İsrail filistin savaşında son durum ne?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 4700mq 3.40ghz
Gt740m 2gb
2x4 1600mhz
Samsung 870 Evo 500gb
Herkesin fikrini söylemesini istiyorum. Her konuda olduğu gibi yine ülke ikiye bölündü. Bana göre en iyi yaklaşım iki ülkeyi barıştırmaya çalışmak olacaktır. Bir de bilenler varsa şu an savaşta son durum nedir?

İki ülkede birbirini yiyecek, hatta üstüne bir kac ülke daha dahil olup filistini yok bile edebilirler. Adamlar israilli sanıp kac tane farklı ülke vatandaşı öldürüp/kaçırdılar. Kesinlikle işin sonunu tatlıya baglayacaklarını düsünmeyin. Ayrıca bariş falanda hikaye. Herşeyi geçtim israil yasaklı bomba attı şehre daha barış falan olmaz iki ülkeden biri kazanacak artık.

Herkesin fikrini söylemesini istiyorum. Her konuda olduğu gibi yine ülke ikiye bölündü. Bana göre en iyi yaklaşım iki ülkeyi barıştırmaya çalışmak olacaktır. Bir de bilenler varsa şu an savaşta son durum nedir?

Hamas bugün saat 17.00 da bir saldırı başlatacaklarını duyurmuştu. Son durum bu, ayrıca bir taraf tutmamak en doğrusu tutulacak ise İsrail tutulmalı. Filistin'i tutmalıyız diyenle sabah kadar tartışırım.

Ben barıştırma işini zor buluyorum ancak en iyi politika da bu. Rusya filistin taraftarıyım demiş Rusya ABD gerilimi artabilir. Belki de WW3 bile çıkabilir. Sizce?

Barış falan olmayacağını düşünüyorum. Gazze'yi hallettikten sonra İsrail'in kuzeyinde kalan diğer topraklara da operasyona başlayacaklar. Tank, SİHA, asker vs. ile orayı da komple temizledikten sonra Lübnan'a hizbullaha saldıracaklarını düşünüyorum. Büyük ihtimalle kuzeyde bulunan mescidi aksa falan oraları da yerle bir edecekler. Tabii İran da operasyonların hedefinde gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı