ISS Önerisi

PaaBaba

Hectopat
Merhaba, iyi sosyaller.
Türk Telekom'a aboneyim, 16 Mbps hızında internet kullanıyorum.
Altyapı sorguladığımda internet hızımın 62'ye kadar çıktığını gördüm.
Millenicom'da 62, TurkNet'de 50 maksimum gösteriyor.
Türk Telekom'dan hangisine geçmeliyim? Millenicom'da TurkNet gibi cayma bedeli ödenir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Modemim;
https://www.hepsiburada.com/zyxel-v...BHV5h12zx6vWHbgAVS0Sm7P4_r3PhdFAaArB3EALw_wcB

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-24_111346.png
    resim_2021-02-24_111346.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 42
  • resim_2021-02-24_111555.png
    resim_2021-02-24_111555.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 41
  • resim_2021-02-24_111605.png
    resim_2021-02-24_111605.png
    14 KB · Görüntüleme: 43
Millenicom tavsiyemdir, müşteri hizmetleri ne kadar hazır cevap verip geçse de ben bugüne kadar kayda değer hiçbir sorun yaşamadım.
Ha bu sizde de olmaz demek değil.

Eğer 35Mbps alacaksanız Millenicom öneririm.Üstünü alacaksanız zaten fiyat konusunda TurkNet öne geçiyor.

Türk Net daha iyidir bu ikisi arasında. Benim şahsi görüşüm Türk Telekomdan sonra en kötüsü Millenicom'dur.

TürkNet'te sanırım mevcut paketine ödediğin fiyata az bir eklemeyle hattının desteklediği değeri veriyorlar diye biliyorum. Yakın zamanda benimde geçmek istediğim paket bu, öneririm.

Millenicom tavsiyemdir, müşteri hizmetleri ne kadar hazır cevap verip geçse de ben bugüne kadar kayda değer hiçbir sorun yaşamadım.
Ha bu sizde de olmaz demek değil.

Eğer 35Mbps alacaksanız Millenicom öneririm. Üstünü alacaksanız zaten fiyat konusunda TurkNet öne geçiyor.

Hocam Millenicom'u yeni duydum ama bir aralar TurkNet'in 2-3 gün boyunca kullanıcıları tarafından ulaşılamadığı bir olay olmuştu internetler kesikti falan o yüzden onun arasında kaldım.

TurkNet daha iyidir bu ikisi arasında. Benim şahsi görüşüm Türk Telekom'dan sonra en kötüsü Millenicom'dur.

Hocam TurkNet'i biliyorum ama 50Mbps biraz aklımı karıştırdı.

TurkNet'te sanırım mevcut paketine ödediğin fiyata az bir eklemeyle hattının desteklediği değeri veriyorlar diye biliyorum. Yakın zamanda benim de geçmek istediğim paket bu, öneririm.

Böyle bir şey varsa şahane olur hocam.

Milleni.com'dan 100 Mbps (Kağıt üzerinde) alacağıma TürkNet'den 50 Mpbs alırım daha iyi yani.
Altyapı testinizi yaptınız mı?
Millenicom Türk Telekom altyapısı ile hizmet verdiği için altyapınız ne kadar sorunsuz ise millenicom sizi o kadar memnun eder. Aynı şekilde TürkNet'te öyle.

35mbps üstü paket istiyorsanız düşünmeden TürkNet, eğer 35 istiyorsanız millenicom (müşteri hizmetleri artısından(+) dolayı) diyorum.

TürkNet internet sahibi arkadaşım var, iş teknik desteğe düşünce haftalar geçebiliyor çözülmesi için.

Mesela arkadaşımın bir sorunu vardı TürkNet sadece modemi resetle demekle yetindi ama sorun modemin internet şifresini algılayamamasıydı. Bunu fark edip yardımımla çözdük.

Yani bu tarz bir teknik destek sizi boş yere internetsiz bırakabilir, ha hiç böyle şeyler de yaşamaya bilirsiniz. Bu olasılıkları düşünerek alın.

Millenicom teknik desteği ile hiç iletişime geçmedim ama internette arıza oluştuğunda otomatik rapor oluşturan bir sistemleri var(internet sitesinde internetimde sorun var butonuna tıklayınca oluşturuyor)

Eğer sorun tespit ederse hattınızı kontrol ediyorlar, sonra gerekli müdahalelerden sonra sizi arıyorlar çözüldü mü diye. Ben bir defa yaşadım gayet hızlı çözülmüştü.

Düzenleme: 2 yıldır Millenicom kullanıyorum, kesinti yaşadığım genel toplamda 5 gün bile etmez.

Hocam yakın zamanda taşınma durumu var o zaman TurkNet 2 ay gelmezse çok kötü olur, galiba Millenicom daha çok değer veriyor müşteri ilişkilerine.
Türk Telekom 16 veriyor fakat Extranet vb yerlerde sorgulama yaptığımda hiç 16 göremiyorum hocam.

Geri
Yukarı