Ne zaman farklı ISS'ye geçmeliyim?

Prism

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar şu anda, taahhütsüz uydudan internet (altyapısız internet) abonesiyim. 15 günü kaldı bitmesine.

1597743893535.png

Dün sürpriz bir şekilde altyapımı sorguladığımda, internet altyapımın geldiğini gördüm:

1597744002647.png

Birkaç sorum var.
1- Sizce 15 gün geçtikten sonra mı başka bir ISS'ye başvurmalıyım?
Bir de şu anlık TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Merak ettiğim birkaç şey var. Normalde altyapım yoktu, 1.5 hafta altyapı başvurusu yapmıştım, 2 gün önce altyapı sorgulatınca adresinize bağlı santralde çalışma var yazıyordu, dün ve bugün baktığımda ise altyapım gözüküyor. Fakat evimde herhangi bir ankastre kutusu vs. yok.
Sadece dış kapımın orada telefon kutusu var oda bir direğe bağlı. Yine de internet alabilir miyim?
Not: Biraz araştırdım ve TürkNet'te kurulum hizmeti diye bir şeyin olduğunu gördüm. Bu ankastre kutusu acaba kurulum hizmetine dahil mi? İnternet başvurusu yaptığımda bu ankastre kutusunu TürkNet mi halledecek?
Şimdiden teşekkürler.

1. Taahhüt süresi dolmadan 1 hafta önce taşıma işlemlerini başlatın ve taşımanın taahhüt bitiş süresine göre yapılmasını talep edin.
  2. Ankastre kutusu evin içinde olmuyor. Bina girşinde, duvarında veya telefon direği üzerinde bulunuyor. Haliyle hizmet alabilirsiniz.
  3. Hattınızı direk taşırsanız kurulum ücreti veya kurulum işlemleri ile uğraşmadan 2-3 saatlik kesintiyle internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer 0'dan abonelik açarsanız TurkNet maalesef sizin halletmenizi isteyecektir. Kurulum için ücret alsalar bile, direkte bulunan ankastreye müdahale etmiyorlar.

Bence İstanbul'da oturuyorsanız özellikle kablonet düşünebilirsiniz kablonet kullanan 2 akrabam var ikiside akşam saat 8 e kadar 90-92mbit alıyor internet hızı olarak,akşam 8 gece 12-1 arası ise 25-30 a düşüyor sonra yine eski hızına dönüyor.

1. Taahhüt süresi dolmadan 1 hafta önce taşıma işlemlerini başlatın ve taşımanın taahhüt bitiş süresine göre yapılmasını talep edin.
  2. Ankastre kutusu evin içinde olmuyor. Bina girşinde, duvarında veya telefon direği üzerinde bulunuyor. Haliyle hizmet alabilirsiniz.
  3. Hattınızı direk taşırsanız kurulum ücreti veya kurulum işlemleri ile uğraşmadan 2-3 saatlik kesintiyle internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer 0'dan abonelik açarsanız TurkNet maalesef sizin halletmenizi isteyecektir. Kurulum için ücret alsalar bile, direkte bulunan ankastreye müdahale etmiyorlar.
Hocam teşekkür ederim fakat, benim şu anda almış olduğum internet sağlayıcısı bildiğimiz internet servis sağlayıcılarından değil. MikroTik denen bir uydu koyuyorlar evin yukarısına. Yani normal TT veya diğer ISS'ler gibi değil. *Merak edenler için ISS'm*
Yine de 1 hafta önceden başvurursam kurulum ücreti almayacaklarından emin misiniz?
Bence İstanbul'da oturuyorsanız özellikle kablonet düşünebilirsiniz kablonet kullanan 2 akrabam var ikiside akşam saat 8 e kadar 90-92mbit alıyor internet hızı olarak,akşam 8 gece 12-1 arası ise 25-30 a düşüyor sonra yine eski hızına dönüyor.
Ne yazık ki Kablonet altyapısı binamda yok. Kocaeli'de oturuyorum.

O zaman TT'den sabit telefon hizmeti satın alın. Bu sayede altyapıyı evinize kadar getirirler. Ardından telefon numarası ile TurkNet'e taşıma yapın.

Bir dönem böyle yapıldığı taktirdi kurulum ücreti vs. ile uğraşmıyorsunuz. Hâlâ geçerli mi bilmiyorum.

Sabit hat olmadığı için haliyle taşıma yapamasınız. 0'dan kurulum olacağı için ücrete tabii olacak.

O zaman TT'den sabit telefon hizmeti satın alın. Bu sayede altyapıyı evinize kadar getirirler. Ardından telefon numarası ile TurkNet'e taşıma yapın.

Bir dönem böyle yapıldığı taktirdi kurulum ücreti vs. ile uğraşmıyorsunuz. Hâlâ geçerli mi bilmiyorum.

Sabit hat olmadığı için haliyle taşıma yapamasınız. 0'dan kurulum olacağı için ücrete tabii olacak.
Kurulum ücretini ödemem sıkıntı değil hocam. Yeter ki TürkNet ile sıkıntı yaşamadan taşımış olayım. Sabit telefon hizmeti almadan direkt TürkNet'e başvursam da sanırım internetimi bağlayabilirler, değil mi? Kurulum ücretini de ödeyebilirim, 66 TL zaten.
TürkNet'te altyapımı sorguladığımda karşıma çıkan sayfa:
1597745569172.png

Yeter ki TürkNet ile sıkıntı yaşamadan taşımış olayım. Sabit telefon hizmeti almadan direkt TürkNet'e başvursam da sanırım internetimi bağlayabilirler, değil mi?
Bağlamaları lazım. Adı üstünde 0'dan kurulum oluyor. Bu arada mevcut ISS'den TurkNet'e taşıma yapamıyorsunuz. Konuyu eksik okuduğum için benim hatam, kusura bakmayın lütfen.

Bağlamaları lazım. Adı üstünde 0'dan kurulum oluyor. Bu arada mevcut ISS'den TurkNet'e taşıma yapamıyorsunuz. Konuyu eksik okuduğum için benim hatam, kusura bakmayın lütfen.
Sıkıntı değil hocam. Bir şey daha sormak istiyorum. Altyapım maksimum 50 Mbps destekliyormuş, TürkNet ise bana 35 MBPS'lik paketini önerdi. Sizce 10 tl fark ile 50 MBPS pakete geçmeli miyim TürkNet abonesi olduktan sonra? 50 Mbps'lik pakete geçersem kopma sorunu falan olur mu acaba? Hat değerlerinden pek anlamıyorum ama sanırım 50 Mbps'lik pakete geçersem SNR değeri düşeceğinden kopma yaşamam olası.
Valla bizim buraya da VDSL gelmiş hangi ara gelmişse. Superbox'ta mahsur kaldım cayma bedeli yüzünden.
Adınıza üzüldüm hocam 😕, iyi ki benim kullandığım ISS taahhütsüz hizmet veriyor.

Geri
Yukarı