Çözüldü ISS değiştirince değişen alt yapı değerleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Selamlar. Daha önceden ISS olarak NetSpeed kullanıyordum. Bu gün itibari ile Millenicom kullanmaya başladım. Bu değerlerin sabit kalması gerekmez mi? Benim santrale olan uzaklığım aynı, bina içi tesisatım aynı, daire içi tesisatım aynı. Değişen hiçbir şey yokken neden değerler değişti?

NetSpeed;

netspeed.PNG

Millenicom;

millenicom.PNG

Çözüm
SNR Margin ile Hız ters orantılıdır, 8 Mbps hız artısı kazanıp 4 SNR Margin kaybetmişsiniz. Değerleriniz çok normal. Millenicom da size 79 Mbps verse aynı SNR Margin değerine sahip olacaksınız.
Az önce çok ilgili birisi ile tekrar görüştüm. Ne yaparsam yapayım sistem 102 şeklinde kabul etmiyor, sizi otomatik 88'e çekiyor. Sanırım bölgenize koyulan bir kısıt, alt yapınızda bir sıkıntı göremiyorum dedi. Hat sinyalimi komple kesip 102 şeklinde tekrar açtığını söyledi sinyal geldiğinde tekrar 88'e düştü. Buradan müdahale edemiyorum özür dilerim dedi. Kayıt oluşturduk bakalım çözebilecekler mi?

Az önce çok ilgili birisi ile tekrar görüştüm. Ne yaparsam yapayım sistem 102 şeklinde kabul etmiyor, sizi otomatik 88'e çekiyor. Sanırım bölgenize koyulan bir kısıt, alt yapınızda bir sıkıntı göremiyorum dedi. Hat sinyalimi komple kesip 102 şeklinde tekrar açtığını söyledi sinyal geldiğinde tekrar 88'e düştü. Buradan müdahale edemiyorum özür dilerim dedi. Kayıt oluşturduk bakalım çözebilecekler mi?

Bu sorunla ilgili olumlu olumsuz sonucu burada paylaşırsanız sevinirim. Tam olarak aynı sorunu yaşıyoruz. 88Mbps kullanıyorum bende.

Bu sorunla ilgili olumlu olumsuz sonucu burada paylaşırsanız sevinirim. Tam olarak aynı sorunu yaşıyoruz. 88Mbps kullanıyorum bende.
Dostum benim huyumdur, yaşadığım olumlu ve olumsuz durumları tarafsızca paylaşırım. Genelde internetteki yorumları dikkate almam. İnsanlar taraflı ve sadece olumsuz şeyleri paylaşıyorlar çünkü. Henüz bir geri dönüş yapmadılar. Yaşanan gelişmeleri bildireceğim.

Dostum benim huyumdur, yaşadığım olumlu ve olumsuz durumları tarafsızca paylaşırım. Genelde internetteki yorumları dikkate almam. İnsanlar taraflı ve sadece olumsuz şeyleri paylaşıyorlar çünkü. Henüz bir geri dönüş yapmadılar. Yaşanan gelişmeleri bildireceğim.

Dün akşam tekrar görüşme sağladım. Değişen bir şey yok maalesef.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200601-042907_Chrome.jpg
    Screenshot_20200601-042907_Chrome.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 25
Hat değerleriniz düşük olduğu için sistem hız yükseltmeye izin vermez ayrıca SNR değeriniz çok düşük 100Mbps isteseniz de alamazsınız. @Recaizade Mahmut Efendi

Hat değerlerinin düşük olduğu kanısına nereden vardın merak ediyorum. Ayrıca SNR değeride gayet normal gözüküyor. Aydınlatırsan sevinirim :)

Hat değerlerinin düşük olduğu kanısına nereden vardın merak ediyorum. Ayrıca SNR değeride gayet normal gözüküyor. Aydınlatırsan sevinirim :)
Nereden mi vardım? Ekran görüntüsünde herşey ortada zaten, hız yükselirse SNR düşer ve buna bağlı olarak bağlantıda CRC ve FEC hataları ortaya çıkar. İdeal internet kalitesi için SNR değeri 20 ile 30+ arası olması gerekir. Alt seviyelere düştüğünde, özellikle de modeminize birden fazla cihaz bağlı ve aktif kullanılıyorsa dsl bağlantısında kopmalar, sayfaların geç açılması vb. sorunlar ortaya çıkıyor.

Nereden mi vardım? Ekran görüntüsünde her şey ortada zaten, hız yükselirse SNR düşer ve buna bağlı olarak bağlantı da CRC ve fec hataları ortaya çıkar. İdeal internet kalitesi için SNR değeri 20 ile 30+ arası olması gerekir. Alt seviyelere düştüğünde, özellikle de modeminize birden fazla cihaz bağlı ve aktif kullanılıyorsa DSL bağlantısında kopmalar, sayfaların geç açılması vb. sorunlar ortaya çıkıyor.

Arkadaşın SNR değeri 15 ve üzeri şu anda ve 88Mbps hız tanımlı. 100Mbps hız tanımlandığı zaman SNR 12-13 olacaktır. Bu da zaten gayet normal bir değer. 20-30 arası SNR değeri tabii ki çok daha iyi fakat 12 SNR değerinde kopma gibi sorunlar olmaz.

Selamlar. Daha önceden ISS olarak NetSpeed kullanıyordum. Bu gün itibari ile Millenicom kullanmaya başladım. Bu değerlerin sabit kalması gerekmez mi? Benim santrale olan uzaklığım aynı, bina içi tesisatım aynı, daire içi tesisatım aynı. Değişen hiçbir şey yokken neden değerler değişti?

NetSpeed;

Eki Görüntüle 563725

Millenicom;

Eki Görüntüle 563724

Hocam merhabalar şu anda bulunduğum binada Türk.net 50 Mbps veriyor fakat evi taşıyacağım yeni yerde çoğu firma 16 Mbps verir iken Millenicom 70 Mbps hız veriyor. Çoğu kişi şikayetçi fakat siz aktif olarak Millenicom kullanıyorsunuz ve gördüğüm kadarıyla bu konuda bilgilisiniz sorum şu olacaktır eski ve yeni evimde alt yapıyı Türk Telekom veriyor ama her iki firmada kiralayarak hizmet veriyor TürkNet 16 Mbps veriyor iken Millenicom nasıl 70 Mbps veriyor sizce Millenicom'a geçmeli miyim nasıl ilerlemem doğru olacaktır? Konuyla ilgili kafam çok karıştı fikir almam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı