ISS değiştirilmesine rağmen ping değerleri düşmüyor

LoWHbtw

Centipat
Daha fazla  
Daha önceden Vodafone kullanıyordum pingim 44 45 arası gidip geliyordu. Daha sonra Millenicom aldım aldığım ilk 2 3 ay problem olmadı ama bu birkaç gündür 40'a falan çıkıyor. Sonra 1 gün falan 32 33 kullanıyorum aynısını Vodafone'da da yaşadım. Önceden düşükken sonrasında fazla olmaya başladı bu neden olabilir?

Fiber mi, vdsl altyapı mı kullanıyorsunuz? Vdsl ise evinize gelen bakır kabloda sorun olabilir, portunuzda sorun olabilir, apartmana kadar gelen kabloda sorun olabilir, yaşadığınız bölgede routing sorunu, paket kaybı olabilir, veya modeminiz çok ısınıyor ve performans sıkıntısı yaratıyor olabilir. Firma değiştiğiniz halde bunları yaşıyorsanız, büyük ihtimal saydıklarımdan birisi.

Fiber mi, VDSL altyapı mı kullanıyorsunuz? VDSL ise evinize gelen bakır kabloda sorun olabilir, portunuzda sorun olabilir, apartmana kadar gelen kabloda sorun olabilir, yaşadığınız bölgede routing sorunu, paket kaybı olabilir, veya modeminiz çok ısınıyor ve performans sıkıntısı yaratıyor olabilir. Firma değiştiğiniz halde bunları yaşıyorsanız, büyük ihtimal saydıklarımdan birisi.

VDSL altyapı kullanıyorum hocam ama şöyle bir şey var ben ilk aldığım zamanlar problem çıkmıyor hem de hiç, düşük ping alıyorum belli bir süre 3 4 ay geçince böyle bir problem oluyor yani kablodan olsa ne bileyim ilk aldığımda da aynı problem olurdu ve şöyle bir şey de var aynı günün içinde sabit 31 32 alırken akşam olunca tekrar 39 40'a sabitleniyor.

Hocam kendimden yola çıkayım Türknette lolde pingim 25 falandı netspeede geçtim 23-25 falandı türk telekomda 20-21 alıyorum.

Hocam kendimden yola çıkayım TurkNet'te LoL'de pingim 25 falandı Netspeed'e geçtim 23-25 falandı Türk Telekom'da 20-21 alıyorum.

Hocam benim sıkıntım bu değil ki ben bugün başka bir internet sağlayıcısı da kullansam ben yine 31 32 alırım ki bu benim için çok normal ben Batman'da yaşıyorum. Benim demek istediğim bir süre düşük kullanırken neden bir süre sonra yükselip oraya sabitleniyor. Ben TurkNet'te kullandım bir süre önce onda bu problem yoktu ondan ayrılıp başka sağlayıcıları deneyince böyle oldu. Bizim eve gelen o siyah kabloda sorun olabilir büyük ihtimalle çünkü bayağı eski bir kablo nereden baksan 5 6 senedir kullanıyorum.

Geri
Yukarı