İsrail filistin savaşında son durum ne?

Ben de zaten mehmetçik gazze ye gibi sloganları saçma buluyorum. Ama filistinli çocuklar ölüyor. Bir soykırım oluyor. Ben buna üzülüyor ve dualarımı esirgemiyorum. Bir de şu var ki bazı insanlar Filistinliler Arap diye İsrail'i destekliyor bu yanlış çünkü yahudilerde araptır. Hz. Yakubun soyundan gelirler. Bunu da bilmiyenler varsa diye yazdım. Aslında büyük İsrail projesini detaylı incelersen bizi de çok fazla ilgilendiriyor. Güvenliğimizi tehdit ediyor.
Sırf Arap diye değil, Osmanlı döneminde, Osmanlıya isyan edip 15 bin Türk askerini şehit eden, kollarını kesen, gözlerini oyan, kulaklarını kesen Filistinlilerdi. Hala daha o durdurdukları trenleri olduğu yerde bırakır, o gün geldiğinde o günü kutlarlar.

Tamam dini olarak bir bağ var kimse bunu inkar edemez. Yok "biz laik devletiz dinle alakamız yok" diyenler saçmalıyorlar. Fakat işin birde ırk tarafı var onu ne yapacağız?

Biz oraya elimizi attık diyelim, orada başkenti Kudüs olan bir Filistin devleti kurduk, yarın bize karşı olmayacakları ne malum? Her fırsatta Türk düşmanlığı yapan bir halk Filistin halkı. Uygur Türklerine karşı soykırımda Çin'e destek verdi kendileri. Uygur Türklerine yapılanların çeyreği yapılmadı daha Filistinlilere (yapılan zulmü kıyaslamak doğru değil fakat biraz da gerçekler var).

Aynı olay 1900'lerde Türklerin başına geldi, Türkler kendi başının çaresine baktı, vatanını kurtardı yoluna devam etti. Filistinlilerin tek çıkar yolu bu gibi görünüyor. Yoksa onlara kimseden hayır gelecek gibi durmuyor.

Sırf Arap diye değil, Osmanlı döneminde, Osmanlı'ya isyan edip 15 bin Türk askerini şehit eden, kollarını kesen, gözlerini oyan, kulaklarını kesen filistinlilerdi. Hala daha o durdurdukları trenleri olduğu yerde bırakır, o gün geldiğinde o günü kutlarlar.

Tamam dini olarak bir bağ var kimse bunu inkar edemez. Yok "biz laik devletiz dinle alakamız yok" diyenler saçmalıyorlar. Fakat işin bir de ırk tarafı var onu ne yapacağız?

Biz oraya elimizi attık diyelim, orada başkenti kudüs olan bir filistin devleti kurduk, yarın bize karşı olmayacakları ne malum? Her fırsatta Türk düşmanlığı yapan bir halk filistin halkı. Uygur Türklerine karşı soykırımda Çin'e destek verdi kendileri. Uygur Türklerine yapılanların çeyreği yapılmadı daha filistinlilere (yapılan zulmü kıyaslamak doğru değil fakat biraz da gerçekler var).

Aynı olay 1900'lerde türklerin başına geldi, türkler kendi başının çaresine baktı, vatanını kurtardı yoluna devam etti. Filistinlilerin tek çıkar yolu bu gibi görünüyor. Yoksa onlara kimseden hayır gelecek gibi durmuyor.

Çok haklı. Ekleme yapıyorum. Filistin bayrağı ilk olarak 1916 yılında Osmanlı'ya karşı başlatılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı. Filistin, Azerbaycan vs Ermenistan savaşında Ermenistan'ı desteklemiş olup. Türklerin ermenilere soykırım yaptığını savunmuştur. Akdeniz ülke sınırları konusunda filistin yine karşımızda aleyhimize karar vermişti.

İsrail yüzlerce bina yıktı hamas terör örgütü bu savaşı başlattı. Ve cezasını her zamanki gibi sivil halk çekmekte. 15bin ölü çok fazla bu kadar kısa sürede çünkü gazzenin bir savuma sistemi yok. İsrail gazzeye kara harekatları düzenlemeye başladı şehiri dümdüz ettikten sonra bitirecek durumu. Teröristler zaten açık bir temas ile savaşmıyor birbirlerine roket yolluyorlar. İsrail bilerek sivil bölgeye saldırıyor ki halk durulsun ama sanmıyorum. Çocuğunu enkaza altınndan çıkaran baba gider teröristte olur canlı bombada.

Çok haklı. Ekleme yapıyorum. Filistin bayrağı ilk olarak 1916 yılında Osmanlı'ya karşı başlatılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı. Filistin, Azerbaycan vs Ermenistan savaşında Ermenistan'ı desteklemiş olup. Türklerin ermenilere soykırım yaptığını savunmuştur. Akdeniz ülke sınırları konusunda filistin yine karşımızda aleyhimize karar vermişti.
Şimdi bu olaylar varken Filistini destekleyemiyorum, gönül razı değil. Öteki taraftan zulüm var sessizce izliyoruz. En iyisi biz normal bireylerin bu olayı çok takmaması gibi duruyor şimdilik.

Sırf Arap diye değil, Osmanlı döneminde, Osmanlı'ya isyan edip 15 bin Türk askerini şehit eden, kollarını kesen, gözlerini oyan, kulaklarını kesen filistinlilerdi. Hala daha o durdurdukları trenleri olduğu yerde bırakır, o gün geldiğinde o günü kutlarlar.

Tamam dini olarak bir bağ var kimse bunu inkar edemez. Yok "biz laik devletiz dinle alakamız yok" diyenler saçmalıyorlar. Fakat işin bir de ırk tarafı var onu ne yapacağız?

Biz oraya elimizi attık diyelim, orada başkenti kudüs olan bir filistin devleti kurduk, yarın bize karşı olmayacakları ne malum? Her fırsatta Türk düşmanlığı yapan bir halk filistin halkı. Uygur Türklerine karşı soykırımda Çin'e destek verdi kendileri. Uygur Türklerine yapılanların çeyreği yapılmadı daha filistinlilere (yapılan zulmü kıyaslamak doğru değil fakat biraz da gerçekler var).

Aynı olay 1900'lerde türklerin başına geldi, türkler kendi başının çaresine baktı, vatanını kurtardı yoluna devam etti. Filistinlilerin tek çıkar yolu bu gibi görünüyor. Yoksa onlara kimseden hayır gelecek gibi durmuyor.

Filistin bizi hiçbir konuda desteklemedi. Ve şu an arkaları sıkışınca yeni akıllarına geldik ben ölen çocuklara üzülüyorum başka kimseyede üzülmüyorum kimseyide desteklemem çünkü iki tarafta birbirini öldürüyor.

Filistin şunu destekledi bunu desteklemedi demek çok komik oluyor. Filistin'in başındaki kuklanın dediği ne zamandan beridir halkı bağlıyor?

Filistin şunu destekledi bunu desteklemedi demek çok komik oluyor. Filistin'in başındaki kuklanın dediği ne zamandan beridir halkı bağlıyor?

Filistinin başındaki kukla dediğin eleman hamas savaşına izin verdi ve yaklaşık 15 bin kişi öldü işte bu halkı bağlar.

Filistinin başındaki kukla dediğin eleman hamas savaşına izin verdi ve yaklaşık 15 bin kişi öldü işte bu halkı bağlar.
HAMAS'ın İsrail tarafından organize ve idare edildiğini, saldırının aşamalarının, altyapısının bizzat MOSSAD tarafından hazırlandığını; olayın tamamen Gazze işgalini meşrulaştırmak ve Yahudiler arasında artan Netanyahu'ya yönelik tepkiler ve eleştirileri örtmek ve iktidarını sağlamlaştırmak için yapıldığını anlayamıyorsanız tartışacak bir şeyimiz yoktur.

Geri
Yukarı