ISS önerisi

SenseiEno

Centipat
Daha fazla  
TurkNet(75Mbps) - Kablonet - Netspeed(59Mbps) - Millenicom (59Mbps) aklımda olanlar şu anlık bunlar. Türk Telekom'dan geçeceğim. Fikirlerinizi, deneyimlerinizi duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüşüm değişmedi hala kullanıyorum Comnet öneririm. Eğer isterseniz davet kodu verebilirim veya internette bulabilirsin.

Ben de Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım yaklaşık 1 yıl olacak memnunum diyebilirim. Tek sıkıntı nadiren de olsa gece 2'de internet 10-20 dakika boyunca kesiliyordu fakat uzun bir süre boyunca bunu yaşamadım. Desteğini de beğeniyorum. Geçiş yapmanı öneririm kısaca.

Ben de Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım yaklaşık 1 yıl olacak memnunum diyebilirim. Tek sıkıntı nadiren de olsa gece 2'de internet 10-20 dakika boyunca kesiliyordu fakat uzun bir süre boyunca bunu yaşamadım. Desteğini de beğeniyorum. Geçiş yapmanı öneririm kısaca.
Türknetin bi desteği yoktu en son geldi mi?

TurkNet için davet kodu paylaşabilirim.

TurkNet(75Mbps) - Kablonet - Netspeed(59Mbps) - Millenicom (59Mbps) aklımda olanlar şu anlık bunlar. Türk Telekom'dan geçeceğim. Fikirlerinizi, deneyimlerinizi duymak isterim.
Gigafiber olmadigi surece turknet onermem. Netspeed kullaniyorum tavsiye ederim. Bu konuda deneyimlerimi paylastim.
Ayrica 2 side tt altyapi kullaniyor biri 75 mbps gosterirken digeri nasil 59 gosteriyor?

Hocam o gece kesilmeleri bölgede Telekom veya TurkNet kaynaklı iyileştirme ve bakım sebebiyle oluyor. Misal ben 6 aydır bir kez kesilme yaşamamışken site önüne fiber gelecek diye kazı çalışmaları olduğundan sistem bakımı amacıyla kesiliyor gece 2'de.

TurkNet eskiden destek konusunda sorunlu idi. Bence hala mükemmel değil. Ama mesela artık bir sorun yaşayınca muhatap bulmak kolaylaştı. GigaFiber olsa iki kat fazlasını da veririm ama standart VDSL için 140 TurkNet bence gayet makul.

Bu arada Speedtest sonuç farklarını her birini tek tek denemeden tam olarak anlamak zor. Bu kurumlar arası fark, senin altyapın ve iç tesisatından, Speedtest'e bağlandığını anlayıp ISS'in hızı köklemesine kadar geniş aralıkta bir sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu açıdan da Nperf'ü kullandığı için TurkNet test sonucu bence öne çıkıyor.

son olarak şahsi numaramı çok az yere veririm, bir yıl önce netspeed'e mi geçsem diye gaza gelip görüşmüştüm. 1 haftalık mini tacizden sonra geçmeyeceğimi söylediğimde sonraki 20 gün "internetsiz ev kalmasıncı"lar bastı telefonumu, "internetten memnun değilmişsiniz biz değiştirelim size turknet+digiturk satalım"cı dolandırıcılar tebelleş oldu. firmayı direkt suçlamak istemiyorum ancak böyle araştırmaları muhakkak en az kişisel veri paylaşarak yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı