İstanbul'da lise sınavları iptal olur mu?

Sizin sınavı iptal ederlerse biz de LGS iptali isteriz
Çok mantıklı bir bakış açısı değil bu bence. LGS öğrencilerin hangi liseye geçeceğini belirleyen önemli bir sınav. Ama liselerdeki sınavların yapılmamasının bir senenin notları sütununun boş kalmasından başka bir dezavantajı yok.

Öğretmenler de öğrenciler de farkında zaten uzaktan eğitimin yeterince verimli olmadığının. Ayrıca bağlantı sorunları, dersin hangi platformdan yapılacağı (bizim okul yönetimi Zoom'a güvenmiyor mesela ve saçma bir alternatifini bulmuşlar) gibi problemler eğitimi daha da olumsuz yönde etkiliyor.

Bir de pazartesi gününden itibaren yapılacak olan sınavların 1 Kasım'a kadar işlenen konulardan olması gerçeği var tabi. Üzerinden 4,5 - 5 ay geçmiş konulardan (hele de uzaktan eğitimde işlenmiş konulardan) sınav yapmak ne kadar mantıklı?

Bana kalırsa birinci sınavlar iptal edilmeli, ama iptal olmayacaklarsa ertelemenin bir anlamı yok.

Çok mantıklı bir bakış açısı değil bu bence. LGS öğrencilerin hangi liseye geçeceğini belirleyen önemli bir sınav. Ama liselerdeki sınavların yapılmamasının bir senenin notları sütununun boş kalmasından başka bir dezavantajı yok.

Öğretmenler de öğrenciler de farkında zaten uzaktan eğitimin yeterince verimli olmadığının. Ayrıca bağlantı sorunları, dersin hangi platformdan yapılacağı (bizim okul yönetimi Zoom'a güvenmiyor mesela ve saçma bir alternatifini bulmuşlar) gibi problemler eğitimi daha da olumsuz yönde etkiliyor.

Bir de pazartesi gününden itibaren yapılacak olan sınavların 1 Kasım'a kadar işlenen konulardan olması gerçeği var tabii. Üzerinden 4,5 - 5 ay geçmiş konulardan (hele de uzaktan eğitimde işlenmiş konulardan) sınav yapmak ne kadar mantıklı?

Bana kalırsa birinci sınavlar iptal edilmeli, ama iptal olmayacaklarsa ertelemenin bir anlamı yok.

Dezavantajı var AYT-TYT de tüm liseden sorumlu olacaklar şimdi konuları anlamazlarsa ileride zorlanırlar.
Ablamdan biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı