İşletme mezunları vs pilotlar

Kfl

Decapat
Herkese merhabalar. Daha önce de bir konu açmıştım pilot olmakla ilgili. Geçenlerde dayımla sohbet ettik biraz. Ben dedim pilotlar çok kazanır o dedi boğaziçi gibi bir yerden mezun olan işletme mezunları kazanır pilotların TR standartlarına göre çok kazandığım bilinen bir şey ama boün işletme mezunu olup bir şirkete girenler de o kadar kazanıyor mu?

Parasız sevdiğin işi yapsan kaç yazar. Ekmek vermeyen iş yapılmaz.
Sevdiğin işi layıkıyla yaparsan hiç kimsenin kazanmadığı kadar para kazanırsın hocam.
Şahsen pilotluk ve işletme arasında bağlantı kuramadım. Pilotlar daha yüksek maaş ile işe başlıyorlar. İşletme mezunlarının alanları çok daha geniş. Hangi alanda başarılı olacağınızı ve işinizi seveceğinizi düşünüyorsanız o alana yönelmenizi tavsiye ederim.

İkisi de para kazandırır ama sen hangisini istiyorsun o daha çok önemli. Doktorlukta çok para kazandırıyor fakat ben para için 40 yıl boyunca sevmediğim işi yapmam. Örnek verdim bu arada.

Sevdiğin işi layıkıyla yaparsan hiç kimsenin kazanmadığı kadar para kazanırsın hocam.
Şahsen pilotluk ve işletme arasında bağlantı kuramadım. Pilotlar daha yüksek maaş ile işe başlıyorlar. İşletme mezunlarının alanları çok daha geniş. Hangi alanda başarılı olacağınızı ve işinizi seveceğinizi düşünüyorsanız o alana yönelmenizi tavsiye ederim.
Aslında benim hevesim pilotluk değil havacılık.Yani zevkine küçük Bi uçakla uçsam bile mutlu olurum.Malum pilotluk riskli.Sağlığınız bozulduğu an bitiyor meslek.O yüzden işletmeyi araştırdım biraz.Tabi ki üniyi bitirip ceo olarak işe başlarım kafasında değilim. Çocuk değiliz. Ama sağlam Bi Üni bitirip kendini geliştirmiş işletme mezunları yükselince iyi kazanıyorsa işletme okuyup eğlencesine uçmak daha cazip geliyor.O yüzden işletme hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.(Üni sınavında Boğaziçi kazanabileceğime inanıyorum Boğaziçi işletme üzerinden yorum yaparsanız sevinirim)

Geri
Yukarı