İSS önerisi

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhaba arkadaşlar. Ev internetim için ISS arıyorum. Öncelikle ilçemde ve mahallemde fiber yok. ADSL var.
Türk Telekom kullanıyordum, yaklaşık altı ay önce ev internetinin fiyatını abartılı arttırdıkları için kapattırdık.
Kapattırmadan önce hız testi yaptığımda 16 MBPS üstü hızı göremedim.
Upload hızı da çok düşüktü. -yanlış hatırlamıyorsam 1MBPS'nin altındaydı- bu bağlamda fiber olduğunu zannetmiyorum.

Ev telefonunu da kullanmıyorum. Bir tek su söylemek için kullanıyoruzdur. Ona bile gerek yok aslında. Sırf kullanabilmek için suyu ev telefonundan söylüyoruz. Cep telefonundan da suyu söyleriz. Ne var bunda? Yıl olmuş 2020. 2020 Yılında da ev telefonuna para ödemeye ne gerek var ya?

Yalın internet olmasını tercih ederim. Tabii yalın internet faturası, ev interneti+ ev telefonu faturasından fazla olmasa iyi olur.

8 MBPS, 4 MBPS, 2MBPS gibi komik hızlar istemiyorum. 16 MBPS bile yeterince yavaş zaten.

İlimde kablonet altyapısı da yokmuş galiba. Kablonet web sitesindeki haritada ilimi de göremedim. Olsa hemen tercih ederdim zaten.

Ayrıca, mümkünse kurulum parası da ödemek istemiyorum. İlk defa internet bağlatmıyorum. 2006 yılından beri zaten internet kullanıyorum. Ayrıca, modemim de var. Bu yüzden mümkünse modem/kurulum parası ödemek istemiyorum.

Ayrıca yukarıda yazdığım tercihlere sadık kalarak mümkünse uygun fiyatlı önerileri de bekliyorum. (Yukarıdaki kriterlere sadık kalmak daha öncelikli olmalı benim için. Yukarıdaki kriterlere sadık kalarak, eğer mümkünse uygun fiyatlı öneriler istiyorum demeye çalıştım.) Çünkü fiber bile olmayan bir internete 90TL üstünde ücret ödemek çok da mantıklı görünmüyor.

Geçen gün Türk Telekom'u aradım, internet paketi sordum 8MBPS internet 250TL den 75TL'ye düşmüş! Yok artık daha neler dedim.
Yok 500.000.000TL'den düşmüştür (!)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe kriterlerime yenilerini ekleyebilirim.
Siz hangi İSS'yi kullanıyorsunuz? Önerir misiniz?
Bana hangi İSS'yi kullanmamı önerirsiniz?

Bana uyan, güvenilir İSS önerilerinizi bekliyorum. Bir dahaki mesajda görüşmek üzere.
Şimdilik hoşça kalın. :)

7-8 yildir Turk telekom kullaniyorum sozde 16mb fakat en fazla ay basi 12-13 mb oluyor onun disinda 1-2 mb anca 2 hafta once turknete gectim 35mb vdsl memnunum onceden cs-goyu yarim saate indirdim 9 gb

NetSpeed tavsiye ederim.
NetSpeed ise fiber olanını kullanıyorum. Fiyatları bana kalırsa makul idi. Devletin yeni çıkarttığı yasa yüzünden kiralık verdikleri modeme de ekstra 10 TL daha ödüyorum faturanın içinde.

Netspeed'e bakmanı öneririm.
Netspeed'i konuyu açmadan önce de düşünüyordum. Ama 100TL kurulum ücreti beni düşündürüyor. İlk defa internet bağlatmıyorum ve modemim de var. E o zaman nedir bu kurulum ücreti? Saçmalık.

Türk Telekom'a sakın bulaşayım deme, beterin beteridir.
Öyle. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar. Ev internetim için ISS arıyorum. Öncelikle ilçemde ve mahallemde fiber yok. ADSL var.
Türk Telekom kullanıyordum, yaklaşık altı ay önce ev internetinin fiyatını abartılı arttırdıkları için kapattırdık.
Kapattırmadan önce hız testi yaptığımda 16 Mbps üstü hızı göremedim.
Upload hızı da çok düşüktü. -Yanlış hatırlamıyorsam 1Mbps'nin altındaydı- bu bağlamda fiber olduğunu zannetmiyorum.

Ev telefonunu da kullanmıyorum. Bir tek su söylemek için kullanıyoruzdur. Ona bile gerek yok aslında. Sırf kullanabilmek için suyu ev telefonundan söylüyoruz. Cep telefonundan da suyu söyleriz. Ne var bunda? Yıl olmuş 2020. 2020 yılında da ev telefonuna para ödemeye ne gerek var ya?

Yalın internet olmasını tercih ederim. Tabii yalın internet faturası, ev interneti+ ev telefonu faturasından fazla olmasa iyi olur.

8 Mbps, 4 Mbps, 2Mbps gibi komik hızlar istemiyorum. 16 Mbps bile yeterince yavaş zaten.

İlimde Kablonet altyapısı da yokmuş galiba. Kablonet web sitesindeki haritada ilimi de göremedim. Olsa hemen tercih ederdim zaten.

Ayrıca, mümkünse kurulum parası da ödemek istemiyorum. İlk defa internet bağlatmıyorum. 2006 yılından beri zaten internet kullanıyorum. Ayrıca, modemim de var. Bu yüzden mümkünse modem/kurulum parası ödemek istemiyorum.

Ayrıca yukarıda yazdığım tercihlere sadık kalarak mümkünse uygun fiyatlı önerileri de bekliyorum. (Yukarıdaki kriterlere sadık kalmak daha öncelikli olmalı benim için. Yukarıdaki kriterlere sadık kalarak, eğer mümkünse uygun fiyatlı öneriler istiyorum demeye çalıştım.) çünkü fiber bile olmayan bir internete 90TL üstünde ücret ödemek çok da mantıklı görünmüyor.

Geçen gün Türk Telekom'u aradım, internet paketi sordum 8Mbps internet 250TL'den 75TL'ye düşmüş! Yok artık daha neler dedim.
Yok 500.000.000TL'den düşmüştür (!)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe kriterlerime yenilerini ekleyebilirim.
Siz hangi ISS'yi kullanıyorsunuz? Önerir misiniz?
Bana hangi ISS'yi kullanmamı önerirsiniz?

Bana uyan, güvenilir ISS önerilerinizi bekliyorum. Bir dahaki mesajda görüşmek üzere.
Şimdilik hoşça kalın. :)

Türk Telekom tabii ki çünkü diğerleri de Tt'nin altyapısını kullanıyor. TürkNet zaten müşteri hizmetleri yok. Bir sorun olsa Tt'ye bağlıyorlar TT önceliğini kendi kullanıcılarına veriyor.

Kablo Net öneririm. Kampanyaları takip ederseniz güzel tarifeler oluyor. 50Mbit down - 5Mbit up 66 TL ödemekteyiz.
Not: Altyapınızın olmadığını sonradan gördüm özür dilerim.

Türk Telekom tabii ki çünkü diğerleri de Tt'nin altyapısını kullanıyor. TürkNet zaten müşteri hizmetleri yok. Bir sorun olsa Tt'ye bağlıyorlar TT önceliğini kendi kullanıcılarına veriyor.

Öbürleri TT altyapısını kullanıyor ama en azından kötü de olsa hız veriyor Türk Telekom'un kendisinden alırsan 16 Mbit interneten 5-10 Mbit alıyorsun yani Türk Telekom kazıklıyor illa

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı