İsrail hastaneyi bombaladı... En az 1000 ölü...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Osmanlı döneminde isyan edip yüzlerce Türk askerini öldüren, Ermenistan Azerbaycan savaşında Ermenistan'ı destekleyen ve Uygur Türkü soykırımında Çin'i destekleyen bir ülkeye acımam acıyanıda anlamam.
Şu saçma ve yersiz argümanı neden hala kullanıyorsunuz ? Gerçekten yetti ama.

Empatinin fazlası da sana zararlı olur unutma, insanlık üzerinden duyar kasmaya geldiğin belli. Git başka yerde kas duyarını, bu iki devletin de ne olduğunu hepimiz biliyoruz.
Sana ve senin gibi aynı yozlaşmış fikirlere sahip insanlara diyecek bir şey bulamıyorum. Tez vakitte aynısının senin başına gelmesinin dileğiyle... Bakalım nasıl tepki vereceksin.

Osmanlı döneminde isyan edip yüzlerce Türk askerini öldüren, Ermenistan Azerbaycan savaşında Ermenistan'ı destekleyen ve Uygur Türkü soykırımında Çin'i destekleyen bir ülkeye acımam acıyanı da anlamam.
Zaten ülkeye değil ülkede yaşayan masum insanlara acıyoruz.

Abi siz şaka mısınız? Şu an bunların konuşulacağı vakit mi? Sana şu an haklısın veya haksızsın demiyorum lakin gerçekten bunu mu düşünüyorsun şu an? Yazıklar olsun hepinize! İçinizde gram insanlık kalmamış.

Hocam nasıl ikisini bir görüyorsunuz? Birisi masum insanları öldürüyor, diğeri ise kendi toprağını savunuyor.

Evet tarihte filistin 17bin tane Osmanlı askerinin gözünü oyarken insanlık vardı, ya her şeyi geçtim o filistin bayrağı Osmanlı'yı barbar göstermek içindi siz neyin taraflığını yapıyorsunuz? İkisinin'de canı cehenneme.

Evet tarihte filistin 17bin tane Osmanlı askerinin gözünü oyarken insanlık vardı, ya her şeyi geçtim o filistin bayrağı Osmanlı'yı barbar göstermek içindi siz neyin taraflığını yapıyorsunuz? İkisinin'de canı cehenneme.
Anlama sorununuz mu var ? Neden geçmişte yapılan şeylerin şimdi masum insanlara tesir etmesini izleyeceğiz ? Tepkisiz mi kalacağız ?

İnsanları dinine göre yargılamak saçma. Türk milleti için en mantıklı karar ne ise o tarafta olmalıyız tüm halk olarak.

Bu tür savaşlarda saçma şekilde takım gibi tutmak saçma bomboş mesajlaşmalardan ibaret 1-2 saat tartışıyorsunuz uzun uzun sonra herkes yoluna gidiyor değişen bir şey olmuyor.

Sivilleri öldürmek savaş suçu tüm Dünya'nın buna bir el atması lazım.

Zaten ülkeye değil ülkede yaşayan masum insanlara acıyoruz.

Hadi ilkini onlar yapmadı dedeleri yaptı diyeceksiniz peki diğer ikisi ne olacak? Dediğim açıklamaları filistin hükümeti yaptı hükümette mantıken halk tarafından seçiliyor.

Anlama sorununuz mu var? Neden geçmişte yapılan şeylerin şimdi masum insanlara tesir etmesini izleyeceğiz? Tepkisiz mi kalacağız?

Cenevre konvansiyonlarında hastane, ibadethane gibi binaların hedef alınması yasalanmıştır. Fakat aynı konvansiyonlarda, askeri kuvvetleri bu tür binalardan belirli uzaklıklarda bulunması gerektiği de belirtilir. Yani birileri tünel vs. yapmışsa, bu tür binaları siper gibi kullanmaya çalışırsa, Cenevre konvansiyonlarını uygulamayabilir savaşan taraflardan biri.
İnsanı açıdan fecaat bir durum tabii ki.

Yani belirlenen yasalara uyulmadığı için bunları meşrulaştırıyor musunuz ? Etik buluyor musunuz ?

İnsanları dinine göre yargılamak saçma. Türk milleti için en mantıklı karar ne ise o tarafta olmalıyız tüm halk olarak.

Bu tür savaşlarda saçma şekilde takım gibi tutmak saçma bomboş mesajlaşmalardan ibaret 1-2 saat tartışıyorsunuz uzun uzun sonra herkes yoluna gidiyor değişen bir şey olmuyor.

Sivilleri öldürmek savaş suçu tüm Dünya'nın buna bir el atması lazım.
Ben de bunu söylüyorum. Burada sadece laf dalaşına girmiş oluyoruz. Devlet'lerin başta Türkiye olmak üzere somut adımlar atması gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı