İstanbul Üniversitesinde siyaset bilimi ve kamu yönetimi okunur mu?

Hocam YKS 2022 EA puanım 248 idi ama bu sene çalışmadım hiç, belki DPÜ'nün taban puanını ben belirlerim. O kadar kötü bir puan alsam da eğer GANO'm iyi olursa diğerlerine göre avantajlı mı olacağım?

Bir de hazırlık sınavını geçemezsem orada hazırlıktan başlayamam mı Celal Bayar üniversite de.
YKS 2022 Eşit Ağırlık puanınız: 248 demişsiniz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler YKS 2022 taban puanı: Eşit Ağırlık 231 puan.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İkinci Öğretim Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler YKS 2022 taban puanı: Eşit Ağırlık 214 puan.
YKS 2022 Eşit Ağırlık puanınızla MYP ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne geçmeyi düşünüyorsanız oradaki birçok kişinin puanının sizden düşük olduğunu düşünüyorum.

Manisa Celal Bayar Üniversitesindeki İngilizce bölümlere GANO ile Yatay Geçiş başvurusundan sonra İngilizce Hazırlık Sınavını geçemeyenlerin başvurusu geçersiz oluyor.

YKS 2022 eşit ağırlık puanınız: 248 demişsiniz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler YKS 2022 taban puanı: Eşit ağırlık 231 puan.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ikinci öğretim siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler YKS 2022 taban puanı: Eşit ağırlık 214 puan.
YKS 2022 eşit ağırlık puanınızla MYP ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümüne geçmeyi düşünüyorsanız oradaki birçok kişinin puanının sizden düşük olduğunu düşünüyorum.

Manisa Celal Bayar üniversitesindeki İngilizce bölümlere Gano ile yatay geçiş başvurusundan sonra İngilizce hazırlık sınavını geçemeyenlerin başvurusu geçersiz oluyor.

Hocam ben YKS ile gitmek istiyorum Kütahya'ya.

YKS 2022 eşit ağırlık puanınız: 248 demişsiniz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler YKS 2022 taban puanı: Eşit ağırlık 231 puan.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ikinci öğretim siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler YKS 2022 taban puanı: Eşit ağırlık 214 puan.
YKS 2022 eşit ağırlık puanınızla MYP ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümüne geçmeyi düşünüyorsanız oradaki birçok kişinin puanının sizden düşük olduğunu düşünüyorum.

Manisa Celal Bayar üniversitesindeki İngilizce bölümlere Gano ile yatay geçiş başvurusundan sonra İngilizce hazırlık sınavını geçemeyenlerin başvurusu geçersiz oluyor.

Hocam bir de ingilizcesi iyi olmayan birisini hazırlık sınıfına dahil etmeleri gerekmez mi

Hazırlığın amacı zaten A1'den B1-B2 seviyesine gelmek değil mi?

Hocam ben YKS ile gitmek istiyorum Kütahya'ya. Bir de İngilizcesi iyi olmayan birisini hazırlık sınıfına dahil etmeleri gerekmez mi, ve hazırlığın amacı zaten A1'den B1-B2 seviyesine gelmek değil mi?
Anladım, YKS 2024 ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü tercih edip YKS 2022 ile kazandığınız 2 yıllık Optisyenlik bölümüne devam edeceksiniz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi GANO ile Yatay Geçiş Kılavuzunda okuduğumu yazdım. Manisa Celal Bayar Üniversitesinin yönetmeliğine göre İngilizce bir bölüme GANO ile Yatay Geçiş başvurusu yapıldıktan sonra üniversitenin İngilizce Hazırlık Sınavını geçmeniz gerekiyor.

Anladım, YKS 2024 ile siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü tercih edip YKS 2022 ile kazandığınız 2 yıllık optisyenlik bölümüne devam edeceksiniz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gano ile yatay geçiş kılavuzunda okuduğumu yazdım. Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin yönetmeliğine göre İngilizce bir bölüme Gano ile yatay geçiş başvurusu yapıldıktan sonra üniversitenin İngilizce hazırlık sınavını geçmeniz gerekiyor.

Hocam İngilizce hazırlık sınavınının düzeyi nedir? Benim İngilizcem hiç yok denecek kadar kötü.

Hazırlık sınavını geçince yine de hazırlıktan başlayabilir miyim? 1.sınıftan başlamaktansa

1 yılda hazırlık eğitimi almadan 1.sınıftakilerle yarışacak düzeyde İngilizcem olması çok zor derslerin de çoğu İngilizce işlenecek zaten.

Hocam İngilizce hazırlık sınavınının düzeyi nedir? Benim İngilizcem hiç yok denecek kadar kötü.

Hazırlık sınavını geçince yine de 1. sınıf yerine hazırlıktan başlayabilir miyim?

1 yılda hazırlık eğitimi almadan 1. sınıftakilerle yarışacak düzeyde İngilizcemin olması çok zor, derslerin de çoğu İngilizce işlenecek zaten.
İngilizce Hazırlık Sınavını geçerseniz, ve GANO ile Yatay Geçiş hakkı kazanırsanız 1. sınıftan başlayabilirsiniz diye biliyorum. İngilizce Hazırlık Sınavı şu anki İngilizce seviyenize göre zor gelebilir ama İngilizcenizi geliştirebilirseniz İngilizce Hazırlık Sınavını geçme ihtimaliniz artar.
GANO ile Yatay Geçiş yapılıp İngilizce Hazırlık Sınavı geçildiği için hazırlık sınıfından başlanabileceğini zannetmiyorum ama GANO ile Yatay Geçişiniz başarılı olursa Manisa Celal Bayar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna bu konu hakkında danışabilirsiniz.

Son düzenleme:
İngilizce hazırlık sınavını geçerseniz, ve Gano ile yatay geçiş hakkı kazanırsanız 1. sınıftan başlayabilirsiniz diye biliyorum. İngilizce hazırlık sınavı şu anki İngilizce seviyenize göre zor gelebilir ama ingilizcenizi geliştirebilirseniz İngilizce hazırlık sınavını geçme ihtimaliniz artar.
Gano ile yatay geçiş yapılıp İngilizce hazırlık sınavı geçildiği için hazırlık sınıfından başlanabileceğini zannetmiyorum ama Gano ile yatay geçişiniz başarılı olursa Manisa Celal Bayar Üniversitesi yabancı diller yüksekokuluna bu konu hakkında danışabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam ben yabancı diller yüksek okuluna da bir sorayım bunu hazırlık eğitim olmadan İngilizce geliştirmek zor olacak benim için dersler de zorlanırım.

Hocam ben Yabancı Diller Yüksekokulu ile oradaki abi ile konuştum. Yabancı Diller Yüksekokulu ile oradaki abi muafiyet sınavını geçemezsen hazırlıktan başlarsın dedi, ve kayıt olmama gibi bir durum olmaz dedi.
GANO ile Yatay Geçiş hakkında bahsi geçen üniversitenin yönetmeliğinde İngilizce bölümlere başvuru yaptıktan sonra İngilizce Hazırlık Sınavını geçemeyenlerin GANO ile Yatay Geçiş başvurusu başarısız oluyor yazıyordu.
YKS ile İngilizce bir bölüm kazanılırsa İngilizce Hazırlık Sınavını geçmeyip hazırlık okunabiliyor.

Gano ile yatay geçiş hakkında bahsi geçen üniversitenin yönetmeliğinde İngilizce bölümlere başvuru yaptıktan sonra İngilizce hazırlık sınavını geçemeyenlerin Gano ile yatay geçiş başvurusu başarısız oluyor yazıyordu.
YKS ile İngilizce bir bölüm kazanılırsa İngilizce hazırlık sınavını geçmeyip hazırlık okunabiliyor.

Hocam vallahi 2 kere sordum üst üste Gano ile geçiş yapıcam dedim muafiyeti geçemezsen hazırlıktan devam edeceksin dedi.

Geri
Yukarı