ISS değiştirilince Ping düşer mi?

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar hâlihazırda Millenicom kullanıyorum ve gayet memnunum hız konusunda. 85Mbps'ye yakın indirme hızım, 8Mbps'de yükleme hızım var.
Fakat ping konusu biraz fazla gibi internet sadece kabloyla bilgisayara bağlı ve LoL'de pingim 30-32 arasında. Internet kullanan hiçbir uygulama yok, sabit bu değerleri alıyorum.
Sizce ISS'mi değiştirsem ping sorunu çözülür mü? Yoksa bu tamamen altyapı, santrale olan uzaklık vs. ile mi alakalı?
(Lütfen sadece bilgisi olanlar yardımcı olsun.)🤓

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hâlihazırda Millenicom kullanıyorum ve gayet memnunum hız konusunda. 85Mbps'ye yakın indirme hızım, 8Mbps'de yükleme hızım var.
Fakat ping konusu biraz fazla gibi internet sadece kabloyla bilgisayara bağlı ve LoL'de pingim 30-32 arasında. Internet kullanan hiçbir uygulama yok, sabit bu değerleri alıyorum.
Sizce ISS'mi değiştirsem ping sorunu çözülür mü? Yoksa bu tamamen altyapı, santrale olan uzaklık vs. ile mi alakalı?
(Lütfen sadece bilgisi olanlar yardımcı olsun.)🤓

Hocam santrallerlede alakalı ve kablo ile de hocam ben tüm oyunlarda 710 ping alıyorum şüküredin (bence) ISS değiştirirseniz pek fark olacagını sanmam.

Kablolardan kaynaklı olabilir, yoğunluktan dolayı olabilir, dolaba mesafeniz uzak olabilir, İSS'nın kullandığı ara sunucular kötü olabilir, yaşadığınız yeri bilmiyorum, bağlı olduğunuz dolap veya santralde sıkıntı olabilir. Nerede yaşıyorsunuz? CMD'ye vie.valve.net yazıp görselini buraya atabilir misiniz?

Sunucularda farklılık olacağı için düşme ihtimali var. E tabii bir sürüde neden var. Bkz: Modem modeli Firmware'si, altyapı yeniliği gibi.

Kablolardan kaynaklı olabilir, yoğunluktan dolayı olabilir, dolaba mesafeniz uzak olabilir, İSS'nın kullandığı ara sunucular kötü olabilir, yaşadığınız yeri bilmiyorum, bağlı olduğunuz dolap veya santralde sıkıntı olabilir. Nerede yaşıyorsunuz? CMD'ye vie.valve.net yazıp görselini buraya atabilir misiniz?
Herhangi bir şey çıkmıyor. Yazan şu;

C:\Windows\system32>vie.valve.net
'vie.valve.net' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

Eğer ping durumunu soruyorsanız o da bu;

C:\Windows\system32>ping vie.valve.net

Pinging vie.valve.net [146.66.155.1] with 32 bytes of data:
Reply from 146.66.155.1: bytes=32 time=61ms TTL=53
Reply from 146.66.155.1: bytes=32 time=59ms TTL=53
Reply from 146.66.155.1: bytes=32 time=66ms TTL=53

Ping statistics for 146.66.155.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 59ms, Maximum = 66ms, Average = 61ms

Herhangi bir şey çıkmıyor. Yazan şu;

C:\Windows\system32>vie.valve.net
'vie.valve.net' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

Eğer ping durumunu soruyorsanız o da bu;

C:\Windows\system32>ping vie.valve.net

Pinging vie.valve.net [146.66.155.1] with 32 bytes of data:
Reply from 146.66.155.1: bytes=32 time=59ms TTL=53
Reply from 146.66.155.1: bytes=32 time=66ms TTL=53

Ping statistics for 146.66.155.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 59ms, Maximum = 66ms, Average = 61ms
Başına tracert yazacaktınız yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Ayrıca nerede yaşıyorsunuz? Tracert vie.valve.net

Başına tracert yazacaktınız yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Ayrıca nerede yaşıyorsunuz? Tracert vie.valve.net
Konumum: İstanbul/Kağıthane

Heh! Şimdi oldu.

PingTest.png

Son düzenleme:
VDSL altyapıdasınız diye tahmin ediyorum, normal sayılır. TürkNet Valve'ın Viyana sunucusuna peering yaptığı için daha düşük çıkıyor genelde CS'de fakat değiştirseniz bile ben çok farklı olacağını sanmıyorum. Yine de İstanbul'da yaşayan birisi için yüksek sayılır o konuda haklısınız. Ayrıca ben Çorum'da yaşıyorum, 54 ms alıyorum vie.valve.net için. Kutuya olan mesafenize bakabiliriz. Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed buradan bakabilirsiniz ne kadar uzaklıkta olduğunuza.

@TheMarksman İstanbul'a göre aldığın ping değeri yüksek. CS:GO'ya aldığın ping te yüksek Türkiye sunucularında yüksek değerler. Firma ile konuşup tracert değerlerini at. Yardımcı olsunlar sana ya da firma değişikliğine gidebilirsin. Benim altyapım rezalet olmsına rağmen CS:GO viyana Bursa'dan 37 ms alıyorum. LoL'de 12-13 ms alıyorum. Türk Telekom kullanıyorum.

VDSL altyapıdasınız diye tahmin ediyorum, normal sayılır. TürkNet Valve'ın Viyana sunucusuna peering yaptığı için daha düşük çıkıyor genelde CS'de fakat değiştirseniz bile ben çok farklı olacağını sanmıyorum. Yine de İstanbul'da yaşayan birisi için yüksek sayılır o konuda haklısınız. Ayrıca ben Çorum'da yaşıyorum, 54 ms alıyorum vie.valve.net için. Kutuya olan mesafenize bakabiliriz. Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed buradan bakabilirsiniz ne kadar uzaklıkta olduğunuza.
Evet VDSL altyapı, sizce Türk Telekom'a geçsem ping düşer mi? Zaten Milleni.com da aynı altyapıyı aynı kabloları kullanarak interneti verecek bana. Aradaki farkı ne peki?
Modemim sağlam, ondan dolayı olacağını sanmıyorum. Kablodan da olamaz o da sağlam biliyorum.
Attığınız sitedeki sonuçlar da şu şekilde;
Test.png

117 Metre uzak mı sayılır?
@TheMarksman İstanbul'a göre aldığın ping değeri yüksek. CS:GO'ya aldığın ping te yüksek Türkiye sunucularında yüksek değerler. Firma ile konuşup tracert değerlerini at. Yardımcı olsunlar sana ya da firma değişikliğine gidebilirsin. Benim altyapım rezalet olmsına rağmen CS:GO viyana Bursa'dan 37 ms alıyorum. LoL'de 12-13 ms alıyorum. Türk Telekom kullanıyorum.
Bence İstanbul'a göre demek biraz yanlış sanki. Çünkü İstanbul'da internet hizmeti alanların hepsinin santrale olan uzaklığı aynı değil. Sen Çorum'da olursun yakın olur. İstanbul'da olursun uzak olur, ping değerleri çok hassas, her şeye garip tepki veriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı