Çözüldü iSocUSB sürücüsü kurulunca bilinmeyen aygıt hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yazılımcı0

Decapat
Lenovo G580 20150 (Windows 8.1 Single Language x64) laptopa format attıktan sonra Intel tabletin iSocUSB v1.2.0 sürücüsünü kurdum fakat tablet bağlı olmasa da aygıt yöneticisindeki diğer aygıtlarda bilinmeyen aygıt ünlem işareti çıktı. Laptopa format atmadan önce de iSocUSB sürücüsü kurmuştum fakat aygıt yöneticisinde bu sorun yoktu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
@Emre C @Recep Baltaş @Ali Güngör Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
@Yener K.

Dosya Ekleri

• Bilinmeyen Aygıt donanım kimlikleri.PNG
    Bilinmeyen Aygıt donanım kimlikleri.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 66
  • Aygıt Yöneticisi.PNG
    Aygıt Yöneticisi.PNG
    35,3 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Çözüm
Laptopu Shift'e basılı tutarak yeniden başlattım ve bir seçenek belirleyin ekranından sorun gider>gelişmiş seçenekler>başlangıç ayarları>yeniden başlatı seçtim. Laptop yeniden başladıktan sonra başlangıç ayarlarından "sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak" seçeneğini 7'ye basarak seçtim sonrada iSocUSB sürücüsünü yönetici olarak çalıştırdım ve sürücü kurulurken gelen ekrandan aygıt yazılımını yine de kur seçeneğini seçip kurulum bitince aygıt yöneticisinde Intel SOC aygıtı çıktı. Yani bilinmeyen aygıt sorunu artık çözüldü.
Tam özellikleri nedir? Intel ise linkten Chipset sürücüsünü indirip deneyebilirsiniz.

Tam özellikleri nedir? Intel ise linkten Chipset sürücüsünü indirip deneyebilirsiniz.

Laptopun işlemcisi Intel Core i5 3230M ve dahili ekran kartı Intel HD Graphics 4000. Tabletin işlemcisi de Intel Atom Z3735F ve işletim sistemi Android 5.0.
Bu sorun için laptopa çipset sürücüsü mü kurmam gerekiyor? Lenovo resmi sitesinde çipset sürücüsü yoktu ve Intel sürücü desteği asistanında da Intel sürücüleri güncel yazıyor.

Son düzenleme:
Intel sürücüleri güncel de yazsa aslında değil; yonga seti yani çipset sürücüsünü güncellemeden, anakartın yongasının kontrol ettiği USB, ses vb. donanım aygıtlarında problemler yaşarsınız. Recep'in manuel güncelleme rehberleri hep burada devreye giriyor.

Paylaştığınız dosyayı kurdum ve laptopu yeniden başlattım fakat aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt hâlâ görünüyor.
Intel sürücüleri güncel de yazsa aslında değil; yonga seti yani çipset sürücüsünü güncellemeden, anakartın yongasının kontrol ettiği USB, ses vb. donanım aygıtlarında problemler yaşarsınız. Recep'in manuel güncelleme rehberleri hep burada devreye giriyor.

Bilgisayardaki bazı sürücüleri rehberinizle manuel güncelledim fakat çipset sürücüsünü bulamadım.

Son düzenleme:
Bu hata tablet bağlı iken çıkıyorsa belki yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu hata tablet bağlı iken çıkıyorsa belki yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptopa iSocUSB'yi kurmadan önce videodaki sürücüyüde kurdum. Tablet bağlı değilken de bilinmeyen aygıt görünüyor. Aygıt yöneticisinde Intel SOC yok bu hata o yüzden olabilir mi?

Aygıtı kaldır deyip tekrar başlatıp deneyin.

Bu tabletin tam modeli nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı