İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıkçası böyle bir durumda içim acımıyor. Tek olay bu değil ki ilkmiş gibi üzülelim. Zamanında Filistin, İsrail'li insanları az mı katletti? Hamas çocukları canlı bomba gibi kullandı, insanlar ona pek ses çıkarmazken durum tam tersi olunca alev püskürtmeye başladı.
Hamas denen şahıs kaşındı ve Filistin para için sattığı toprağa beleş konmaya çalıştı, karşısında çocuk mu var ki böyle hareket yaptığında dursun. İsrail başta uyardı, onlar ise durmadı ve üstlerine gitti. Sonrasında da canilikmiş yok din imiş deyip duyar kasmaya başlandı ve İsrail yine haksız gösterildi. Filistin halkı da kaderine razıymış gibi hiç ses çıkarmayınca ne olacak? Daha başlarında yöneticileri yok, tamam insan ölüyor ama bunun bir sebebi var. İsrail durduk yere saldırmazdı, saldıracak olsa onlarca yıl önce yok ederdi zaten.

Bana konuda Hamas ile alakalı bir şey göstersene?

Konuda zerre bilgin olmamasını geçtim, içim acımıyor ne demek ya? Ben artık diyecek cümle, konuşacak takat bulamıyorum.

Bana konuda Hamas ile alakalı bir şey göstersene?

Konuda zerre bilgin olmamasını geçtim, içim acımıyor ne demek ya? Ben artık diyecek cümle, konuşacak takat bulamıyorum.

Filistin ile Hamas'ın çok alakası var hocam. Sözde Hamas, Filistin'i savunuyor ama PKK'dan farksız birisi. Yani İsrail'in kendisini durduracağını bildiği için direkt Filistin üzerinden masumu oynuyor.

Konu hakkında zerre bilgim yoksa neden konuya yazayım? Galiba benim bilgimi falan ölçecek bir özel güce sahipsiniz de ben bilmiyorum? Nereden böyle bir kanıya varıyorsunuz?
Ben de caniliğin ne olduğunu biliyorum, bu konuda bir şey demedim. Ancak bu duruma benim içimin acıması mı lazım? Yani sonucunda bu benim görüşüm ve görüşümde bir sebep var ki böyle diyorum. Söz konusu din olunca arapların giymediği kılıf, söylemediği yalan yoktur.
Nasıl bir olaysa, İsrail'in masum insanları ölsün. Ama Müslüman olan bir masum insan ölmesin kafasında çoğu kişi. Hayrola, İsrail halkı insan değil mi? Bir insanı inancına göre yargılamaktır bu ve suçtur. Araplar bunu hep yapıyor, masum dahi olsalar birçoğu aynı görüşte ve bu da onların kaderine razı gelmesi demek.

Yine diyorum, masum halkı ses çıkarmadığı için söz sahibi olanların yediği haltları masum halk ödüyor. Birçok ülke böyle olmadı mı? Filistin ilk değil yani, ayrıca siz İsrail'e yapılan katliamlardan haberdar mısınız? Eğer haberdar iseniz İsrail'in elbet bir gün öcünü alacağını da bilmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.

Daha dün Afganistan da cuma namazı çıkışı onlarca kişiyi öldürüp yaraladılar. Filistin desen öyle. Hep kutsal günlerimizde saldırmaları ise çok üzücü.

Hangi ülke olursa olsun, ayrım yapmayalım. Din, dil ve ırk ayrımı yapmayalım. Onlar da insan. Ne zorluklar çekiyor şu an. Ya bizde de aynısı olsaydı durum? Düşünün lütfen. Empati yapalım. Bazıları gelmiş saçma sapan şeyler yazıyorlar. Yeter artık! İnsanız insan. Vicdansız olmayalım.

Savaşı oyun sananlar bu videoları 12 kere izlesinler. Ki bu bir savaş bile değil, karşılıklı yapılan ''atışmalar.'' Bir de 2 büyük modern ordunun savaştığını ve onların getirdiği yıkımı hayal edin...

Evinizde kahve içerken bu konuları konuşmak, asker göndertmek, savaşa girelim demek kolay. Her an kafama bomba düşer mi acaba korkusuyla, yemek ve temiz su bulabilir miyim endişesiyle 3 gün yaşayın, bakalım kaç yıl yaşlanacaksınız...

Filistin ile Hamas'ın çok alakası var hocam. Sözde Hamas, Filistin'i savunuyor ama PKK'dan farksız birisi. Yani İsrail'in kendisini durduracağını bildiği için direkt Filistin üzerinden masumu oynuyor.

Konu hakkında zerre bilgim yoksa neden konuya yazayım? Galiba benim bilgimi falan ölçecek bir özel güce sahipsiniz de ben bilmiyorum? Nereden böyle bir kanıya varıyorsunuz?
Ben de caniliğin ne olduğunu biliyorum, bu konuda bir şey demedim. Ancak bu duruma benim içimin acıması mı lazım? Yani sonucunda bu benim görüşüm ve görüşümde bir sebep var ki böyle diyorum. Söz konusu din olunca arapların giymediği kılıf, söylemediği yalan yoktur.
Nasıl bir olaysa, İsrail'in masum insanları ölsün. Ama Müslüman olan bir masum insan ölmesin kafasında çoğu kişi. Hayrola, İsrail halkı insan değil mi? Bir insanı inancına göre yargılamaktır bu ve suçtur. Araplar bunu hep yapıyor, masum dahi olsalar birçoğu aynı görüşte ve bu da onların kaderine razı gelmesi demek.

Yine diyorum, masum halkı ses çıkarmadığı için söz sahibi olanların yediği haltları masum halk ödüyor. Birçok ülke böyle olmadı mı? Filistin ilk değil yani, ayrıca siz İsrail'e yapılan katliamlardan haberdar mısınız? Eğer haberdar iseniz İsrail'in elbet bir gün öcünü alacağını da bilmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.
Hocam haklısınız ama ben İsrail halkının Aksa bombalanınca dans etmesini doğru bulmuyorum. Aynı şeyi Müslümanlar yapsa terörist derler hemen. Amerika, Almanya, Fransa...

@SideWinder Fark ettiğim kadarıyla bu konu hakkında tartışmaktan, konuşmaktan kaçındığınızı görüyorum. Bir gün patlayacakmışsınız gibi bir his var içimde.

Tartışmaktan, konuşmaktan kaçınmak cümlemi yanlış anlamayın. Konu hakkında bilgi sahibi olmamanızı kast etmiyorum.

Hocam haklısınız ama ben İsrail halkının Aksa bombalanınca dans etmesini doğru bulmuyorum. Aynı şeyi Müslümanlar yapsa terörist derler hemen. Amerika, Almanya, Fransa...

İsrail halkının düşüncesi bu durumda pek etki etmiyor. Aynı Filistin halkı gibi, sonucunda bu atışma devletler arası yapılıyor. Halk eline sopa alıp birbirine atmıyor, sırf halk istedi diye de bu atışma gerçekleşmedi.
Terörist konusunda katılıyorum ama dediğim gibi şu anki atışma ile birbirine bağdaştırabileceğimiz bir durum değil. Sonucunda iki taraf atışıyor ve İsrail çok daha iyi durumda, halkı da bu durumu kutluyor olabilir. İsrail'li olmadığım veya orada yaşamadığım için bir şey diyemem.

Son düzenleme:
Açıkçası böyle bir durumda içim acımıyor. Tek olay bu değil ki ilkmiş gibi üzülelim. Zamanında Filistin, İsrail'li insanları az mı katletti? Hamas çocukları canlı bomba gibi kullandı, insanlar ona pek ses çıkarmazken durum tam tersi olunca alev püskürtmeye başladı.
Hamas denen şahıs kaşındı ve Filistin para için sattığı toprağa beleş konmaya çalıştı, karşısında çocuk mu var ki böyle hareket yaptığında dursun. İsrail başta uyardı, onlar ise durmadı ve üstlerine gitti. Sonrasında da canilikmiş yok din imiş deyip duyar kasmaya başlandı ve İsrail yine haksız gösterildi. Filistin halkı da kaderine razıymış gibi hiç ses çıkarmayınca ne olacak? Daha başlarında yöneticileri yok, tamam insan ölüyor ama bunun bir sebebi var. İsrail durduk yere saldırmazdı, saldıracak olsa onlarca yıl önce yok ederdi zaten.

Not: Canilik diyenler zamanında Hamas'ın yediği haltların videosunu bulabilirse izlesin, bakın bakalım kim caniymiş görürsünüz. Kimse burada toprağını, dinini satan bir ülkeyi savunmasın. Halkı istediği kadar masum olsun, sonucunda söz sahibi olanlara boğun eğmeleri artık bunlara razı oldukları anlamına gelir.
Öncelikle böyle bir durumda için acımıyorsa aşağıdaki nedenlerden değil kalpsizliğinden kaynaklanıyordur. O binalar çöküyor ya hani. İşte o binaların içindeki insanlar sivil halk. Biz ne Hamas'ı, ne Filistin devletini, ne de İsrail devletini umursuyoruz, savunuyoruz. Aynı şekilde İsrail devletine de saldırılar yapılıyor ve ölen yine siviller oluyor. Bunun da farkındayım ve bunun için de üzülüyorum. Fakat İsrail sivil yerleşim yerlerine orantısız güç kullanıyor. Bu görsellerin, videoların hiç bir açıklaması olamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı