ISS önerisi

ExarKun

Hectopat
Hepinize selamlar arkadaşlar. Türk Telekom'un 16 Mbps yalın ev internetini kullanıyorum ve taahhütüm 1 ay sonra bitecek ve bende başka ISS'den internet almak istiyorum. Şöyle bir sıkıntı var ki; TurkNet, Extranet ve NetSpeed internet sitelerinde ki altyapı sorgulamaya göre 13 Mbps, Türk Telekom müşteri hizmetlerine göre 59 Mbps hız alabiliyorum. Altyapım ADSL mi VDSL mi tam çözemedim. Türk Telekom'dan devam edersem bana 24 ay taahhütlü paket verecekler ve bana çok uzun bir süre gelir. Bu yüzden müşteri hizmetlerine dedim ki; paketimin taahhüdü bitince iptal edip 1-2 hafta sonra tekrar bağlatayım o zaman 12 aylık taahhütten faydalanayım dedim ama iptal edince 3 ay içinde tekrar bağlatamazmışım. Sizce ne yapmalıyım? Sizin önerdiğiniz bir ISS var mı?

Modem arayüzünden hat değerlerini atar mısın?
Hocam tam olarak, arayüzden hangi başlıkta veriliyor hat değerleri.
Upload hızını çok dert etmiyorsan kablonet öneririm.
Maalesef Kablonet bulunduğum yerde hizmet vermiyor.
Bir de yukarıda belirtmemişim altyapı sorgulama yaptığımda boş port yok yazıyor ne anlama geliyor?
Ya arkadaşlar modem arayüzünden bakıyorum şuan VDSL2 kullanıyormuşum Türk Telekom müşteri hizmetleri de aynısını söylüyor ama TurkNet ve NetSpeed'e bu durumu anlatıyorum bana ADSL kullanıyorsunuz diyor. Şimdi ben mevcut VDSL hattımı NetSpeed veya TurkNet'e VDSL olarak taşıyamıyor muyum?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı