İstanbul Havalimanı - Apron Fotoğrafları

Evet arkadaşlar, uçaklarla. 🤣 Sizin için bunları buldum, adamlar çok güzel yanlamış.😅

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kuzenim de IGA da çalışıyor. Neredeyse tüm uçaklar ortalama 1 saat rotarlı.

Hava limanı çok rüzgarlı ve uçakların çoğu istediği şekilde inemiyor.
Geçerli ÇED raporu yok verecek kurum da yok.
Taksi alanı çok uzak, daha geçen bir uçak hızlı geçeyim o taksi alanını derken direğe çarptı.
Havalimanına giden bir toplu ulaşım yok (Metrobüs-Metro) uzak.

Bunun dışında tabii ki o kadar paralara yapılan bir yapı güzel gözükecek, heybeli olacak. Ancak çok çok yanlış yapılmıştır bana göre. Bunlar kötülemek için söylenen değil gerçek nedenler.

Londra'da 5 tane havalimanı var, onlar yapamaz mıydı en büyüğünü? Yapmadılar bunun yerine hava akışını böldüler, şehir merkezine inecek uçaklar daha yüksek ücret öderken şehirmerkezine daha uzak bir havalimanına inecek uçak daha düşük ücret ödüyor ve biletleri daha ucuz oluyor.

İstanbul gibi bir metropol de bir tane havalimanı yerine Atatürk havalimanını kapatmadan yeni bir alan açılması gerekirdi ve alan açılması için önce metro tamamlanması beklenmeliydi.

Örnek vermek gerekirse 1 sene bile değil aylar önce 5 dk yürüyüp metroya binip havalimanının içine kadar gidebiliyorken ben şimdi gidemiyorum. Bu hizmet midir? Yoksa rant mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uçaklar rötarlı değil. Uçakların taksi süresi fazla. Uçaklar Atatürk Havalimanı'ndaki gibi önündekinin taksisini bekleyip trafikte kalmıyor. İkisini ayırmak gerek. Mesleki bakacak olursak taksi süresi evet uzun, pilotların acele etmesiyle birleşince de uçaklara sıkıntı çıkarır mı, evet çıkarır. Bu başka bir konu.

Rüzgar benim işim değil. Yok uçaklar inemiyormuş vs. çok da umurumda değil. Projeyi tasarlayanlar Almanlar ve Türkler. Onlara sorulmalı.

Taksi alanı uzak diye çarpmadı 777. Kulenin hatası yüzünden çarptı. Uygun taxiway'den yönlendirilmediği için.

Ulaşım konusunda savunmadığımızı söylüyoruz zaten. Ulaşım yapmadan açmaları projenin eksiklerinden. Acele ettiler. 2-3 yıla metro, otobüs de gelir zaten ama bu konuda yanlışları çok var.

Uçaklar rötarlı değil. Uçakların taksi süresi fazla. Uçaklar Atatürk Havalimanı'ndaki gibi önündekinin taksisini bekleyip trafikte kalmıyor. İkisini ayırmak gerek. Mesleki bakacak olursak taksi süresi evet uzun, pilotların acele etmesiyle birleşince de uçaklara sıkıntı çıkarır mı, evet çıkarır. Bu başka bir konu.

Rüzgar benim işim değil. Yok uçaklar inemiyormuş vs. çok da umurumda değil. Projeyi tasarlayanlar Almanlar ve Türkler. Onlara sorulmalı.

Taksi alanı uzak diye çarpmadı 777. Kulenin hatası yüzünden çarptı. Uygun taxiway'den yönlendirilmediği için.

Ulaşım konusunda savunmadığımızı söylüyoruz zaten. Ulaşım yapmadan açmaları projenin eksiklerinden. Acele ettiler. 2-3 yıla metro, otobüs de gelir zaten ama bu konuda yanlışları çok var.

Bunların hepsini birleştirdiğimizde, bize çözüm olmaktan uzak mevcut eldeki daha iyiyken yapılanı başarısızlık olarak buluyorum ben. Ha evet lazım mıydı 3. bir havalimanı evet. Ama mevcut olan kapatılmadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eldeki daha iyi değildi. Atatürk Havalimanı yetersiz kalıyordu artık. Bu proje iyi fakat eksikleri var. Erken açılması gibi, ulaşım hazırlanmadan açılması gibi.

IST'nin daha tamamlanmamış pistleri var. Onlar yapılana kadar Atatürk kullanılacak zaten. Kargo uçakları sık şekilde kullanıyor. Sonra tamamen geçiş olacak.

@ZORO

2. videoda drift yapmıyor. Uçak, kontrolünü kaybediyor. Bir pilot o hareketi keyfi olarak denesin, kan alırlar. 1. zaten animasyon senin de bildiğin üzere. Yani hayaller, hayatlar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı