İstanbul depreminde binanın yıkılacağını bilmek

Ne yazık ki İstanbul da ki çoğu bina saatli bomba. Kentsel dönüşüm denen bir olay var da ne kadar başarılı veya depremden önce yetişebilecek mi tartışılır?
Kentsel dönüşüm 2018den sonra gelen yasa ile artık %100 güvenli arkadaşlar.
Hiçbir açık yok, mühendisler düzenli olarak gelip rapor tutuyorlar. Geçen gün bina temeline atılan çimentodan örnek aldılar hatta.

Kentsel dönüşüm 2018'den sonra gelen yasa ile artık %100 güvenli arkadaşlar.
Hiçbir açık yok, mühendisler düzenli olarak gelip rapor tutuyorlar. Geçen gün bina temeline atılan çimentodan örnek aldılar hatta.
Hocam kentsel dönüşüm güvenli de kentsel dönüşümün tüm Türkiye'ye gelmesi mümkün müdür? Ben Ankara'da yaşıyorum, bina 33 yıllık. Ankara fazla depremin olduğu bir yer değil ancak kentsel dönüşümü geçtim, burada sağlam duran bina bile yok. :)

Hocam kentsel dönüşüm güvenli de kentsel dönüşümün tüm Türkiye'ye gelmesi mümkün müdür? Ben Ankara'da yaşıyorum, bina 33 yıllık. Ankara fazla depremin olduğu bir yer değil ancak kentsel dönüşümü geçtim, burada sağlam duran bina bile yok. :)
Korkmuyor musunuz? Bizim bina Bursa'da 10 yıllık. Benim bile bazen aklıma takılıyor "Deprem olursa ne olur." diye.

Korkmuyor musunuz? Bizim bina Bursa'da 10 yıllık. Benim bile bazen aklıma takılıyor "Deprem olursa ne olur?" diye.
Pek de korkmuyorum açıkçası. Hem Ankara'da yıkıcı depremler olmuyor hem de binayı kolay bir şekilde terk edebilirim. 2. katta oturuyoruz. Ayrıca dağ çevresinde olduğu için zeminin de sağlam olduğunu düşünüyorum. :)

Geri
Yukarı