ISS Değiştirip VDSL geçersem ping değişir mi?

Selam tek yaşıyorum aileme taşınma karari aldim ailemdeki internet Vodafone 16 Mbps ADSL bir internet ve ping hiçbir zaman sabit değil 47 55 Speedtest böyle gösteriyor ama herhangi gibi bir oyuna girdimde 200 bazen 4000 ms bile görüyorum sorum şu ben Vodafone aradimda VDSL geçmek istedim 24 35 50 kadar paket sunuldu ben 35 almak istiyorum modem + VDSL gectimde pingim düşer mi ya da sabit bir ping içinde gider mi Mersin'de oturuyorum başka tarife geç demeyin çünkü ailem yeni baglatmis şu anki ADSL 16 Mbps internet 109 para ödüyorlar cayma bedeli vermek istemiyorum.
Bende de öyle Adana serveti dimi bı git İstanbul dan ölç nasıl 27 28 çıkıyor değil mi 😄
Bende tarsus ta oturuyorum

Selam tek yaşıyorum aileme taşınma karari aldim ailemdeki internet Vodafone 16 Mbps ADSL bir internet ve ping hiçbir zaman sabit değil 47 55 Speedtest böyle gösteriyor ama herhangi gibi bir oyuna girdimde 200 bazen 4000 ms bile görüyorum sorum şu ben Vodafone aradimda VDSL geçmek istedim 24 35 50 kadar paket sunuldu ben 35 almak istiyorum modem + VDSL gectimde pingim düşer mi ya da sabit bir ping içinde gider mi Mersin'de oturuyorum başka tarife geç demeyin çünkü ailem yeni baglatmis şu anki ADSL 16 Mbps internet 109 para ödüyorlar cayma bedeli vermek istemiyorum.
Çık kardeşim geç millenicom a keyfine bak

Paket düşüklüğünden olacağını sanmıyorum. Müşteri hizmetlerini aramanızda yarar var.

Komşumda Vodafone internet kullanıyordu ping sorunları onda da vardı altyapı sağlam ama, ping dalgalanmaları çok fazla idi THH başvurdu ve taahhüt iptal edildi. Taahhüt bitince bence Vodafone'dan çıkın.

Eve gelen kablonun sağlam olduğundan emin misiniz?

Kablo sağlam dedim gibi eve interneti baglatali 3 ay olmuş yeni daha 12 ay sözleşmeli.

Bende de öyle Adana serveti değil mi bir git İstanbul'dan ölç nasıl 27 28 çıkıyor değil mi 😄
Bende Tarsus'ta oturuyorum.

Çık kardeşim geç Millenicom'a keyfine bak.

Çıkamıyorum abi yeni sözleşmeli çok pahalı çıkma ücreti.

VDSL ile fiber arasında ping değerleri olarak sadece 1-2 ms oynuyor bulunduğun yere ve oyuna bağlı olarak. Geçebiliyorsan VDSL çok daha iyi olacaktır hem hız hem de ping konusunda.

Yani 25Mbps için 200 ping çok fazla muhtemelen yakın sunuculara bağlanmıyorsunuz. Bahsettiğiniz ping prblemi oyunlar için de geçerli mi?

Valorant oynuyorum minimum 47 ms gösteriyor ve hiçbir zaman 47 ms almıyorum 200 5000 2300 1000 sabit değil pingim.

Co.

VDSL ile fiber arasında ping değerleri olarak sadece 1-2 ms oynuyor bulunduğun yere ve oyuna bağlı olarak. Geçebiliyorsan VDSL çok daha iyi olacaktır hem hız hem de ping konusunda.

Çok ama çok kararsızım biri çok ping yasamazsin diyor biri pişmanlık diyor azıcık beynim vardı Vodafone abimiz onu da aldi.

Valorant oynuyorum minimum 47 ms gösteriyor ve hiçbir zaman 47 ms almıyorum 200 5000 2300 1000 sabit değil pingim.

Co.

Çok ama çok kararsızım biri çok ping yasamazsin diyor biri pişmanlık diyor azıcık beynim vardı Vodafone abimiz onu da aldi.

Hocam Vodafone pingi ile çok berbat olduğundan THH başvurmayı deneyin olmazsa VDSL ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı