İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En ayar olduğum mevzu budur. Adam bacak bacak üstüne atıp çayını yudumlarken askerler şuraya gitsin buraya gitsin diye artislik yapıyor. Kendi çocuğunu hasta olmasın diye yağmurlu havada bile dışarıya çıkarmayan insanlar başkalarının evlatlarını çok kolay bir şekilde feda edebiliyor.
Arap seviciler önden buyursunlar.

Biz ne zaman üç kuruş paraya toprağımızı sattık?
Reisimiz Araplara satıyor yavaş yavaş. Kanal İstanbul projesini Araplara 2015 yılında pazarladığını iddia ediyorlar. Arapların açılacak kanalın çevresinden çoktan arsa aldığını söylüyorlar. Araştırabilirsin, internet elinin altında.

Bu Filistin'in halkı da hükümeti de yıllardır bize ihanet etmekten başka bir şey yapmıyor. Kimse gelip de din kardeşi ayağı çekmesin burda, Filistinlilerin Karabağ savaşında nasıl Ermenistan bayrağı salladıklarını gördük.

Reisimiz Araplara satıyor yavaş yavaş. Kanal İstanbul projesini Araplara 2015 yılında pazarladığını iddia ediyorlar. Arapların açılacak kanalın çevresinden çoktan arsa aldığını söylüyorlar. Araştırabilirsin, internet elinin altında.
Sağdan soldan arsa almakla koca koca ülke toprağını başka bir ülkenin toprağı olsun diye satmak aynı şey mi? AKP'yi günahım kadar sevmem, hele hele malum şahsın bahsi geçtikçe yumruklarımı sıkarım ama yaptığınız sapla samanı karıştırmak.

Devlet gerçekten devlet olduğunda bunların hesabı sorulur ve kayıplar giderilir.

Şunu da şuraya bırakayım.

1621084841490.png

Ben ne yazdım ki direkt olarak bunu yazdınız? Küçük çocukların, masum kadınların suçu ne?
Bizim başımıza gelse yazmışsınız. Biz toprağımızı satmıyoruz ki başımıza gelsin.

Sağdan soldan arsa almakla koca koca ülke toprağını başka bir ülkenin toprağı olsun diye satmak aynı şey mi? AKP'yi günahım kadar sevmem, hele hele malum şahsın bahsi geçtikçe yumruklarımı sıkarım ama yaptığınız sapla samanı karıştırmak.
Araplar da devlet kursunlar diye satmadı zaten.

Konunun geldiği hale bak. Yazık bize.

Üzülmek ile acımak aynı kavram değil, haliyle üzülmediğim anlamına gelmez. Sebepsiz yere ölen insanlara tabii ki üzülüyorum ama genel anlamda bir acı söz konusu değil. Zamanında yapılan hataların üzerini örtemezsin, toprağa öyle bedavaya oturmaya çalışmak nedir?
İsrail orantısız güç kullanıyor, buna kimse bir şey demiyor zaten. Peki Filistin'in sözde koruyucusu olan Hamas? O direkt ufacık çocukları canlı bomba olarak kullandı, sırf bu bile yeterli.
Sanırsın Filistin güllük gülüstanlık ve masum. Söz sahibi olanların suçunu masumlar ödüyor, ne yapabilirim yani? Gidip savaş mı açmam lazım?

Ortadoğu'yu en iyi sen biliyorsun. En hümanisti sensin, en barışçısı da sensin. Ben yorum yapmıyorum artık.

Burada avaz avaz konuşuyorsunuz ama Doğu Türkistan konusu olunca pek ses çıkmıyor nedense.

Tanımadığın insanlar hakkında, ne yaptıklarını bilmediğin insanlar hakkında konuşma. Bu ülkenin halkı Doğu Türkistan'ı da savunuyor, Filistin'de zulüm gören halkı da. Bunlar ayrıklık çıkartmaya çalışanların safsatalarından başka bir şey değil.

Filistinlilerin Karabağ savaşında nasıl Ermenistan bayrağı salladıklarını gördük.

Bir kaynağınız var mı bununla alakalı? Yanlış anlamayın, bir tarafı savunmak için demiyorum bunu ama şu haberleri gördüğümü hatırlıyorum ben:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı