İstanbul Saraçhane Suriye mitingi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birkaç saattir Twitter'da dolaşan bir fotoğraf iddialara göre saat 17.00'de İstanbul Saraçhane'de miting yapacaklar.

E7TRYK7WYAEh4DK.jpg

Haber kesin değildir!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kaynağı olmayan haberlerden yola çıkarak yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Nitekim bu tür bir görsel 2019 yılında da kullanılmış. Sakin olmakta fayda var.

Eki Görüntüle 1119677Eki Görüntüle 1119679
Sonuç olarak önceden de olsa böyle bir şeyi düşünüyorlar, her ne olursa olsun gitmeleri gerekli zaten.
Neden herkes Suriyelileri öldürme yolu arıyor? :D
Çok basit değil mi? Adam benim ülkemde kendini bir şey sanıyor. Kafa kesecekmiş ulan daha tırnak kesemeyen adamlar gelmiş bize kafa tutuyorlar.

Kesin bir bilgi değildir demiştim zaten. Neden herkes Suriyelileri öldürme yolu arıyor? :D
Bu bana şu aşağıdaki videoyu hatırlatıyor. Genel olarak Türkiyelilerin fazlasıyla tercih ettiği bir yoldur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç olarak önceden de olsa böyle bir şeyi düşünüyorlar, her ne olursa olsun gitmeleri gerekli zaten.
Bir şeyin haber niteliği taşıması için salt bir kaynağa da sahip olması gerekir. Ben size "karşıki dağlar jandarma" diyerek olay çıktı desem inanacak mısınız? Böyle bir mantık yok. Suriyelilerin ülkesine dönmesi ise çözülmesi gereken bir konu. Haberin amacı bambaşka.

Kafa keseceğim deyip elini kolunu sallaya sallaya gezdikleri için olabilir mi? Sen de gel kardeşim kes nasıl olsa din kardeşiyiz diyen tayfadan mısın yoksa?
Hayır ben bu konuda paylaşılan bilgiye gerçek değil demiştim. Galeyana gelmeniz saçma. Ben de biliyorum suriyelilerin Arap artığı olduğunu.

Ulan sokakta her Suriyeli görünce içimden tüm yaratıcı küfürleri ediyorum. Cidden, çok yaratıcı küfürler. Fakat bu onların suçu değil bu Türkiye Cumhuriyeti'nin suçu. Gidin bakalım diğer ülkelerde bu aşşağılık ırk böyle davranabilir mi ? Davranamaz fakat Türkiye'de bu şerefsizler Türklerden daha fazla önemsendiği için her türlü pisliği yaparlar her türlü. Bunların aksini iddia edecek arkadaşlara söylüyem: bu iğrenç insanlar Türklere zorla tecavüz ediyorlar, kaçırıyorlar, öldüresiye dövüyorlar. Eğer Türkiye'de insan hayatı önemli olsaydı onlar şu anda ülkelerinde savaşıyor olacaktı. Ülkelerinde ister tüm kadınlara, 13 yaşındaki kızlara yapmadıkları pislik bırakmasınlar fakat bu Türkiye'de olmaz ya.
"Bir ülkenin kalitesi nasıl düşer, nasıl yaşanılmayacak hale en çabuk şekilde getirilir ?" İşte bu Suriyeli denen herifleri alarak. Bu arada bana ırkçı diyebilirsiniz diyin. Siyasete hiç girmedim bu arada. Ciddiyim, rengimi belli etmeden yazmaya çalıştım. İnşallah. Kimseye hakaret etmedim yani ;)

:(

Bir şeyin haber niteliği taşıması için salt bir kaynağa da sahip olması gerekir. Ben size "karşıki dağlar jandarma" diyerek olay çıktı desem inanacak mısınız? Böyle bir mantık yok. Suriyelilerin ülkesine dönmesi ise çözülmesi gereken bir konu. Haberin amacı bambaşka.
Haberin yanlış olduğunu söyledim zaten, buradaki asıl sorun Suriyelerin kendilerini bir şey sanması. Ben ondan bahsediyorum.

Ulan sokakta her Suriye'li görünce içimden tüm yaratıcı küfürleri ediyorum. Cidden, çok yaratıcı küfürler. Fakat bu onların suçu değil bu Türkiye cumhuriyeti'nin suçu. Gidin bakalım diğer ülkelerde bu aşağılık ırk böyle davranabilir mi? Davranamaz fakat Türkiye'de bu şerefsizler türklerden daha fazla önemsendiği için her türlü pisliği yaparlar her türlü. Bunların aksini iddia edecek arkadaşlara söylüyem: Bu iğrenç insanlar türklere zorla tecavüz ediyorlar, kaçırıyorlar, öldüresiye dövüyorlar. Eğer Türkiye'de insan hayatı önemli olsaydı onlar şu anda ülkelerinde savaşıyor olacaktı. Ülkelerinde ister tüm kadınlara, 13 yaşındaki kızlara yapmadıkları pislik bırakmasınlar fakat bu Türkiye'de olmaz ya.
"Bir ülkenin kalitesi nasıl düşer, nasıl yaşanılmayacak hale en çabuk şekilde getirilir?" işte bu Suriye'li denen herifleri alarak. Bu arada bana ırkçı diyebilirsiniz deyin. Siyasete hiç girmedim bu arada. Ciddiyim, rengimi belli etmeden yazmaya çalıştım. İnşallah. Kimseye hakaret etmedim yani ;)

:(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haberin yanlış olduğunu söyledim zaten, buradaki asıl sorun Suriyelerin kendilerini bir şey sanması. Ben ondan bahsediyorum.
Bunu "Suriyelilerin kendilerini bir şey sanması" olarak lanse ederseniz bu ülkede Suriyeli olup uzun süredir doktor, mühendis, işletmeci gibi iş kollarında çalışan insanları da zan altında bırakmış olursunuz. Konumuz artan mülteci sayısı ve düzensizce ülke içindeki hareketleridir. Bir kelimeye sığdırılan her türlü laf Çinli diye Koreli dövmeye, Hollanda bayrağı diye Fransa bayrağı yakmaya falan gider. Ve bunlar yaşandı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı