Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu isteseler dahi yapacaklarını sanmıyorum. Bölgedeki örgütler çok radikal. İslami örgütler dursa bu sefer 1940-50 arasındaki radikal Yahudi örgütleri çıkabilir. Bölge çok dağınık ve toplayabilen yok.
İşte bu yüzden BM Barış Gücü askerleri oraya gidecek. BM, orada göz açtırmaz.

BM'nin belki gücünü pek bilmiyorsunuz ama bünyesinde çok ciddi güçleri barındıran deneyimli askeri topluluğu olan bir güç. Oranın güvenliğini rahat sağlar.

Sadece Müslüman'lar için değil. Yahudiler ve Hristiyan'lar içinde önemli.

BM güçlerinin kudüs'ü kontrol altına alıp, bağımsız bir toprak olması gerekiyor. Diğer türlü bu savaşlar uzar gider.

Ben benzer şekilde Kabe'nin paralı olmasına da karşı biriyim. Tamamen sömürü amaçlı yapılmış bir düzen.

Butun ulkelerde paranin kontrolu ve brokratlarin karsiligi yahudi parasi kimse bir şey yapmaz sadece onlari silah ceken durdurur 3000 5000 yıldır yapilan yapilmadigi surece onlar durmaz.

İşte bu yüzden BM Barış Gücü askerleri oraya gidecek. BM, orada göz açtırmaz.

BM'nin belki gücünü pek bilmiyorsunuz ama bünyesinde çok ciddi güçleri barındıran deneyimli askeri topluluğu olan bir güç. Oranın güvenliğini rahat sağlar.
BM güçleri oraya giderse büyük ihtimal komutası bize verilir. Fakat bunun barış getireceğini pek düşünmüyorum. Yine bir süre sakinleşir sonra iki taraf yine örgütleşir birbirine saldırır. Çünkü bu olay Kudüs ile sınırlı değil, iki taraf birbirini bölgede istemiyor. Böylelikle bu eylem Filistin bölgesinde barışı sağlamak değil de Kudüs'te bulunan din değerleri korumaktan farksız olur.

Dosya Ekleri

• IMG_2254.jpeg
    IMG_2254.jpeg
    127,1 KB · Görüntüleme: 7
BM güçleri oraya giderse büyük ihtimal komutası bize verilir. Fakat bunun barış getireceğini pek düşünmüyorum. Yine bir süre sakinleşir sonra iki taraf yine örgütleşir birbirine saldırır. Çünkü bu olay Kudüs ile sınırlı değil, iki taraf birbirini bölgede istemiyor. Böylelikle bu eylem Filistin bölgesinde barışı sağlamak değil de Kudüs'te bulunan din değerleri korumaktan farksız olur.
Bize verilmesi muhtemel. Bölgenin ABD'siyiz/Süper gücüyüz ve gerilla/örgütlere karşı savaşabilen dünyadaki tek düzenli orduya sahibiz.

Kudüs'ü garantör devlet olarak garantilersin, bölgeye "Terörle Mücadele" gibi İstihbarat birimleri kurarsın yeter.

Bize verilmesi muhtemel. Bölgenin ABD'siyiz/Süper gücüyüz ve gerilla/örgütlere karşı savaşabilen dünyadaki tek düzenli orduya sahibiz.

Kudüs'ü garantör devlet olarak garantilersin, bölgeye "Terörle Mücadele" gibi İstihbarat birimleri kurarsın yeter.
Sence filistin neden devlet olamıyor?

Bana böyle deme hakkın yok! Yukarıyı iyi oku öyle konuş! Bak bakalım ben ne için filistinin geçmişini düşünecek halimiz yok demişim. Adamın birisi filistin için geçmişini anlatıyordu ona dedim ben.
Yukarıyı okudum, fikrim değişmedi. Bayrağı kendi ülkesine isyan bayrağı olan bir ülkeyi savunan adam benim gözümde her türlü vatan hainidir. Bir de tutturmuşsunuz "Filistin halkı suçsuz o ihaneti yapan devletti" diye, geçin bunları. Devlet tek başına hiçbir şey yapamaz, halkın çoğunluğu bunları çatır çatır desteklemeseydi öyle olaylar yaşanmazdı.

Çok toprak kaybettiği için mi?

Sence Filistin neden devlet olamıyor?
Oyunu akıllıca oynayamıyor, hep yanlış hamleler yapıyor. Ortadoğu'da Türkiye ile Müttefik olması gerekirken gidip terör örgütlerini destekleyip Ermenistan'la bir oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı