İşletim sistemi yüklerken sürücü bulunamadı hatası

Eternalonely

Centipat
Daha fazla  
RAM
Hikvision 2x8 3200Mhz 16CL
SSD veya HDD modeli
Hikvision M2 512Gb
Ekran kartı
MSI 1660 super
Anakart
Asus h610m-a d4
İşlemci
Intel i3 12100F
Herkese selam. Sistemimi sonunda topladım diye sevinirken bir türlü bilgisayara kavuşamadım. İşletim sistemi yüklemeye çalışıyorum fakat bir türlü yükleyemedim. Sürücü bulunamadı hatası alıyorum. Başta format flashından diye düşündüm üç ayrı flash hazırlayıp öyle de denedim aynı hata. Intel vdmi yapıyorum yine aynı. Hikvision 512 GB M.2 SSD arızalı mı diye ya da tanımadı mı deyip yerini değiştirdim ama SSD'nin çalışırken üstünde kırmızı ışığı yanıyor. Arızalı olma ihtimali var mı ışığı yanmasına rağmen, kuramadım bir türlü PC'yi. Toplarken de eksik yanlış kablo takmış olma ihtimalim var mı ama bildiğim kadarıyla M.2 için kabloya gerek yok.

Küçük bir ihtimal de olsa BIOS kaynaklı da olabiliyor. Bazen RAM, M.2 gibi donanımlar için BIOS güncellemesi gerekebiliyor.

Hocam bir ihtimal ISO dosyasından kaynaklı olabilir bence. Yani ben de örnek veriyorum A sitesinden indirdiğim ISO dosyası ile buradan indirdiğim ISO dosyası aynı olmuyor ve A sitesindekinde bahsettiğiniz hatayı alıyorum.

M.2 diski tekrar sök/tak yapıp deneyebilirsiniz.

Hocam bir ihtimal ISO dosyasından kaynaklı olabilir bence. Yani ben de örnek veriyorum A sitesinden indirdiğim ISO dosyası ile buradan indirdiğim ISO dosyası aynı olmuyor ve A sitesindekinde bahsettiğiniz hatayı alıyorum.
Farklı ISO dosyaları ile denedim malesef aynı

M.2 diski tekrar sök/tak yapıp deneyebilirsiniz.
Sonuç aynı aşağıda da yukarıda da ışığı yanıyor ama gelişme yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 BIOS'ta gözüküyor mu?

Hocam, o zaman M.2'de sıkıntı olabilir.

Geri
Yukarı