İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fetih; ilayı Kelimetullah için girilen her bölgede İslam'i tebliğ faaliyetlerini yürütürken orada yaşayan sivillere ve masumlara hiçbir zarar vermeden bölgeyi ele geçirdikten sonra adil bir şekilde kontrolü sağlamaktır. Fetihlerde (şirk hariç) insanların dinine, inançlarına örf ve adetlerine karışılmaz. Sadece yönetim ele geçirilerek İslam'i hâkimiyet kurulur. Daha açık bir ifadeyle fertlerden önce devlet İslamileşir.

İşgal; yeraltı ve yerüstü zenginliklerine göz dikilerek hedefe konulan bölge, -ne şekilde olursa olsun- bertaraf edilir, harabeye çevrilir. İşgal altındaki yerlerde her şey zaptedilerek, yağma edilir. Hâkimiyet kurularak işgal altında olan yeraltı ve yerüstü zenginlikleri işgalciler tarafından sömürülür. İşgal edilen toprakların hâkimiyeti başkasının adına görünse dahi yapılan tüm işler işgalciler tarafından yürütülür. Halklar, yönetim işgalcilerin elinde olarak kendi kararlarını alabilirler.

Bak iki dakikada fetih ile işgal arasındaki farkı buldum. Bence sende yapabilirsin.

Yok canım Müslüman hiç işgal eder mi? Allah rızası için fetheder. Kappa

Masum insanların ölmesi üzücü elbet, İsrail vazgeçecek gibi durmuyor; ideolojileri gereği amaçları yok etmek. Avrupa Birliği'nin bu kadar pasif kalmasına ne demeli?

Körler sağırlar birbirini ağırlar.
AB, BM, dünya devletleri. Hepsi sağır.

Toprak için savasiyorlar tabii.

E peki karşı tarafın da kendi topraklarını savunma hakkı yok mu? Sorduğum soru bu zaten. Osmanlı'yı örnek veriyorsunuz, Osmanlı'nın da fethetmeye çalıştığı topraklardaki insanlar zaten mücadele ediyordu, kimse savaşsız teslim olmadı. Durumu tersine çevirip şimdiki olayla aynı düşünebilirsiniz. Savunanlar Filistinliler, savaşanlar İsrailliler. Ve savunma en doğal hakları.

Hocam Filistin'in karsi gelmesi anormal degil isgal edilen topraklarda sanki kendi topraklariymis gibi davranmalari. Parayla sattiklari topraklari kendi topraklari gibi gormeleri anormal.

Parayla sattıkları topraklar olsa bile devletin içinde devlet kuramazsın. Kurmaya çalışırsan tepkiyi alırsın. Uluslarası hukuka bakıldığında da her şeyi geçtim, hukuken toprağın bulunduğu devlet sınırları içerisinde devletin aleyhinde bir harekette bulunursan toprağına el konulur, devletler asla buna müsaade etmez. Bu bir nevi terörizmdir.

Hocam filistinin karsi gelmesi anormal degil isgal edilen topraklarda sanki kendi topraklariymis gibi davranmalari parayla sattiklari topraklari kendi topraklari gibi gormeleri anormal.
Çünkü kendi toprakları. Sen İsrail'i işgalci olarak tanımlıyorsan demek ki İsrail'in aldığı bölgeleri İsrail'in saymıyorsun. Filistin tamda bunu yaptığı için, kendi topraklarıymış gibi davranmaları çok normal.

Ayrıca on kere dedik, toprak satan Filistinli sayısı çok az.

İste adamlar isgal etmiyorlar topraklari kendilerine katiyorlar bir insan kendine katacagi topragi neden harap etsin.

Bak. Hiç harap etmiyorlar gerçekten. Gül atarak alıyorlar bölgeleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben İsrail'in yaptığı masumlara, sivillere zarar vermeme gibi bir şey göremedim ama.

Filistin yapmiyor mu? Roket atarak.
Bak. Hiç harap etmiyorlar gerçekten. Gül atarak alıyorlar bölgeleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilader senin anlamanda sorun mu var? Yeni savas olmadan once diyorum anaokullu musun okuma mi bilmiyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı