İspanya'da yaşanır mı?

Merhaba. Hemen linçlemeyin. Tabii ki de İspanya'da yaşanır, bunu biliyorum. Ama bazı şeyler beni korkutuyor. Örneğin İspanya'da çok hırsızlık yapılıyor, özelliklede yabancılara karşı. Hırsızlık ve taciz en başta olmak üzere. Ben 1 kere İspanya'ya gittim teyzemgile, teyzemgil de Barcelona şehrinde oturuyor en çok mevzulu olan yer. Gittiğimde 1 ay kalabildik, o 1 ay içinde ise 3 tane hırsızlık mevzusu gördük. Benim en çok öğrenmek istediğim dil ise İspanyolca. Hatta şimdiden başladım bile, A2'yim. İleride oraya gidip vatandaşlık almak istiyorum, işci vasıtasıyla. (orada teyzemgilin lokantası var) ama beni korkutan konu ise orada can güvenliğin olur mu? Orada ben de hırsızlığa maruz kalabilir miyim?

Not: İspanya'nın Barcelona şehrinde sadece 487 tane suç işleniyor. Bakanlığın yaptığı açıklama bu.
Ah Ispanya ah

1701632758100.png

Gidilecek daha iyi bir sürü ülke var, inan bana, İspanya'da yaşayacağına Eskişehir, Antalya, İzmir gibi bir şehirde yaşa, eminim İspanya'dan suç olarak daha güvenli, İspanya'ya gidenler sırf Avrupa diye gidiyor.

Hocam tercih artık İspanya oldu. Orada yaşıyorum artık. Şu an Türkiye'ye ailemi ziyaret için geldim. Ve konu Mart'ta açtım bunları söylemeniz için geç kaldınız:)

Hocam vatandaşlık konusunda kesin karar vermeden konuşmayın derim çünkü İspanya çifte vatandaşlık kabul eden bir ülke değil onun dışında Türkiye de İspanya da benzer özelliklere sahip ülkelerdir gerek olmadığı sürece almayın bence zaten biz de bu konuya pek ılıman bakmıyoruz.

Biliyorum hocam. Türkiye vatandaşlığından çıkmadan İspanya vatandaşı olamıyorum. Böyle bir şey yapmayacağım içinde vatandaşlığı unuttum bile. Belki ilerleyen zamanlarda tercihim İtalya olabilir.

Hocam tercih artık İspanya oldu. Orada yaşıyorum artık. Şu an Türkiye'ye ailemi ziyaret için geldim. Ve konu Mart'ta açtım bunları söylemeniz için geç kaldınız:)

Biliyorum hocam. Türkiye vatandaşlığından çıkmadan İspanya vatandaşı olamıyorum. Böyle bir şey yapmayacağım içinde vatandaşlığı unuttum bile. Belki ilerleyen zamanlarda tercihim İtalya olabilir.

İtalya ile bir daha hiç uğraşma bence eğer İspanya'da kalıcı yaşıyorsan git al vatandaşlığını Türkiye'ye ziyaret dışında gelmezsin hem Türk vatandaşlığına göre de daha avantajlıdır. Ben İspanyolum ve uzun zamandır da İspanya da yaşıyorum biz turistleri pek sevmeyiz eğer İspanya'da yaşayacaksan vatandaşlık almalısın yoksa çok fazla zorluk çekeceksin halk seni arana almaz evet misafirperver ve cana yakınız ama sadece gezmeye gelenler için bu yüzden sana tavsiyem al vatandaşlığını rahat et.

İtalya ile bir daha hiç uğraşma bence eğer İspanya'da kalıcı yaşıyorsan git al vatandaşlığını Türkiye'ye ziyaret dışında gelmezsin hem Türk vatandaşlığına göre de daha avantajlıdır. Ben ispanyolum ve uzun zamandır da İspanya da yaşıyorum biz turistleri pek sevmeyiz eğer İspanya'da yaşayacaksan vatandaşlık almalısın yoksa çok fazla zorluk çekeceksin halk seni arana almaz evet misafirperver ve cana yakınız ama sadece gezmeye gelenler için bu yüzden sana tavsiyem al vatandaşlığını rahat et.

Anladım hocam. Ben İspanya'da kalıcı yaşıyorum evet. Teyzemin lokantasında çalışıyorum. Vatandaşlık konusunu ise bilemedim, eğer Türkiye vatandaşlığından çıkarsam ülkemi satmış olurum. Sizin düşünceniz ne bu konuda?

Bir de İspanya'nın neresinde yaşıyorsunuz ve ne iş yapıyorsunuz 🙂

İtalya ile bir daha hiç uğraşma bence eğer İspanya'da kalıcı yaşıyorsan git al vatandaşlığını Türkiye'ye ziyaret dışında gelmezsin hem Türk vatandaşlığına göre de daha avantajlıdır. Ben ispanyolum ve uzun zamandır da İspanya da yaşıyorum biz turistleri pek sevmeyiz eğer İspanya'da yaşayacaksan vatandaşlık almalısın yoksa çok fazla zorluk çekeceksin halk seni arana almaz evet misafirperver ve cana yakınız ama sadece gezmeye gelenler için bu yüzden sana tavsiyem al vatandaşlığını rahat et.

Hocam İspanya vatandaşlığı için Türk vatandaşlığından çıkmam büyük ihtimal. Burada biras çalışıp para kazandıktan sonra vatandaşlık için tercihim İtalya olabilir fikirlerim bu yönde.

Hocam hayırlı olsun bende Malatya'da yaşıyorum ve yukarıda bir arkadaş da demiş Malatya'da artık yaşam daha zor çoğu yer yıkılmış hergün işe,okula giderken yıkılan binalar vb. Sorunlar.

Anladım hocam. Ben İspanya'da kalıcı yaşıyorum evet. Teyzemin lokantasında çalışıyorum. Vatandaşlık konusunu ise bilemedim, eğer Türkiye vatandaşlığından çıkarsam ülkemi satmış olurum. Sizin düşünceniz ne bu konuda?

Hocam İspanya vatandaşlığı için Türk vatandaşlığından çıkmam büyük ihtimal. Burada biras çalışıp para kazandıktan sonra vatandaşlık için tercihim İtalya olabilir fikirlerim bu.

Hocam İspanya vatandaşlığı için Türk vatandaşlığından çıkmam büyük ihtimal. Burada biras çalışıp para kazandıktan sonra vatandaşlık için tercihim İtalya olabilir fikirlerim bu yönde.

Ben Madrid de yaşıyorum ve Araştırmacı Gazetecilik ile meşgulüm onun dışında grafik tasarım ve yazılım gibi şeyleri de öğreniyorum. Fikir senin fikrindir hocam ben sadece tavsiyede bulundum. İtalyancayı öğrenmekle zaman kaybetme diye önermemiştim de zaten ikisi de aynı aileden geldiği için sorun oluşturacağını zannetmem.

1 milyon olan nüfusu olan bir yerde günlük 487 suçtan bahs ediyorum. Malatya'nın bile nüfusu 800.000 iken günde en fazla 3-4 tane suç işleniyor.

Evet ama yazılan makaleler beni endişelendiriyor, özelliklede turistlerin olması.

Ya birader Türkiye'den gideceksin her halükarda daha güvenli bir yere gidiyorsun. Korkma İspanya iyidir El Clásico falan da izlersin hem.

Sevindim hocam gitmenize :). En azından bir Türk gencinin daha hayatı kurtulmuş oldu. Bende buralarda eziyet çekmek istemiyorum. İngiltere'ye taşınmak istiyorum en kısa zamanda. Zaten tanıdığım çoğu kişi orada.

Geri
Yukarı