İstanbul Pendik'e altyapı mı geldi?

elemeNtary

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, İstanbul Pendik'te oturuyorum. Yıllardır altyapı ADSL olarak sağlanıyor. Çok başvuru vs. yaptım ve 2 hafta önce Twitter'dan Yusuf kıraç'a mesaj attım ve ilgileneceğim dedi. Perşembe günü sabah sesleri duydum ve dışarı baktım tüm mahalle civarında böyle araçlar ve çalışmalar vardı. Tam bilmediğim için soruyorum gördüğüm kadarıyla böyle boydan boya yerlerde kazılma vs. yapılmadı. Bilmediğim için soruyorum fiber için sadece o kamyonetin içindeki siyah borular mı takılıyor nasıl oluyor ya da ne çalışması yapıldı? Yere koydukları tabela da Türk Telekom yazısı var. Sizce ne yapıldı ve bunu öğrenme imkanım var mı?
Bu da çektiğim fotoğraf.

Dosya Ekleri

• 273994136_354078859864423_8821625053276479461_n.jpg
    273994136_354078859864423_8821625053276479461_n.jpg
    207,6 KB · Görüntüleme: 315
Gidip sorsaydın ya.

İşe gidiyordum arabaya binerken çektim fotoğrafı da vaktim olmadığından soramadım ama şu an pişmanım :(
Türk Telekom fiber büyük ihtimalle hocam. Hayırlı olsun.

İnşallah ya yıllardır bıktırdı 6 Mbit internet kullanıyorum. Bunu sorup öğrenebileceğim bir yer falan yok mu ya? Altyapı testlerin de hala daha ADSL çıkıyor.

Son düzenleme:
İşe gidiyordum arabaya binerken çektim fotoğrafı da vaktim olmadığından soramadım ama şu an pişmanım :(

İnşallah ya yıllardır bıktırdı 6 Mbit internet kullanıyorum. Bunu sorup öğrenebileceğim bir yer falan yok mu ya? Altyapı testlerin de hala daha ADSL çıkıyor.
Pendiğin neresi?

Hocam çalışanlara sorabilirsiniz. Altyapı testlerinde 6Mbps olması normal zira daha kazı bile başlamamış.

Güzelyalı mahallesi.

Ekipleri sadece 1 gün gördüm böyle boydan değil de birkaç noktada ufak kazmalar vardı. Diğer günlerde hiç görmedim henüz çalışma yapıldığını.

Çok yakınız sizinle. Evet fiber 1 ay falan önce geldi. Bizim evin önüne de kutu koydular ama şu an aktif değil. Benim bildiğim kadarıyla şuan sadece 1-2 tane aktif kutu var mahallede. Ben VDSL aldım TurkNet'ten. Evin önündeki kutu aktif olunca fiber alacağım.

Çok yakınız sizinle. Evet fiber 1 ay falan önce geldi. Bizim evin önüne de kutu koydular ama şu an aktif değil. Benim bildiğim kadarıyla şu an sadece 1-2 tane aktif kutu var mahallede. Ben VDSL aldım TurkNet'ten. Evin önündeki kutu aktif olunca fiber alacağım.

Nasıl öğreneceğiz aktif olup olmadığını ne kadar hız alacağımı vs. ?

Geri
Yukarı