İstanbul depremi sonrası ne olur?

Tam bir felaket olur. Muhtemelen zaten çökmüş olan ekonomi artık yok olur. Ölü sayısı 1 milyonu bulabilir veya geçebilir. Daha şuanki depreme bile yardım ekibi yetişemiyorken adı geçen depreme ülkemizde yardım edemeyiz çünkü yardım edecek insan sayısı yok denecek kadar az olur. Bu durumda ya dış ülkeler bizi kurtaracak, ya da dış ülkeler bize saldırıp fethedecek. Çok kötü bir durum biliyorum ancak olay kesinlikle haberlerde anlatıldığı gibi değil daha kötü. Eviniz sağlam olsa ve deprem yıkmasa bile yandaki bina üstüne düşüp yıkacak.

Ne olur, bence; en az 400 bin ölü 2 milyon yaralı olur, ekonomi çökme noktasına bile gelebilir, en az 100 bin bina yıkılır, yine yağmacılar falan olur. Belki de olmaz bu deprem, yani belki de depremden önce kıyamet kopar.

Ne olur, bence; en az 400 bin ölü 2 milyon yaralı olur, ekonomi çökme noktasına bile gelebilir, en az 100 bin bina yıkılır, yine yağmacılar falan olur. Belki de olmaz bu deprem, yani belki de depremden önce kıyamet kopar.
O kadar yaklaştı ki önümüzdeki günlerde olacak maalesef. Olaya çok iyimser bakıyorsunuz o dediğiniz rakamların maalesef 4-5 katı olacak.

O kadar yaklaştı ki önümüzdeki günlerde olacak maalesef. Olaya çok iyimser bakıyorsunuz o dediğiniz rakamların maalesef 4-5 katı olacak.
Haklısınız maalesef, her iki düşüncenizde de. Keşke Japonya gibi bilinçli olsaydık da bu kadar ölü sayısı tahmin edemeseydik.

İstanbulda total olarak en son açıklanana göre 1 milyon 600 bin konut var, bu binaların büyük bir çoğunluğu fay hattı üzerinde veya yakınında, bu 1 milyon 600 bin konutun iyi düşünürsek yarısı yıkılsa ve yarısından sağ veya yaralı çıksa 800 binden geriye kalır 400 bin konut istatistiği siz verin 400 bin konutta tam yıkık, ölü sayısı 500 binden aşağı olacağını iyimser şekilde söylüyorum olmaz, acilen önlemler alınmalı.
Edit, 800 bin konut da yıkık iyimser şekilde yarısının sağ veya yaralı diye hesapladım 400 bin konut kesin ölü gibi bakabilirsiniz.

İstanbul'da her an deprem olabilir yaklaşıyor Allah bilir ne zaman olacağını fakat önlem yok, bir şey yok. Başımızda ki durdukça da devam edecek ve kader denilecek kimse kimseye yetişemeyecek. Kimi ailesi için çabalacak, kimi enkaz altında korkudan kimi sevdiği yüzünden hayatını kaybedecek. Ben deprem sonrası savaş olmasından korkuyorum. Fırsattan yararlanıp ülkeye çökerler mi?
Tahminimce 200-300 bin ölüm gerçekleşecek iyimser bakılırsa. Dip dibe yapılar, daracık sokaklar var. Bir sokakta bina yıkılsa bütün sokağı kapatıyor. Ben böyle senaryolarda kalmamak için cadde üstünde bir ev tuttum.

Son yaşadığımız deprem gibi bir deprem olursa eğer Allah korusun. Ülke ekonomik olarak çöker, dolayısıyla bittik tükendik yani.

Geri
Yukarı