ISS'ye göre port değişir mi?

Hocam merhaba, ekip geldi. Konuştuğumuz gibi eve çıkan hatta bağlamasını rica ettim. Ve ADSL portunu göstermesini. Dürüst olmak gerekirse merdiven ile yakından bakmam lazım hangisinin ADSL portu olduğuna ama az çok fikir sahibi oldum. TurkNet'in göndereceği modem şu an mahmutbey Hub'da bekliyor. Kirazlıdayım ben biliyorsunuzdur belki Hub ile evim arası araç ile 10dk. Lakin modemin kuryeye çıkıp çıkmadığını bilmediğimden kararsız kalıyorum şubeye gidip elden alma konusunda. Bir sebeple modem olmadığı için kendi Everest modemi ile testleri gerçekleştirdi. Hızımın 35.6 olduğunu 100'e kadar desteklediğini söyledi. Pek inandırıcı gelmedi çünkü ortalama çığu firma 60-75 arası Max bilgisi paylaşmıştı benimle. Bu bir sorun mu hayır. Rakamlar gayet tatmin edici seviyede. 35 ile başlayıp limiti kaldırısam mutlu olacağımı düşünüyorum. Bir sorum var size. Online işlemlerden +10 liraya limiti kaldıracağım sekme /popup şu an tanımlı değil benim hesabıma. Yani yok bulamıyorum. Modemi taktıktan ve türkney IPS'ini girdikten sonra mı aktif olacak?
Diğer sorum ise UPS kargoile gelecek modem. Tahmini teslimat yarın olarak gözüküyor. Şubeyakın olduğundan almak istiyorum ama kargo takio nosu ile değil, gönderici veya alıcı tel no ile işlem yapıyorlar. Alıcı olarak numaramı verdiğimde son 10 gün içerisinde böyle bir işlem yok diyorlar. Tel no su oşarak yanlış bir numara paylaşmış olma ihtimali var TurkNet'in. Çünkü TurkNet App içerisinde kargomu takio edebiliyorum. Yetkililere sormak için bize ulaşın sekmesinden not bırakmak istediğimde ise sekme kapanmış
Çok ilginç. Aktivasyon yapılaba kadar not bırakmak şartı ile iletişim sağlayabiliyordum TurkNet ile. Şimdi ise hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Ulaşabileceğim bir araç yok. Fikirlerinizi çözümlerinizi bekliyorum teşekkürler.
Not: Süreci hızlandırma adına sorunları dile getirdim. Kurulum süreci ve şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Hız testi ile finallendireceğim.

Hocam merhaba, ekip geldi. Konuştuğumuz gibi eve çıkan hatta bağlamasını rica ettim. Ve ADSL portunu göstermesini. Dürüst olmak gerekirse merdiven ile yakından bakmam lazım hangisinin ADSL portu olduğuna ama az çok fikir sahibi oldum. TurkNet'in göndereceği modem şu an mahmutbey Hub'da bekliyor. Kirazlıdayım ben biliyorsunuzdur belki Hub ile evim arası araç ile 10dk. Lakin modemin kuryeye çıkıp çıkmadığını bilmediğimden kararsız kalıyorum şubeye gidip elden alma konusunda. Bir sebeple modem olmadığı için kendi Everest modemi ile testleri gerçekleştirdi. Hızımın 35.6 olduğunu 100'e kadar desteklediğini söyledi. Pek inandırıcı gelmedi çünkü ortalama çığu firma 60-75 arası Max bilgisi paylaşmıştı benimle. Bu bir sorun mu hayır. Rakamlar gayet tatmin edici seviyede. 35 ile başlayıp limiti kaldırısam mutlu olacağımı düşünüyorum. Bir sorum var size. Online işlemlerden +10 liraya limiti kaldıracağım sekme /popup şu an tanımlı değil benim hesabıma. Yani yok bulamıyorum. Modemi taktıktan ve türkney IPS'ini girdikten sonra mı aktif olacak?
Diğer sorum ise UPS kargoile gelecek modem. Tahmini teslimat yarın olarak gözüküyor. Şubeyakın olduğundan almak istiyorum ama kargo takio nosu ile değil, gönderici veya alıcı tel no ile işlem yapıyorlar. Alıcı olarak numaramı verdiğimde son 10 gün içerisinde böyle bir işlem yok diyorlar. Tel no su oşarak yanlış bir numara paylaşmış olma ihtimali var TurkNet'in. Çünkü TurkNet App içerisinde kargomu takio edebiliyorum. Yetkililere sormak için bize ulaşın sekmesinden not bırakmak istediğimde ise sekme kapanmış
Çok ilginç. Aktivasyon yapılaba kadar not bırakmak şartı ile iletişim sağlayabiliyordum TurkNet ile. Şimdi ise hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Ulaşabileceğim bir araç yok. Fikirlerinizi çözümlerinizi bekliyorum teşekkürler.
Not: Süreci hızlandırma adına sorunları dile getirdim. Kurulum süreci ve şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Hız testi ile finallendireceğim.
Bu adımdan sonra destek kaydı ile ilerleyeceğiz. şu adımları takip edin lütfen paket yükseltmek için Teknik bilgiler - yardım merkezi - işlemler - kampanyam ile ilgili destek istiyorum - aşağı inip hayır a tıklıyoruz ve destek kaydı oluşturuyorsunuz. Onlar hızınızı arttırıyor. hız konusunu çözdük. Her bağlantıda ilk başta 35 mbps ile başlanıyor sonra siz yükseltiyorsunuz çünkü şimdiye kadar süper. Modem konusunda çok dikkatliler. Fazla bilgim yok modem konusunda ama teslim tarihi yarın ise teslim edeceklerini düşünüyorum. Daha modemden sorun yaşayanı duymadım. Bilgi almak için 02127034371 bu numaraya yanlızca modemi sorun bakalım yardım ediyorlarmı. yada onile işlemler yardım merkezinden şikayet oluşturabilirsiniz.

Hocam sanıyorum ki online işlemler üzerinde bahsettiğiniz sekmeler bende mevcut değil. Modem konusunda ise birazdan arayacağım verdiğiniz numarayı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210107-130918.png
    Screenshot_20210107-130918.png
    221,1 KB · Görüntüleme: 38
  • 20210107_131212.png
    20210107_131212.png
    225 KB · Görüntüleme: 30
Hocam sanıyorum ki online işlemler üzerinde bahsettiğiniz sekmeler bende mevcut değil. Modem konusunda ise birazdan arayacağım verdiğiniz numarayı.
Daha aktivasyon aşamasındasınız. Modemi bağlayıp kullanıma başlayınca yükseltmeniz gerekiyor.
Hocam sanıyorum ki Online işlemler üzerinde bahsettiğiniz sekmeler bende mevcut değil. Modem konusunda ise birazdan arayacağım verdiğiniz numarayı.

Portunuz VDSL oldu ya gerisi önemli değil. Ve kolay bundan sonrası. Hiç merak etmeyin Modemi kargo dan siz alabilirsiniz belki şubeye gidip sorun bence.

Son düzenleme:
Aktivasyon tamamlandı az önce. Modem gelmedi daha. Üst paket talebi oluşturdum. 3 iş günü içinde sonuçlanacaktır ve kullanabilirsiniz bilgisini aldım. Verdiğiniz numarayı aradığımda ise bilgilerim sistemde güncel. UPS Kargo'da bir sorun olma ihtimali var. Bu arada dediğim gibi her şey prosedürüne göre devam ediyor. Ben biraz hızlandırma gayretindeyim. Kargomu alıcı tel no ile sorgulayamadığım için şubeye gideceğim birazdan. Teslim alıp gelmeyi düşünüyorum.
Not: Bu tez canlılık ne kardeşim, her şey tıkırında gidiyor, belanı mı arıyorsun diyecek olanlar varsa, homeofis çalışıyorum süreci ne kadar erken bitirirsem işler o kadar hızlı yoluna girer. Belirtmek istedim😅
Evet arkadaşlar an itibari ile bir TurkNet'li olarak sevincimi sizle paylaşıyorum. Bugün kargo firmasından mütevellit biraz yordu beni ama gün sonunda 71 download 8 upload 10MS ile mutlu bir insanım. Bu arada hız limitini hemen açtılar şaşırdım doğrusu. Teşekkür ederim bu süreçte sabırla sorularıma cevap veren herkese. Modem konusunda eklemek istediğim herhangibir nokta yok. Hatta almadan önce araştırınca Firmware Update olduğu, sıfır modem geleceği için kurmak gerektiğini okumuştum TurkNet forumdan lakin güncel Firmware ve Türkçe olarak geldi bana modem. Başından sonuna bir macera. Bir de benim gibi takıntılı iseniz faydalı bir deneyim olabilir tereddütte kalanlara. Sorusu olan var ise yardımcı olabilirim.
20210107_195152.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı