İstanbul depremi olursa Bursa'ya ne kadar yansır?

99 depremi sonrası yapılan evler benim bildiğim sağlam oluyor ama bazıları belediye aracılığıyla kontrol yapmanızı tavsiye ederim

Geçen sene yapılan bir bina bile yıkılmış bu depremde, satılırken depreme dayanıklı adı altında satılmış daireler. Bu ülkede yapılan binaların hangi yıl yapıldığı önemli değil, önemli olan yapılırken depreme dayanıklı olup olmadığı. Maalesef ülke olarak hiçbir şeyden ders almadığımız için yeni yapılacak binalarda aynı şekilde olacak. Çok acı ama gerçek.

Evet arkadaşlar soruyu biliyorsunuz, ben hiç depreme yakalanmadım/rastlamadım. ne yapacağım hakkında bir fikrim yok. Deprem olursa Bursa'ya ne kadar zarar verir? İçimde bir korku var açıkçası.

Arkadaşlar laf etmeden önce söyleyeyim; tabii ki bilemeyiz ne kadar zarar vereceğini, lakin en azından İstanbul kadar etkili olur mu? Onun hakkında bilgi vermeniz yeterli olur teşekkürler.

Sadece sarsıntı hisseder hasar olmaz diye tahmin ediyorum.

99 depremi sonrası yapılan evler benim bildiğim sağlam oluyor ama bazıları belediye aracılığıyla kontrol yapmanızı tavsiye ederim.

Son depremde 5 aylık depreme dayanıklı denen binalar kumdan kaleden hızlı çöktü.

Geri
Yukarı