İstanbul'da en iyi diecast mağazası hangisidir?

Kyamrt

Hectopat
İstanbul'da yaşıyorum hobi olarak koleksiyon yapıyorum. Bildiğiniz iyi mağazalar var mıdır? Görerek almayı tercih ederim.

İstanbul'da yaşıyorum hobi olarak koleksiyon yapıyorum. Bildiğiniz iyi mağazalar var mıdır? Görerek almayı tercih ederim.

Üsküdar ve Kadıköy ağırlıklı biliyorum.
Tam olarak işletme isimlerini bilmemekle beraber senelerdir aynı konumlarda faaliyet yürüttüklerini biliyorum.
1967 Impala'yı Üsküdar'dan almıştım.

Kesinlikle Toys E Toys Şişli'de. Ara sıra festivaller düzenleniyor ve İstanbul'dan koleksiyoncular katılıp ürünlerini satabiliyor. Bir sürü Mini GT, Kaido House, Greenlight oluyor. Yeni Hot Wheels set çıktığında ise koli koli geliyor. 1/64,1/43 diye 1/10'a kadar giden ölçüleri var araçlarda. Festival zamanları çok iyi oluyor. Bende oradan alışveriş yaptım. Bu da sitesi ;
Benimde koleksiyonum var bu arada :D

Çok sıkı bir koleksiyon niyetim olmadığı için ara sıra Toyz Shop ve D&R'a bakıyorum. Yerel esnafları pek araştırmadım fakat Google'a diecast yazdığımda çıkan bir iki siteyi ara ara yokluyordum henüz oradan da almadım. Kafama koyduğum bir modeli almak için biraz araştırdım buradan alsam bir tane alabileceğim modelin Aliexpress üzerinden kargo+vergi dahil iki modelini neredeyse aynı fiyata aldım. Alacağınız markanın üreticisine güveniyorsanız satıcı yorumlarını inceleyerek Aliexpress'e de bakmanızı öneririm.
Not: ürünler henüz yolda, elime ulaşmadı.

Geri
Yukarı