanmak için hiberfil.sys silinebilir dedim. Sonuçta 16 GB bölüme kurulmuş bir şekilde.

Sizin dediğiniz doğrudur tabii ki de. 16 GB'lık yere kurulmasına çok şaşırdım açıkçası.

16GB SSD? Intel Optane Memory olmasın o SSD dediğiniz?
Eğer öyle ise Optane HDD'ye Cache olarak çalışacak ve HDD'yi SSD kadar olmasa bile hızlandıracaktır.

Geri
Yukarı