İsrail hastaneyi bombaladı... En az 1000 ölü...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

elon_muskk

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İnanılır gibi değil... Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Biz burada ne dersek boş. Laf gevezeliği yapmış oluyoruz. "ACİLEN" devletler nezdinde somut kararlar alınmalı. Dünya'daki çoğu devletler 3 maymunu oynuyor (İslam ülkeleri ve diğer devletler fark etmez insanlar ölüyor herkes bir şey yapmalı) Bu adi pisliklerin yaptıklarını mı izleyeceğiz ? Daha ne kadar masum insanlar ölecek ? Sırf başka bir ideolojiye sahipler diye dünya hayatında cehennemi yaşıyorlar.

İsrail'i destekleyen... Mutlu musunuz ?

Son düzenleme:
Sizce filistin ülkesi masum bir ülke mi? Ya da geçmişte yaşananlardan haberiniz var mı?

Filistin de İsrail de sivil öldürüyor ben ikisini de bir görüyorum ve desteklemiyorum ve bu bir savaş değil katliam.

Sizce Filistin ülkesi masum bir ülke mi? Ya da geçmişte yaşananlardan haberiniz var mı?
Abi siz şaka mısınız ? Şu an bunların konuşulacağı vakit mi ? Sana şu an haklısın veya haksızsın demiyorum lakin gerçekten bunu mu düşünüyorsun şu an ? Yazıklar olsun hepinize! İçinizde gram insanlık kalmamış.

Filistin de İsrail de sivil öldürüyor ben ikisini bir görüyorum ve bu bir savaş değil katliam.
Hocam nasıl ikisini bir görüyorsunuz ? Birisi masum insanları öldürüyor, diğeri ise kendi toprağını savunuyor.

Hocam nasıl ikisini bir görüyorsunuz? Birisi masum insanları öldürüyor, diğeri ise kendi toprağını savunuyor.

Tamam toprağını savunurken diğer tarafın sivillerini ve masumlarını öldürmesi de sence doğru bir şey mi? 2 taraf de temelde aynı şeyi yapıyor ve sivil öldürüyorlar.

Abi siz şaka mısınız ? Şu an bunların konuşulacağı vakit mi ? Sana şu an haklısın veya haksızsın demiyorum lakin gerçekten bunu mu düşünüyorsun şu an ? Yazıklar olsun hepinize! İçinizde gram insanlık kalmamış.
Evet, bu ülkeler düşünmeye değecek ülkeler değil çünkü zamanında onlar da bizi düşünmedi dostum. Din kardeşliği adı altında dayatılan propagandayla beyninin yıkanmasına izin verme çünkü senin din kardeşi olarak gördüğün insanlar seni öyle görmüyor. Hastanenin bombalanması insanlık dışı bir hareket buna lafım yok, fakat iki taraf hakkında da olumlu düşünceye sahip değilim. Ülkemizin bu savaştan etkilenmemesi tek temennim.

Evet, bu ülkeler düşünmeye değecek ülkeler değil çünkü zamanında onlar da bizi düşünmedi dostum. Din kardeşliği adı altında dayatılan propagandayla beyninin yıkanmasına izin verme çünkü senin din kardeşi olarak gördüğün insanlar seni öyle görmüyor. Hastanenin bombalanması insanlık dışı bir hareket buna lafım yok, fakat iki taraf hakkında da olumlu düşünceye sahip değilim. Ülkemiz bu savaştan etkilenmemesi tek temennim.
Asıl sen beyninin yıkanmasına engel ol. Din kardeşliği ne alaka ? İnsan ölüyor diyorum sen tutmuşsun cart curt.

Bak hala geçmişte yapılanları diyorsun. Neden "ŞU AN" bunu konuşuyoruz ? Hadi diyelim bunu konuşuyoruz, bunun masum Filistin halkıyla ne alakası var ? Devlet yetkililerinin almış olduğu yanlış/doğru kararların masum insanlara tesir etmesini mi izleyeceğiz ? Sizin amacınız ne ? Empati duygusundan mahrum insanlarsınız siz...

Cenevre konvansiyonlarında hastane, ibadethane gibi binaların hedef alınması yasalanmıştır. Fakat aynı konvansiyonlarda, askeri kuvvetleri bu tür binalardan belirli uzaklıklarda bulunması gerektiği de belirtilir. Yani birileri tünel vs. yapmışsa, bu tür binaları siper gibi kullanmaya çalışırsa, Cenevre konvansiyonlarını uygulamayabilir savaşan taraflardan biri.
İnsanı açıdan fecaat bir durum tabii ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı