İspanyolca öğrenmek

Sueqraa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Harry Potter'a tapıyorum.
Selamlar, herkes çok kolay dediği ve işime yarayacağı için İspanyolca öğrenmeye karar verdim. Sebebi ise oynamak istediğim oyunların hepsinde ya alt yazı ya da dublaj olarak İspanyolca desteği var. İspanyolca öğrenmek isteyenlere öneriniz nedir? Ayrıca Kastilya İspanyolcası ile İspanyolca arasında bir fark var mı? Bazı oyunlarda Kastilya İspanyolcası yazarken bazılarında düz İspanyolca yazıyor.

İngilizce gerçekten dünyanın en basit dili. Mevzuyu oyun oynamaktan öte değerlendirmekte fayda var.

İnsanlığın hemen hemen tüm bilgi birikimi İngilizce. Hemen hemen her içeriğin İngilizce seslendirmesi mevcut. Bir konuyu araştırmanız gerektiğinde Technopat da dahil Türk forumlarının fersah fersah üzendeki forumlardan yararlanabilmeniz falan. Say say bitmez.

Ayrıca şunu da belirteyim, eğer İngilizce öğrenirseniz üçüncü, dördüncü bir dili öğrenmeniz aşırı kolaylaşır.

Bende nebulios oynuyordum bir ara. İspanyolca öğrenmiştim ispanyol arkadaşım falan olmuştu. Bence ingilizceden daha kolay bir dil. Ve ispanolcayı kullandığım içinde daha iyi pekiştiriyorum. Yani sende öğrendiğin kelimeleri gün içinde kullaabilirsin. Adiós :)

İngilizce gerçekten dünyanın en basit dili. Mevzuyu oyun oynamaktan öte değerlendirmekte fayda var.

İnsanlığın hemen hemen tüm bilgi birikimi İngilizce. Hemen hemen her içeriğin İngilizce seslendirmesi mevcut. Bir konuyu araştırmanız gerektiğinde Technopat da dahil Türk forumlarının fersah fersah üzendeki forumlardan yararlanabilmeniz falan. Say say bitmez.

Ayrıca şunu da belirteyim, eğer İngilizce öğrenirseniz üçüncü, dördüncü bir dili öğrenmeniz aşırı kolaylaşır.
İngilizceyi hem yabancı kaynaklar kullanabilmek, hem yabancılarla iletişim kurabilmek, hem müzikleri, filmleri, dizileri, oyunları vesaire anlayabilmek için öğrenmeye çalıştım ancak başarılı olamadım. Eğer İspanyolca öğrenmeyi başarırsam 3. dil olarak kesinlikle İngilizce öğreneceğim. İspanyolca istememin sebeplerinden birisi de çokça ülkede anadil ve ülkelerin çoğu gerçekten gezilmeye değer.
Bende nebulios oynuyordum bir ara. İspanyolca öğrenmiştim ispanyol arkadaşım falan olmuştu. Bence ingilizceden daha kolay bir dil. Ve ispanolcayı kullandığım içinde daha iyi pekiştiriyorum. Yani sende öğrendiğin kelimeleri gün içinde kullaabilirsin. Adiós :)
Bir eğitim seti buldum, oradan başlayacağım. Umarım öğrenebilirim. Öğrenirken işini kolaylaştıran bir şeyler oldu mu? Şuan her türlü bilgi işime yarar 😅.

Rusya ve Fransa'da 1'er sene yasadım. Çok iyi Rusça ve Fransızca konuşuyorum, İngilizcem ise yok. Keşke İngilizce bilseydim, diğer diller pek işe yaramıyor. İngilizce şart kardeşim. Başka dillerle zaman öldürme, ilk olarak İngilizce öğren. Sonra diğer dilleri öğrenirsin.

Rusya ve Fransa'da 1'er sene yasadım. Çok iyi Rusça ve Fransızca konuşuyorum, İngilizcem ise yok. Keşke İngilizce bilseydim, diğer diller pek işe yaramıyor. İngilizce şart kardeşim. Başka dillerle zaman öldürme, ilk olarak İngilizce öğren. Sonra diğer dilleri öğrenirsin.
İngilizce çok kafamı karıştırıyor. Bu yüzden başlangıçta kolay bir dil ile başlayıp sonrasında İngilizce öğrenmenin daha faydalı olacağını düşündüm. Dil öğrenme kısmında pek başarılı bir insan değilim bu yüzden çok arada kalıyorum. Dil öğrenirken işimi hafifte olsa rahatlatacak bir yöntem biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı