Çözüldü iSocUSB sürücüsü kurulunca bilinmeyen aygıt hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yazılımcı0

Decapat
Lenovo G580 20150 (Windows 8.1 Single Language x64) laptopa format attıktan sonra Intel tabletin iSocUSB v1.2.0 sürücüsünü kurdum fakat tablet bağlı olmasa da aygıt yöneticisindeki diğer aygıtlarda bilinmeyen aygıt ünlem işareti çıktı. Laptopa format atmadan önce de iSocUSB sürücüsü kurmuştum fakat aygıt yöneticisinde bu sorun yoktu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
@Emre C @Recep Baltaş @Ali Güngör Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
@Yener K.

Dosya Ekleri

• Bilinmeyen Aygıt donanım kimlikleri.PNG
    Bilinmeyen Aygıt donanım kimlikleri.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 66
  • Aygıt Yöneticisi.PNG
    Aygıt Yöneticisi.PNG
    35,3 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Çözüm
Laptopu Shift'e basılı tutarak yeniden başlattım ve bir seçenek belirleyin ekranından sorun gider>gelişmiş seçenekler>başlangıç ayarları>yeniden başlatı seçtim. Laptop yeniden başladıktan sonra başlangıç ayarlarından "sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak" seçeneğini 7'ye basarak seçtim sonrada iSocUSB sürücüsünü yönetici olarak çalıştırdım ve sürücü kurulurken gelen ekrandan aygıt yazılımını yine de kur seçeneğini seçip kurulum bitince aygıt yöneticisinde Intel SOC aygıtı çıktı. Yani bilinmeyen aygıt sorunu artık çözüldü.
Diğer işlem için sonraki seferde problem olursa internet bağlantısı olmadan cihazdan yükleyip deneyebilirsiniz.

Diğer işlem için sonraki seferde problem olursa internet bağlantısı olmadan cihazdan yükleyip deneyebilirsiniz.

Konu ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat sorun hâlâ devam ediyor. Manufacturing Flash Tool ile tablete ROM yüklemek için iSocUSB sürücüsünü düzgün bir şekilde kurulması gerekiyor. Laptopa format atmadan önce sürücülerde böyle bir sorun yoktu. Formattan sonra aynı sürücüleri kurunca neden bu sorun çıktı anlayamadım.

Güncelleme: iSocUSB'yi kaldırıp tekrar yükledim ve laptopu yeniden başlattım fakat aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt hâlâ görünmesine rağmen flash tool ile tekrar ROM yüklemeyi denedim ve ilginç bir şekilde ROM tablete yüklendi.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Gözünüz aydın.

Laptopu Shift'e basılı tutarak yeniden başlattım ve bir seçenek belirleyin ekranından sorun gider>gelişmiş seçenekler>başlangıç ayarları>yeniden başlatı seçtim. Laptop yeniden başladıktan sonra başlangıç ayarlarından "sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak" seçeneğini 7'ye basarak seçtim sonrada iSocUSB sürücüsünü yönetici olarak çalıştırdım ve sürücü kurulurken gelen ekrandan aygıt yazılımını yine de kur seçeneğini seçip kurulum bitince aygıt yöneticisinde Intel SOC aygıtı çıktı. Yani bilinmeyen aygıt sorunu artık çözüldü.

Dosya Ekleri

• Aygıt Yöneticisi.PNG
    Aygıt Yöneticisi.PNG
    34,3 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı