İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir kaynağınız var mı bununla alakalı? Yanlış anlamayın, bir tarafı savunmak için demiyorum bunu ama şu haberleri gördüğümü hatırlıyorum ben:

Filistin hakkında söylenenlerin bir kısmı iddia olsa da PKK ilk ortaya çıktığında teröristleri eğittiği ve ev sahipliği yaptığı kayıtlara geçmiş bir şey. Aynısı Türkiye'de kanlı eylemler yapan Asala terör örgütü için de geçerli.

Tabii hiçbir şey masum Filistin halkının katledilmesi için geçerli bir sebep değil.

İki tarafın da, otoritelerinin de, yetkililerinin de yaptıkları ile bir halkı, milleti hor göremem. Eğer yapılan çirkin saldırılarda ölenler masumlar ise, bir tek o umurumda olur. Sadece Filistin de değil, başka sivil halklara bunlar yapılsa (ki yapılıyor da) üzülürüm tabii ki. Ne olursa olsun bir halkın tümünü hain olarak ilan etmek bence imkansıza yakındır. O ölen sivillerin içinde de hırsızı var, gaspçısı var, tecavüzcüsü var, haini var, ama bunlar var diye "Oh, iyi ki olmuş." mu diyeceğiz? Sivillere saldırı nerede olsa insan üzülmeli de, hedefin çoğu insanın din kardeşi olunca, insanın içi daha da yanıyor.

Oturduğu yerden içerisinde terörist de barındıran devletlerin masum insanlarını hiçe sayıp direk halka bir bütün olarak saldıranlar da Türkiye'de de terörist (maalesef) var diye Türk milletine (her ne kadar yanlış olsa da) saldıran olsa nedense birden agresifleşiyor. Bana göre bir kişinin, grubun, örgütün yaptıkları ülkenin ve halkın bütününe hakaret etmek için bir bahane değildir.

Son düzenleme:
Tabii canım hayvan otlatsınlar diye sattı. Filistin denen kımıl zararlısı terörist sevici, kan emiciler melek, İsrail öcü.

Bazen şaşırıp kalıyorum böyle. :D EU4 sanıyorum sanırım bazıları, Dünya tarihini.

Bazı kişiler yazımı yanlış anladılar. Ben masum insanları savunuyorum. Sanki savaş açan benmişim gibi davranıyorlar bazıları.

Tabii canım hayvan otlatsınlar diye sattı. Filistin denen kımıl zararlısı terörist sevici, kan emiciler melek, İsrail öcü.

Masumlara lafım yok. Ama Filistin masum falan değil.
Bak bakayım ben ne demişim? Filistin de aynı bizim yaptığımız gibi sattı. Ev yapıp yaşasınlar diye ama İngilizler Araplara vaad ettiği gibi Yahudilere de aynı topraklarda devlet sözü verdi.
@Motionless IN White kimin haklı olduğu önemli değil, masum insanların boşu boşuna zarar görmesi asıl olay. İki taraf da sürekli sivil yerleşim yerlerine saldırıyor, adam gibi askeri yapılara yaklaşmıyorlar.

Ayrıca İsrail haklı olsa bile Türkiye olarak bizim Filistin'i desteklememiz lazım, İsrail'in sahiplendiği topraklarda bizim Güneydoğu Anadolu bölgemiz de var.

Ben Filistin'in de hiç masum olmadığını düşünmüyorum ama olay bu değil. Filistin'de de İsrail'de de suçlu insanlar içkisini yudumlarken masum insanlar can veriyorlar.

Masum insanın ırkı olmaz, masum insan masum insandır.

İki taraf da sivil yerleşim alanlarını hedef almış durumda. Sonumuz hayrolsun, sonu gelecek gibi durmuyor bu görüntülerin maalesef.

Son düzenleme:
İnsanın aklı almıyor. Çok korkunç bir şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Asıl sorun da iki ülke arasındaki problemin sivillerin ölümüne yol açması... Yanlış yapıyorlar, çok yanlış.

Filistin hakkında söylenenlerin bir kısmı iddia olsa da PKK ilk ortaya çıktığında teröristleri eğittiği ve ev sahipliği yaptığı kayıtlara geçmiş bir şey. Aynısı Türkiye'de kanlı eylemler yapan Asala terör örgütü için de geçerli.

Tabii hiçbir şey masum Filistin halkının katledilmesi için geçerli bir sebep değil.

Onları biliyorum zaten. Yaser Arafat'ın başının altından çıkan, kendi ayaklarına kendi elleri ile sıktıkları şeyler. Ama o kadar çok iddia dolaşıyor ki artık, şaşırıp kalıyorsunuz. Bunları tartışmak isteyen varsa açsın konusunu, son 50 senede Filistin - İsrail - Türkiye ilişkilerini tartışalım.

Ama binaların bombalandığı ve muhtemelen masum sivillerin öldüğü videoları paylaştığım bir konuda, bunları tartışmak hak mıdır? Bunu da konudakilere bırakıyorum artık. Her tartışmanın yeri vardır.

Ya her şeyi geçtim, bu konunun sebebi bu bile değil. Ama neyse, benim için de iyi oluyor. Bu forumun gerçeklerini tekrardan hatırlamış oluyorum.

Siyonizmin amaçları:
  1. Mescidi Aksa'yı yıkmak.
  2. Süleyman Mabedi'ni kurmak.
  3. Büyük İsrail'i kurmak, güvenliğini sağlamak.
  4. Kendi mesihlerinin gelip (İsa değil) ebedi dünya hakîmiyetinin perçinlenmesini sağlamak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı