İşletim sisteminiz olsa adı ne olurdu?

User not found

Decipat
Makaleler
1
Evet arkadaşlar, diyelim ki bir işletim sisteminiz var. Bu işletim sisteminizin adını ve logosunu ne yapardınız? Açık kaynak mı yoksa kapalı kaynak mı olurdu? Ne gibi özellikleri olurdu?

Ben kendiminkinden bahsedeyim, benim işletim sistemim Linux ve Windows'un karışımı olurdu. Logosu'da pencereye konmuş bir kuş. Windows gibi kolay kullanımlı, Linux gibi açık kaynak kod kullanan kararlı bir sistem olurdu. İsmi ise BudgiOS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapalı kod yapardım. Çünkü işimi doğru yapmak isterdim ve emeğimin karşılığını almak isterdim. Ama ben jest yaparak 40 lira yapardım. O ne oğlum 100 lira :D ismi ise ZambakOS (Zambak şu an ki yeni kod derslerinden öğrendiğim Konsol Uygulamasında kullandığım bi değişken. long tipi değişkenler için kullanıyorum)

Ben KebabOS yapardım. Büyük ihtimalle Windows ve Linux arasında geçiş yapılabilir bir şey olurdu. Logosu da Windows penceresi olurdu fakat tam ortasından kebap çizimi geçiyor. Tema rengini ise gene olarak kırmızı turuncu arası bir renk koyardım. Standart halini ücretsiz yapar, ek özellik isteyene ise 50-60 liradan satar, başka sitelerden satılmasını da yasaklardım.

Geri
Yukarı