ISS'ye ne zaman başvuru yapılır?

Krantan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Mart ayının 14'ünde TTNET ile taahhütüm bitiyor, NetSpeed firmasına geçmek istiyorum. Başvuruyu ne zaman yapmam gerekiyor? Ayın 7'sinde başvursak olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben değişiklik için 1 hafta önceden başvuru yapmıştım ve kalan cayma bedelini TürkNet ödemişti. NetSpeed'in de karşıladığı bir tutar varsa ve cayma bedeliniz bu tutar içerisindeyse 1 hafta önceden NetSpeed başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ben değişiklik için 1 hafta önceden başvuru yapmıştım ve kalan cayma bedelini TürkNet ödemişti. NetSpeed'in de karşıladığı bir tutar varsa ve cayma bedeliniz bu tutar içerisindeyse 1 hafta önceden NetSpeed başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Maalesef Netspeed herhangi bir tutar karşılamıyor :(
Biz bitmeden 1 hafta önce başvuru yapmıştık. İnternet bittiği gün direkt şifre falan attılar direkt geçtik.
Bende öyle yapayım o zaman :) Teşekkürler.

Vodafone SIM hattımı Turkcell'e taşıyacaktım, hat taşıma olayında taahhütün son ayındaysanız cayma bedeli çıkmaz dendi.

Vodafone uygulamasından baktım gerçekten hiçbir ek ücret yoktu ve taşıdım.

Benim olayım SIM içindi ama sonuçta iki sektör de Telekom. Ayrıca TTNET'i arayarak cayma bedelinizin olup olmadığını 444 0 375 fatura bilgi işlemleri kısmında müşteri hizmetlerine bağlanarak öğrenebiliyorsunuz.

Vodafone SIM hattımı Turkcell'e taşıyacaktım, hat taşıma olayında taahhütün son ayındaysanız cayma bedeli çıkmaz dendi.

Vodafone uygulamasından baktım gerçekten hiçbir ek ücret yoktu ve taşıdım.

Benim olayım SIM içindi ama sonuçta iki sektör de Telekom. Ayrıca TTNET'i arayarak cayma bedelinizin olup olmadığını 444 0 375 fatura bilgi işlemleri kısmında müşteri hizmetlerine bağlanarak öğrenebiliyorsunuz.
Teşekkür ederim :) cayma bedeli çıkmayacaksa çok iyi olur.

4 Ocak günü Netspeed resmi sayfasından ön başvuru yaptım, birkaç saat sonra beni aradılar ve birkaç kimlik bilgilerimi isteyip ön başvurumu tamamlayıp E-Postama sözleşmeleri yolladılar. 5 Ocak günü sözleşmelerin çıktısını alıp doldurdum ve MNG Kargo ile ücretsiz bir şekilde yolladım. 6 Ocak günü belgeler ellerine ulaştı ve beni "ne zaman geçiş işlemlerini başlatalım" diye aradılar, ben de 8 Ocak günü başlatın dedim. Bu süreç yaklaşık 48 saat sürüyormuş, 8 Ocak sabah 11'de "geçiş işlemlerini başlattık" diye mesaj attılar ve 9 Ocak yani bugün akşam saatlerinde geçiş işlemleri tamamlanmıştır diye tekrar mesaj attılar. Kullanıcı adımı ve şifremi modem arayüzünden girerek sıkıntısız bir şekilde kullanmaya başladım.
Benim sözleşmem de 10 Ocakta bitiyordu ve Netspeed'e geçmiştim. Yukarıdaki alıntıda detayları anlattım.

8 Senedir kullanmış olduğum TTNET internetini bugün itibarıyla bırakıp NetSpeed firmasına geçtim. Peki niçin geçtim, aldığım hız değişti mi? Geçmemin en büyük sebebi, Türk Telekom firmasının yıllardır mahalleme altyapı getirmeyişinden kaynaklıydı yani bir nevi sırf tepki olması için geçtim diyebilirim. Aldığım hız değişmedi çünkü altyapım maalesef çok kötü. Peki NetSpeed'in avantajları nedir? En büyük avantajı ucuz ve taahhütsüz olması ayrıca 7/24 müşteri hizmetleri de mevcut. Türk Telekom internetine şimdiye kadar 85 TL ödüyordum fakat sanırım benim kullanmış olduğum pakete yeni yıl zammı gelmiş ve fiyatı 95 TL olmuş (emin değilim), ben ise NetSpeed firmasına sadece 66 TL ödüyorum yani 29 TL cebimde kalmış oldu.
Beni pek referans almayın çünkü benim altyapı taş devrinden kalma olduğu için benim aldığım düşük değerler sizi yanıltabilir. CS:GO'da ping 40-70 arası oluyor ama genellikle 50 filan.

Yeni konular

Geri
Yukarı