ISS önerisi

Hocam şuan Turkcell 200 Mbps kullanmama rağmen altyapı sorgulama sayfasında altyapı bulunmamaktadır yazıyor.

Türk Telekom'da ise Fibernet hizmetimizden faydalanabilirsiniz yazıyor.

Net kaç Mbps kullanabileceğim çıkmıyor yani.
En azından türknetin sitesinden sorgularsanız kaç mbps alabileceğiniz yazar

Hocam şuan Turkcell 200 Mbps kullanmama rağmen altyapı sorgulama sayfasında altyapı bulunmamaktadır yazıyor.

Türk Telekom'da ise Fibernet hizmetimizden faydalanabilirsiniz yazıyor.

Net kaç Mbps kullanabileceğim çıkmıyor yani.
Altyapı sorgulamalardan Turkcell altyapısı görünmez. Turkcell altyapısı sadece Turkcell sitesinden görülür. Sorgulama yapılan yerler Telekom'u gösteriyor. Telekom hariç kendi altyapısı olan ISS'leri (Kablonet, Turknet gibi) sitelerinden bizzat sorgulamanız gerek.

Kablonet altyapınızı kontrol edebilir misiniz?

Fiyatı Millenicom'dan biraz pahalı ama taahhütlü olduğu için tam istediğiniz formatta.

Cidden sorun olduğunda 0 destek veren bir firmaya 400 TL veriyor musunuz? Tek işleri reklam yapmak.

İlla taahhütsüz alacaksanız Millenicom varken TurkNet almayın hocam.

Bir problem mi yaşadınız? Gayet de hızlı ve güzel çözümler sunuyorlar. 400TL özellikle neye göre fazla örnek olarak VDSL bakır altyapı için fazla bir bütçe. Ancakmin 100Mbps fiber veya VDSL de olur fark etmez zaten GigaFiber de bu fiyat çok iyi. Tek sıkıntısı VDSL altyapı da çok rakibi olması aynı zamanda taahhütlü gibi durumlar. Ha bu arada taahhüt demişken tabii ki yılda zam oranları vs düşünüldüğünde özellikle yine diyorum VDSL, ADSL bakır altyapı için tercih edilmeyebilir. Millenicom'dan da çok şikayet gördüm. Kaldı ki bu sorunlar bölge sorunları da olabiliyor. Örnek olarak bursa da iyiyken İstanbul'da iyi olmayabilir veya a noktasında iyiyken b noktası kötü olabilir. Bu durumda da Türk Telekom bağlı olduğu için altyapı müdahale edemiyorlar. Ancak özellike kendi altyapısını kullanıldığında ki inşallah nasip olur o zaman daha fazla hizmet verebiliyorlar. Çünkü kendileri zaten sahibi oluyor. Türk Telekom'a ait olduğunda onlar sadece iletişime geçebiliyorlar. Onda da Türk Telekom ne yaparsa artık.

Bir problem mi yaşadınız? Gayet de hızlı ve güzel çözümler sunuyorlar. 400TL özellikle neye göre fazla örnek olarak VDSL bakır altyapı için fazla bir bütçe. Ancakmin 100Mbps fiber veya VDSL de olur fark etmez zaten GigaFiber de bu fiyat çok iyi. Tek sıkıntısı VDSL altyapı da çok rakibi olması aynı zamanda taahhütlü gibi durumlar. Ha bu arada taahhüt demişken tabii ki yılda zam oranları vs düşünüldüğünde özellikle yine diyorum VDSL, ADSL bakır altyapı için tercih edilmeyebilir. Millenicom'dan da çok şikayet gördüm. Kaldı ki bu sorunlar bölge sorunları da olabiliyor. Örnek olarak bursa da iyiyken İstanbul'da iyi olmayabilir veya a noktasında iyiyken b noktası kötü olabilir. Bu durumda da Türk Telekom bağlı olduğu için altyapı müdahale edemiyorlar. Ancak özellike kendi altyapısını kullanıldığında ki inşallah nasip olur o zaman daha fazla hizmet verebiliyorlar. Çünkü kendileri zaten sahibi oluyor. Türk Telekom'a ait olduğunda onlar sadece iletişime geçebiliyorlar. Onda da Türk Telekom ne yaparsa artık.

GigaFiber altyapısı varsa TurkNet kullanın tabii orası başka konu fakat TurkNet için hiç mi "sorun çıkana kadar güzel
ISS" tarzı tabirleri duymadınız merak ettim. Kullandığım zamanlarda bir kez internet kesildi mi bekle ki çözsünler, 1 ay hiçbir gelenin gidenin olmadığını hatırlıyorum. Kayıt açıyorsunuz 3 gün sonra birisi ne olduğunu anlamak için arıyor, gerekli yerlere iletildi diyor 1 hafta geçiyor gelen giden yok. Benim kullanım özetim buydu.

Millenicom'u tavsiye etme sebebimde depremden sonra çoğu firma modem ücretini talep etmesine rağmen Millenicom modem göndermenize gerek yok deyip olan bütün borçları da silmisti. Ek olarak kullandığım süre içerisinde zam gelmişti, fakat hiçbir şekilde bilgilendirilmediğimi belirtince mail adresini kontrol ettiler eksik bilgi olduğu için indirim tanımlandı.

Kısacası şu ki TurkNet'te olmayan, karşınızda iletişim kurabildiğiniz bir merci var ve en önemlisi bu merci tüketicinin sorununu çözmeye çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı