ISS önerisi

BilalShnn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
21.12.2021 tarihin de TT sözleşmem sona eriyor. ADSL kullanıyordum fakat geçiş sürecinden önce işler daha kolay olsun diye VDSL paketine geçtim biraz fiyat farkıyla tabii ama sözleşmemin bitiş tarihin de herhangi bir değişiklik olmadı. TT'nin fiyatları ne yazık ki çok hoşuma gitmedi. 50 Mbps için 165 TL gibi bir fiyat istiyorlar, 2 yıl taahhütle beraber. Modem xDSL değerlerini aşağıya bırakıyorum. Hangi ISS firmasına geçmem sizce iyi olur? Şu an aklımda TurkNet var ama başka bir yer daha mantıklıysa oraya da geçebilirim.

1638127098814.png

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet. Altyapınızın ne kadar desteklediğine bakıp ona göre alabilirsiniz.

En önemlisi altyapınız bene. İkamet ettiğiniz yerde size en iyi hizmet verebilecek altyapı nedir? Örneğin Superonline fiber altyapınız varsa 200 Mbps download hızı almanız mümkün olabilir, ancak Turkcell Superonline'ın VPN servislerini engellemeye çalışma politikası beni rahatsız ediyor, siz de bu durumdan rahatsız olabilecekseniz Vodafone fiber internet gibi Superonline fiber altyapısını kullanan başka internet servis sağlayıcılarına yönelebilirsiniz.

Onun dışında bence en iyisi TurkNet'in GigaFiber altyapısı ancak şu an çok az yerde olduğu için adresinizde olma ihtimali şu an için çok düşük. Bunun dışında Türksat Kablo veya Türk Telekom Fiber gibi yüksek hız verebilecek bir altyapı varsa ona da yönelebilirsiniz.

Eğer sadece Türk Telekom kaynaklı ADSL/VDSL altyapınız varsa TürkNet'i düşünebilirsiniz, taahhütsüz bir şekilde makul fiyata altyapınızın destekleyebileceği en yüksek hızı verebiliyorlar.

TurkNet. Altyapınızın ne kadar desteklediğine bakıp ona göre alabilirsiniz.

Sorun şu ki; TurkNet müşteri hizmetleri "Boş port olmadığı için ne kadar hız verebileceğimizi göremiyorum" diyor. TT müşteri hizmetleri ise 55 Mbps'ye kadar verebiliriz dedi bende sözleşmem dahilinde hızımı arttırdım ve VDSL 50 Mbps paketine geçtim ve o hızı rahat alıyorum. Ben şimdi başka ISS'ye geçsem yine bu değerleri almayacak mıyım?

Dosya Ekleri

• 1638128196849.png
    1638128196849.png
    48,5 KB · Görüntüleme: 21
Sorun şu ki; TurkNet müşteri hizmetleri "Boş port olmadığı için ne kadar hız verebileceğimizi göremiyorum" diyor. TT müşteri hizmetleri ise 55 Mbps'ye kadar verebiliriz dedi bende sözleşmem dahilinde hızımı arttırdım ve VDSL 50 Mbps paketine geçtim ve o hızı rahat alıyorum. Ben şimdi başka ISS'ye geçsem yine bu değerleri almayacak mıyım?

Bence altyapınızın fiziksel olarak imkan vereceği en yüksek hızı vereceklerdir. Boş port gözükmeme sebebi halihazırda aynı port üzerinden Türk Telekom ile internet hizmeti alıyor olmanızdır.

En önemlisi altyapınız bene. İkamet ettiğiniz yerde size en iyi hizmet verebilecek altyapı nedir? Örneğin Superonline fiber altyapınız varsa 200 Mbps download hızı almanız mümkün olabilir, ancak Turkcell Superonline'ın VPN servislerini engellemeye çalışma politikası beni rahatsız ediyor, siz de bu durumdan rahatsız olabilecekseniz Vodafone fiber internet gibi Superonline fiber altyapısını kullanan başka internet servis sağlayıcılarına yönelebilirsiniz.

Onun dışında bence en iyisi TurkNet'in GigaFiber altyapısı ancak şu an çok az yerde olduğu için adresinizde olma ihtimali şu an için çok düşük. Bunun dışında Türksat kablo veya Türk Telekom fiber gibi yüksek hız verebilecek bir altyapı varsa ona da yönelebilirsiniz.

Eğer sadece Türk Telekom kaynaklı ADSL/VDSL altyapınız varsa TurkNet'i düşünebilirsiniz, taahhütsüz bir şekilde makul fiyata altyapınızın destekleyebileceği en yüksek hızı verebiliyorlar.

Bulunduğum yerde ne yazık ki ADSL ve VDSL'den başka bir seçenek yok. Bu yüzden VDSL kullanmak zorundayım. Ne kadar hız alabileceğimi test etmek için ADSL'den VDSL'ye geçtim 1-2 saat önce TT'nin vadettiği hızı çok rahat alabiliyorum yani bana tanımladıkları 50 Mbps VDSL paketini zaten değerler konuda paylaşmıştım. Buyurun bu da hız testi diğer aile bireylerim interneti kullanırken biraz önce ölçtüm. Aklımda soru işareti olmaması için soruyorum TurkNet'e geçtim diyelim ya da başka bir ISS'ye bu hızları yine alabilir miyim?

1638128628785.png

Bulunduğum yerde ne yazık ki ADSL ve VDSL'den başka bir seçenek yok. Bu yüzden VDSL kullanmak zorundayım. Ne kadar hız alabileceğimi test etmek için ADSL'den VDSL'ye geçtim 1-2 saat önce TT'nin vadettiği hızı çok rahat alabiliyorum yani bana tanımladıkları 50 Mbps VDSL paketini zaten değerler konuda paylaşmıştım. Buyurun bu da hız testi diğer aile bireylerim interneti kullanırken biraz önce ölçtüm. Aklımda soru işareti olmaması için soruyorum TurkNet'e geçtim diyelim ya da başka bir ISS'ye bu hızları yine alabilir miyim?

Eki Görüntüle 1228367
Eğer Türk Telekom size altyapınız üzerinden bu hızı sağlayabiliyorsa başka bir internet servis sağlayıcısı ile aynı altyapı üzerinden uygun tarifeyi satın almanız halinde aynı hızı alamamanız için bir sebep göremiyorum.

Eğer Türk Telekom size altyapınız üzerinden bu hızı sağlayabiliyorsa başka bir internet servis sağlayıcısı ile aynı altyapı üzerinden uygun tarifeyi satın almanız halinde aynı hızı alamamanız için bir sebep göremiyorum.
Teşekkür ederim. Şuan en mantıklısı TurkNET gibi duruyor. Biraz daha araştırıp sözleşmemin bitişine 10-15 gün kala geçiş sürecini her hangi bir İSS üzerinde başlatacağım. Tek çekincem TürkNET 'in canlı müşteri hizmetleri olmaması ve hakkında çok fazla şikayet okumam onun dışında TT'ye göre fiyatı çok uygun. Bu arada modem değerleri sizce iyi mi?

Eki Görüntüle 1228367
Alırsınız. Hem uygun fiyat hem taahhüt yok. Zaten altyapınız 85 Mbps'e kadar destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı