İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Filistin ile Hamas'ın çok alakası var hocam. Sözde Hamas, Filistin'i savunuyor ama PKK'dan farksız birisi. Yani İsrail'in kendisini durduracağını bildiği için direkt Filistin üzerinden masumu oynuyor.

Konuda Hamas'ın bir alakası bile yok ve sen gelip alakasız mesajlar atıyorsun. Hamas'ı mı savundum burada? Savaşı çocuk oyuncağı sanıyorsun ki birçok sivilin öldüğü saldırıalrda, içim acımıyor diyebiliyorsun.

Neyse, düşünce özgürlüğü işte. Bana bir şey deme hakkı düşmüyor sanırım.

@SideWinder Fark ettiğim kadarıyla bu konu hakkında tartışmaktan, konuşmaktan kaçındığınızı görüyorum. Bir gün patlayacakmışsınız gibi bir his var içimde.

Tartışmaktan, konuşmaktan kaçınmak cümlemi yanlış anlamayın. Konu hakkında bilgi sahibi olmamanızı kast etmiyorum.

Neyi tartışacağım ki burada? Filistin ile ilgili bir şey paylaşsam, "Sen terörist Hamas'ı mı destekliyorsun" diye ağzını tıkamaya çalışıyorlar.

Bazı arkadaşlar popüler kültür ile oturduğu sıcacık evlerinden bir şeyler yazıyor. Benim orada bulunan gazeteci ve fotoğrafçı abilerim var. Anlattıklarını duysanız, çektiklerini görseniz çıldırırsınız. Tarafı devleti umurumda değil, şu an orada bir insanlık dramı var. Ben bunu bilirim, bunu söylerim.

Evinizde kahve içerken bu konuları konuşmak, asker göndertmek, savaşa girelim demek kolay. Her an kafama bomba düşer mi acaba korkusuyla, yemek ve temiz su bulabilir miyim endişesiyle 3 gün yaşayın, bakalım kaç yıl yaşlanacaksınız...

Buralar onlardan dolu.

Terör devletleri savaşıyor, olan masum insanlara oluyor üzücü.

Konuda Hamas'ın bir alakası bile yok ve sen gelip alakasız mesajlar atıyorsun. Hamas'ı mı savundum burada? Savaşı çocuk oyuncağı sanıyorsun ki birçok sivilin öldüğü saldırıda, içim acımıyor diyebiliyorsun.

Neyse, düşünce özgürlüğü işte. Bana bir şey deme hakkı düşmüyor sanırım.

Neyi tartışacağım ki burada? Filistin ile ilgili bir şey paylaşsam, "Sen terörist Hamas'ı mı destekliyorsun" diye ağzını tıkamaya çalışıyorlar.

Bazı arkadaşlar popüler kültür ile oturduğu sıcacık evlerinden bir şeyler yazıyor. Benim orada bulunan gazeteci ve fotoğrafçı abilerim var. Anlattıklarını duysanız, çektiklerini görseniz çıldırırsınız. Tarafı devleti umurumda değil, şu an orada bir insanlık dramı var. Ben bunu bilirim, bunu söylerim.

Buralar onlardan dolu.
Şükür olması gereken bir düşünce. Şükür ya. Bu gözler Sosyal'de Filistin devleti Osmanlı'ya ihanet etti, o yüzden bunların hiç birine acımıyorum diyenleri gördü. Sence olay devletler mi be... Neyse, ağzımı bozmak istemiyorum.

Öncelikle böyle bir durumda için acımıyorsa aşağıdaki nedenlerden değil kalpsizliğinden kaynaklanıyordur. O binalar çöküyor ya hani. İşte o binaların içindeki insanlar sivil halk. Biz ne Hamas'ı, ne Filistin devletini, ne de İsrail devletini umursuyoruz, savunuyoruz. Aynı şekilde İsrail devletine de saldırılar yapılıyor ve ölen yine siviller oluyor. Bunun da farkındayım ve bunun için de üzülüyorum. Fakat İsrail sivil yerleşim yerlerine orantısız güç kullanıyor. Bu görsellerin, videoların hiç bir açıklaması olamaz.

Üzülmek ile acımak aynı kavram değil, haliyle üzülmediğim anlamına gelmez. Sebepsiz yere ölen insanlara tabii ki üzülüyorum ama genel anlamda bir acı söz konusu değil. Zamanında yapılan hataların üzerini örtemezsin, toprağa öyle bedavaya oturmaya çalışmak nedir?
İsrail orantısız güç kullanıyor, buna kimse bir şey demiyor zaten. Peki Filistin'in sözde koruyucusu olan Hamas? O direkt ufacık çocukları canlı bomba olarak kullandı, sırf bu bile yeterli.
Sanırsın Filistin güllük gülüstanlık ve masum. Söz sahibi olanların suçunu masumlar ödüyor, ne yapabilirim yani? Gidip savaş mı açmam lazım? Burada avaz avaz konuşuyorsunuz ama Doğu Türkistan konusu olunca pek ses çıkmıyor nedense.

@Motionless IN White kimin haklı olduğu önemli değil, masum insanların boşu boşuna zarar görmesi asıl olay. İki taraf da sürekli sivil yerleşim yerlerine saldırıyor, adam gibi askeri yapılara yaklaşmıyorlar.

Ayrıca İsrail haklı olsa bile Türkiye olarak bizim Filistin'i desteklememiz lazım, İsrail'in sahiplendiği topraklarda bizim Güneydoğu Anadolu bölgemiz de var.

Ben Filistin'in de hiç masum olmadığını düşünmüyorum ama olay bu değil. Filistin'de de İsrail'de de suçlu insanlar içkisini yudumlarken masum insanlar can veriyorlar.

@Motionless IN White Mescid-i aksa Müslümanlar için kutsallığı olan dini bir ögedir. Bir Hristiyan için önemli bir kilise ya da bir Yahudi için önemli bir havra ile eş değerdedir. İsrail gidip sivil halk ibadetini ya da gezisini yaparken orayı yakıp yıkarsa, oradakilere plastik mermi sıkarsa Filistin halkı da, ellerinde füze olup halkın arasında saklanarak direniş gösteren (isterseniz adına terör örgütü deyin fark etmez, konunun özü bura değil) örgütler de İsrail'in sivil halkına saldırmaktan geri kalmaz.

Eğer temizlenecek bir şey varsa, bunlar terör örgütleridir. Sivil halkın ibadet ettiği bölgeler değil. Türkiye'de terörist yok mu sanıyorsunuz halkın arasında saklanan, köylerde sızan? Bizim askerimiz gidip köyü mü bombaladı, taş üstünde taş mı bırakmadı yoksa tek tek evlere girip işaretlilere mi sıktı?

Şu anda gelişen milli teknoloji sayesinde dağda, taşta bile gezemiyorlar, bırakın köyü. İsrail'in elinde bu teknolojiler yok mu?

Siyonist zihniyet başka, ülkeyi terör örgütünden sakınma ve sınırları koruma başka...

Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir. Her zaferin en büyük payı senindir.

Ne Hamas'ın yöneticilerine ne İsrail'in yöneticilerine zarar gelmiyor. Zarar bir tek her iki ülkenin vatandaşlarına, çocuklarına geliyor. Bazıları ise yaptığı açıklamalarla hala savaşı körüklemeye çalışıyor. 2021 senesinde iki ülkenin savaşması son derece mantıksız bir olay!

Hangi ülke olursa olsun, ayrım yapmayalım. Din, dil ve ırk ayrımı yapmayalım. Onlar da insan. Ne zorluklar çekiyor şu an. Ya bizde de aynısı olsaydı durum? Düşünün lütfen. Empati yapalım. Bazıları gelmiş saçma sapan şeyler yazıyorlar. Yeter artık! İnsanız insan. Vicdansız olmayalım.
Biz ne zaman üç kuruş paraya toprağımızı sattık?

Üzülmek ile acımak aynı kavram değil, haliyle üzülmediğim anlamına gelmez. Sebepsiz yere ölen insanlara tabii ki üzülüyorum ama genel anlamda bir acı söz konusu değil. Zamanında yapılan hataların üzerini örtemezsin, toprağa öyle bedavaya oturmaya çalışmak nedir?
İsrail orantısız güç kullanıyor, buna kimse bir şey demiyor zaten. Peki Filistin'in sözde koruyucusu olan Hamas? O direkt ufacık çocukları canlı bomba olarak kullandı, sırf bu bile yeterli.
Sanırsın Filistin güllük gülistanlık ve masum. Söz sahibi olanların suçunu masumlar ödüyor, ne yapabilirim yani? Gidip savaş mı açmam lazım? Burada avaz avaz konuşuyorsunuz ama Doğu Türkistan konusu olunca pek ses çıkmıyor nedense.
Üzülmek ile acımak aynı kavram değil ayağı yapma lütfen bana. Ayrıca hala Hamas'dan ve Filistin devletinden bahsediyorsun. Konumuz bu değil. Ayrıca şahsım adına konuşacak olursam ise, Doğu Türkistan konusunda da yeterince sesimi sosyal medya gibi yerlerde duyurmaya çalışıyorum. Nerede bir zülüm, vahşet varsa ben onu elimden geldiğince duyurmaya çalışırım.

Evinizde kahve içerken bu konuları konuşmak, asker göndertmek, savaşa girelim demek kolay.
En ayar olduğum mevzu budur. Adam bacak bacak üstüne atıp çayını yudumlarken askerler şuraya gitsin buraya gitsin diye artislik yapıyor. Kendi çocuğunu hasta olmasın diye yağmurlu havada bile dışarıya çıkarmayan insanlar başkalarının evlatlarını çok kolay bir şekilde feda edebiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı