ISS seçimi

• Konuyu başlatan odunq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 826

odunq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben TTNET fiyatlarda indirim yapmazsa Netspeed'e geçmeyi düşünüyorum. Yalnız şöyle bir durum var bana zamanında altyapı yok diyerek 12Mbit bağlantı verdiler. Netspeed 70Mbps, TurkNet 25Mbps, Superonline telefonla aradım onlar da 50Mbit verebiliriz dedi. TTNET sorgulamam ise HiperNet olarak görünüyor anlık olarak.

Netspeed'e göre 35Mbit alsam sorunsuz gibi gibi duruyor ama diğer ISS'lerden bakınca tam emin olamadım. Sorun olmasın 16Mbit de kullanırım fakat fiyat da uygunken niye 2 katı hız olmasın diye 35Mbit düşünüyorum. ISS'lere göre değişiyor mu yoksa bu hızı alabilir miyim acaba?

Sormak istediğim diğer şey ise şu anda ADSL'den VDSL'e geçince bir işlem yapılması gerekiyorsa ISS değiştiği için TT sıkıntı yaratır mı? Yine ADSL olsa kullanıcı adı-parola girip devam edeceğim ama VDSL'de değişiklik oluyor sanırım. (Modem Huawei Vodafone Hg658c V2 Model)

Ayrıca 15 yıldan uzun süredir internet kullanıcısıyım ama TTNET ve Superonline hariç ISS kullanmadım. Çok nadir sorun yaşadım ama aynı altyapı olduğu için sorun oranım yine az olur mu bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleme:
FTTX-V2 ne demek hocam? Bende var yazıyor, ISS araştırıyorum bende. 83148 KB yazıyor. Fiber mi demek bu?

Fiberin birçok Türü mevcut. FTTH, FTTP ve FTTC
Sizin bulunduğunuz bölge de fiber, saha dolabı mevcut.
Bu saha dolabından. Binalara normal Telekom alt yapısı ile hizmet almaktasınız.

Merhaba. Ben TTNET fiyatlarda indirim yapmazsa Netspeed'e geçmeyi düşünüyorum. Yalnız şöyle bir durum var bana zamanında altyapı yok diyerek 12Mbit bağlantı verdiler. Netspeed 70Mbps, TurkNet 25Mbps, Superonline telefonla aradım onlar da 50Mbit verebiliriz dedi. TTNET sorgulamam ise HiperNet olarak görünüyor anlık olarak.

Netspeed'e göre 35Mbit alsam sorunsuz gibi gibi duruyor ama diğer ISS'lerden bakınca tam emin olamadım. Sorun olmasın 16Mbit de kullanırım fakat fiyat da uygunken niye 2 katı hız olmasın diye 35Mbit düşünüyorum. ISS'lere göre değişiyor mu yoksa bu hızı alabilir miyim acaba?

Ayrıca 15 yıldan uzun süredir internet kullanıcısıyım ama TTNET ve Superonline hariç ISS kullanmadım. Çok nadir sorun yaşadım ama aynı altyapı olduğu için sorun oranım yine az olur mu bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

TurkNet'in 2 güzel avantajı mevcut,

1. Yüksek kalitede yani 75-100Mbpsn indirme hız ala bilenler için fiyatları çok ideal.(Son zamlardan sonra, ideal nedir diye soruyorsanız. Bende bilmiyorum. :D)
  2. Arkadaşını getir kampanyası sayesinde 4 ay ücretsiz kullandım.
Kötü yanlarına gelecek olursak
  1. Eğer evinizde ya da dairenizde bir hat çekili değilse, gelen ekipleri kurulum ücretini almayı biliyorlar; "Biz kablo çekmeyiz" şeklinde cevap verip, bir modemi fişe takmaya 108 TL alıyorlar.(Adı da İlk kurulum ücretiymiş.)
  2. Bir arıza kaydı oluşturduğumda hat kontrolü için Türk Telekom ekiplerini bölgeye yönlendirip, arıza notunda "hiçbir sorun algılanmadı müşteri kaynaklıdır" şeklinde notunu bana yönlendiriyorlar.
Eğer alt yapınızda ve binanızda herhangi bir sorun yok ise TurkNet yüksek hızlarda uygun fiyatlı oluyor düşük bir alt yapınız varsa daha uyguna veren firmalara yönelin derim.
Ben 2 Yıl Türk Telekom kullandım, hattımda bir sorun olmadığı kanaatine varınca TurkNet'e geçtim.
Türk Telekom 35Mbps indirme 8Mbps yükleme 200GB kota paketine 90TL ödüyordum.
TurkNet sınırsız 100Mpsn indirme 8Mbps yükleme paketine 99, 90TL ödüyorum.
Bence mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce alt yapınız neymiş onu öğrenelim.
Attığınız linkten adres girdiğimde bu sonucu aldım.
2022-01-10_17-33-33.png

70Mbps kadar indirme hızı alabilirsiniz ama Santral mesafeniz fazla olduğu için.
Gerçek hız olarak ne kadar alabilirsiniz, bir yorum yapamayacağım.

70Mbps kadar indirme hızı alabilirsiniz ama Santral mesafeniz fazla olduğu için.
Gerçek hız olarak ne kadar alabilirsiniz, bir yorum yapamayacağım.
Hocam Netspeed de 70 demiş. Zaten 75Mbit vermeyecek öyleyse. 50 deseniz alır almaz belli değil. Ben 75 parası verip alıp alamayacağım belli olmayan 50Mbit yerine 35Mbit almayı mantıklı buldum.

Zaten Turknet ise 25Mbit demiş ki fiyat sabit olduğu için en yüksek fiber hızı alanla aynı parayı verip 25Mbit almak çok mantıklı gelmedi yine.

Hocam Netspeed de 70 demiş. Zaten 75Mbit vermeyecek öyleyse. 50 deseniz alır almaz belli değil. Ben 75 parası verip alıp alamayacağım belli olmayan 50Mbit yerine 35Mbit almayı mantıklı buldum.

Zaten TurkNet ise 25Mbit demiş ki fiyat sabit olduğu için en yüksek fiber hızı alanla aynı parayı verip 25Mbit almak çok mantıklı gelmedi yine.

İleri zamanda bu altyapı düzeltilirse, TurkNet'te ki hızınızda düzelecek.
Ama diğer firmalar Sözleşmedeki hızın üzerinde bir hizmet vermeyecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı