ISO dosyası 2 GB'dan düşük ve kötü sistem için göze hoş görünen dağıtım önerisi

volvoseverim

Centipat
Biraz fazla filtreleme yapmış olabilirim. Elimdeki bilgisayar içinde Core 2 Quad ve HD3600 serisi ekran kartı bulunduran bir patates. İnternetten agario oynatırken, 480p video izlerken bile aşırı kasıyor. Bahsettiğim şartları sağlayan, bu bilgisayarı hayata döndürmeye yardımcı olacak Linux dağıtımı önerilerinizi bekliyorum.

Not: 2 GB'dan düşük bir ISO dosyayı istememin sebebi, elimdeki USB bellek yalnızca 2 GB.

Mint öneririm. Pardon Mint ISO'su 2GB'dan daha büyükmüş o yüzden antiX deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam Mint'i daha önce denemiştim fakat demo kısmında çok kasmıştı ve install uygulamasına tıklamama rağmen kurulum başlamıyordu. O yüzden vazgeçmiştim.
antiX 1.7 GB boyutunda tavsiye ederim indirime linki aşağıda.
antiX-23.1_x64-full.iso

2 GB olduğu için USB, fazlası olmuyor. Anlaşılsın diye yazmıştım zaten.

USB olmadan da Linux kurabilirsiniz hocam. Kendinizi 2 GB ile sınırlandırmanıza gerek yok.

Biraz fazla filtreleme yapmış olabilirim. Elimdeki bilgisayar içinde Core 2 Quad ve HD3600 serisi ekran kartı bulunduran bir patates. İnternetten agario oynatırken, 480p video izlerken bile aşırı kasıyor. Bahsettiğim şartları sağlayan, bu bilgisayarı hayata döndürmeye yardımcı olacak Linux dağıtımı önerilerinizi bekliyorum.

Not: 2 GB'dan düşük bir ISO dosyayı istememin sebebi, elimdeki USB bellek yalnızca 2 GB.

Kaç GB RAM'iniz var hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı