ISS değişikliğini ne zaman yapmalıyım?

outcastagne

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4500 3.60 GHz - ASUS B450M DRAGON - ASUS DUAL RTX 2060 VER.6 GB (Undervolt 800 mV/1775 MHz) - CORSAIR Vengeance LPX 2x8 3200 MHz RAM - WD Blue SN570 500 GB
Arkadaşlar başka bir ISS'e geçmeyi planlıyorum. 14 Temmuz'da Türk Telekom ile olan taahhüdüm sona erecek. Bu yüzden görüşlerinizi almak istiyorum.

1-ISS değişikliği için 14 Temmuz'dan sonrasını beklemem gerekiyor mu?
2-Beklemem gerekmiyorsa 14 Temmuz'dan önce başka bir ISS'e başvuru yapabilir miyim? Yapabiliyorsam ne zaman yapmalıyım? Bir problem ile karşılaşır mıyım?

Öncelikle onun bitmesini beklemen gerek. 13 de ara iptal ettir. 14'te başvurunu yap. TurkNet Tavsiye ederim.

Öncelikle onun bitmesini beklemen gerek. 13 de ara iptal ettir. 14'te başvurunu yap. TurkNet Tavsiye ederim.
Yanlış bilgilendirme yapmışsın.

Geçiş başvurusunu yapmak için sözleşmenin bitmesine gerek yok.

Geçmek istenilen ISS firmasına ait olan başvuru evrakları doldurulur, gönderilir.
Evrak üzerindeki tarihlere sözleşme bitiş tarihini atarsınız.
Geçiş onayı için zaten sesli olarak arayacaklar. Şu tarihte geçiş işlemlerini başlatın diyerek o tarihte işlem başlatıyorlar.

Benim arkadaşa tavsiyem 10 temmuzda işlem başlatması.
Dosyalar zaten 2 3 gün içinde gidecektir.
Ayın 14'ünde geçiş onayı verir ve hiçbir sorun oluşmaz. ( Yoğunluk kaynaklı onay sonrası gecikme olabilir. Bu sebeple eski İSS fatura çıkaracaktır.)

Sözleşme bitişi ile işlem yapmaya kalktığında indirimsiz fiyattan ücretlendirme yapacak.
3 4 gün masrafı dahi 40 TL olabilir.

Bu sebeple kendi tecrübelerime göre işlem onayını en az 2 gün öncesinden verecek şekilde işlem başlatın.
Dosyalarınızı erken göndermek bir sorun değil bir avantajdır.

Yanlış bilgilendirme yapmışsın.

Geçiş başvurusunu yapmak için sözleşmenin bitmesine gerek yok.

Geçmek istenilen ISS firmasına ait olan başvuru evrakları doldurulur, gönderilir.
Evrak üzerindeki tarihlere sözleşme bitiş tarihini atarsınız.
Geçiş onayı için zaten sesli olarak arayacaklar. Şu tarihte geçiş işlemlerini başlatın diyerek o tarihte işlem başlatıyorlar.

Benim arkadaşa tavsiyem 10 temmuzda işlem başlatması.
Dosyalar zaten 2 3 gün içinde gidecektir.
Ayın 14'ünde geçiş onayı verir ve hiçbir sorun oluşmaz. ( Yoğunluk kaynaklı onay sonrası gecikme olabilir. Bu sebeple eski İSS fatura çıkaracaktır.)

Sözleşme bitişi ile işlem yapmaya kalktığında indirimsiz fiyattan ücretlendirme yapacak.
3 4 gün masrafı dahi 40 TL olabilir.

Bu sebeple kendi tecrübelerime göre işlem onayını en az 2 gün öncesinden verecek şekilde işlem başlatın.
Dosyalarınızı erken göndermek bir sorun değil bir avantajdır.
Pardon o zaman.

TurkNet'e geçerseniz ki tavsiye ediyorum 120TL'ye kadar cayma bedeli ödüyor. En son kuzenim TurkNet'e geçti 2 günde bağlantısı gelmişti. Ben 2 yıldır TurkNet VDSL kullanıyorum bazen ufak tefek sorunlar oldu ama gayet memnunum, 65 75Mbps arası hız geliyor oyunlarda ping sorunu hiç yaşamadık desem yeridir. Tabii bulunduğunuz bölgeye ve altyapınıza göre hızınız değişir ve sorun yaşayıp yaşamamak biraz şans işi, deneyip görün beğenmezseniz taahhüt yok değiştirin derim. Bizim binada 3 hane TurkNet'e geçtik herkesin keyfi yerinde, fakat bana tavsiye eden 300 metre uzağımdaki arkadaşım yapa ya (TurkNet altyapısı) geçirildi 10 12Mbps hızı geçmiyor pişman oldu. Telekom altyapısında iken 35Mbps paketi kullanıyordu Yapa'ya geçinde daha yüksek hızlar alacaksın vs dediler yalan oldu. Bölgenize ve altyapınıza bağlı sorun yaşama durumu biraz şans işi, ben Tekirdağ çorluda yaşıyorum.

TurkNet'e geçerseniz ki tavsiye ediyorum 120TL'ye kadar cayma bedeli ödüyor. En son kuzenim TurkNet'e geçti 2 günde bağlantısı gelmişti. Ben 2 yıldır TurkNet VDSL kullanıyorum bazen ufak tefek sorunlar oldu ama gayet memnunum, 65 75Mbps arası hız geliyor oyunlarda ping sorunu hiç yaşamadık desem yeridir. Tabii bulunduğunuz bölgeye ve altyapınıza göre hızınız değişir ve sorun yaşayıp yaşamamak biraz şans işi, deneyip görün beğenmezseniz taahhüt yok değiştirin derim. Bizim binada 3 hane TurkNet'e geçtik herkesin keyfi yerinde, fakat bana tavsiye eden 300 metre uzağımdaki arkadaşım yapa ya (TurkNet altyapısı) geçirildi 10 12Mbps hızı geçmiyor pişman oldu. Telekom altyapısında iken 35Mbps paketi kullanıyordu Yapa'ya geçinde daha yüksek hızlar alacaksın vs dediler yalan oldu. Bölgenize ve altyapınıza bağlı sorun yaşama durumu biraz şans işi, ben Tekirdağ çorluda yaşıyorum.
Kaynak üzerinden gerekli bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz.

Türknet cayma bedeli desteği saçmalıktan ibarettir.

İlk önce size bu bedeli ödetiyor. (120 TL bedele kadar destek veriyor.)

Örnek olarak 80 TL cayma bedeli çıktı diyelim.
80 TL yi ödüyorsunuz. Sonra bilgilendirmedeki gibi ispat evraklarını kendilerine ulaştırıyorsunuz.
Sonrasında 6 aya bölüyor 80 TL yi.
Her ay buna göre indirim sağlanıyor.

Bir örnek daha vereyim.
120 TL üzerinde cayma bedeli var diyelim.
350 TL cayma çıkmış olsun. Bu 350 TL nin 120 TL sini karşılıyor.
Geri kalan bedele hiçbir destek yok.
6 ay boyunca 120 TL bedelin indirimini alacaksınız kısaca bu durumda.

Kaynak üzerinden gerekli bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz.

Türknet cayma bedeli desteği saçmalıktan ibarettir.

İlk önce size bu bedeli ödetiyor. (120 TL bedele kadar destek veriyor.)

Örnek olarak 80 TL cayma bedeli çıktı diyelim.
80 TL yi ödüyorsunuz. Sonra bilgilendirmedeki gibi ispat evraklarını kendilerine ulaştırıyorsunuz.
Sonrasında 6 aya bölüyor 80 TL yi.
Her ay buna göre indirim sağlanıyor.

Bir örnek daha vereyim.
120 TL üzerinde cayma bedeli var diyelim.
350 TL cayma çıkmış olsun. Bu 350 TL nin 120 TL sini karşılıyor.
Geri kalan bedele hiçbir destek yok.
6 ay boyunca 120 TL bedelin indirimini alacaksınız kısaca bu durumda.
Evet ben bu şekilde geçiş yaptım zaten faturadan düştüler..

Geri
Yukarı