İstanbul Beyoğlu'nda İsveç Konsolosluğu önünde İsveç bayrağı yakıldı

Aşırı sağcı olan bir aptalın milliyetçilik gazına gelerek kitap yakması sonrası bizim ülkede de aynı aptallık ile tetiklenen kişilerin bayrak yakması ancak bu kadar ironik kalabilirdi.

Bayrak yakmak çok kritik bir husus fakat sabaha kadar İsveç bayrağı yakılması yakan kişilerin cahilliklerini göstermekten başka hiçbir işe yaramıyor ve yaramayacak.

Evet. Karsı taraf ne yapıyorsa misliyle karşılık verilir. Bu işin usulü bu. Yoksa adamın biri bugün kuran yakar, öbür gün Türk bayrağı yakar. Bu milletin insanları da oturur izler.

Arap kitabıyla Türk bayrağını aynı kefeye koyma.

@xakiran bunu da destekleyenleri görmek ayrı ironik :D Arkadaşlar, bir kişinin yaptığı davranışı tüm millete yıkamazsınız. Bize yakışmaz bu.

@xakiran bunu da destekleyenleri görmek ayrı ironik :D Arkadaşlar, bir kişinin yaptığı davranışı tüm millete yıkamazsınız.
Siz bugün tepki vermezseniz yarın daha kötüsünü yaparlar arkadaşım, bu gerçek hayatta da böyle. Adam bugün kitap yakıyor, yarın bayrak yakacak, öbür gün başka bir şey. Yani bu tarz olayları nasıl normal görebiliyorsunuz ben hayret ediyorum size gerçekten. Bayrak, kitap milletin onurudur. Yani en azından kalbinizle kin duyun da hissiniz tazelensin. Ne günlere kaldık vallahi, hayret.
Kalk boykot et, bayrak yak demiyorum beceremiyorsanız etmeyin. En azından ne kötü iş yapmış bu adamlar diye nefret duymayı öğrenin.

Normal görmüyorum, normal gördüğümü kim söyledi? Benim aklıma takılan şey şudur ki bir insanın yaptığı davranışı tüm millete nasıl yıkabiliyorsunuz? Bunu kendinize hak mı görüyorsunuz? Ayrıca uluslararasında sözümüzün geçmesi için de ekonomimizin iyi olması gerekir. Ekonomi her şeydir, demek ki sözümüzü geçiremiyorsak bazı şeylerde başarısız olmuşuz. Şunu kabullenmeniz gerekiyor. Nefret duymak için biz de mi bayrak yakalım?

@xakiran bunu da destekleyenleri görmek ayrı ironik :D arkadaşlar, bir kişinin yaptığı davranışı tüm millete yıkamazsınız.

Ama hocam 👉👈 dolar yakan, kola döken, iPhone kıranlardan çok gördük, tek bir kişinin yaptığı şey yüzünden bütün milleti suçlamak tabii ki saçma ama bizim sağcı kesim de hak ediyor.

Bir tane İsveç'li çıkıp kuran yakıyor buna cevap olarak da bizim Türk İsveç bayrağını yakıyor.
İsveç'li başlatıyor biz haklı durumdayken, birisi İsveç'in bayrağını yaktığı için şimdi biz haksız duruma düşüyoruz.

Çok özür dileriz, ne yanlış şey yapmışız biz be.

İki taraf da hatalı ama bayrak ile kitap aynı şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı