İstanbul'da Staj Yeri

Aaaapşu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Makine mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. 20 günlük yaz stajı yapmam gerekiyor. Büyük şirketler 2. sınıf stajyer alımı yapmadığı için diğer firmalara başvuru yapıyorum ama dönen olmuyor. Torpil istiyorlar oda bende yok, ailede de bu sektörde çalışan tanıdık olmadığı için staj yapacak yer bulamadım. Forumda avrupa yakasında çalışan yardımcı olabilecek biri var mı?

Sitesinde "Bireysel ve e-mail kanalı ile gelen staj başvuruları değerlendirilmeyecektir." Yazıyor.
Nasıl olacakmış onu da sorsaydınız? Okuldan belge mi almak gerekiyormuş? Benim bildiğim staj yerini bulduğunu okula bildirirsin ve iş yerinden aldığın gerekli evrakları vs. okula teslim edersin.

Nasıl olacakmış onu da sorsaydınız? Okuldan belge mi almak gerekiyormuş? Benim bildiğim staj yerini bulduğunu okula bildirirsin ve iş yerinden aldığın gerekli evrakları vs. okula teslim edersin.
Okuldan staj sözleşmesi alıyorsun, staj yeri bulunca şirkete imzalatıp sonra okula veriyorsun okulda sigorta başlatıyor sende yapıyorsun. Bu kısımları biliyorum. Pegasus İşbirliği içerisinde olduğu okullardan alıyormuş yani özellerden.

Okuldan staj sözleşmesi alıyorsun, staj yeri bulunca şirkete imzalatıp sonra okula veriyorsun okulda sigorta başlatıyor sende yapıyorsun. Bu kısımları biliyorum. Pegasus İşbirliği içerisinde olduğu okullardan alıyormuş yani özellerden.
İşte bahsettiğim şey öncelikle staj yerini bulman. Bulduktan sonra geri kalanı evrak işleri ise kolay. Ben İstanbul Üni mezunuyum bizim bölümden Pegasus'ta staj yapan birçok kişi vardı. Anlaşmalı şirketler okulla kordineli gidiyor dediğin gibi okula bildiriyorsun staj yapmak istdiğini okul senin bilgilerini verioyr şirkete şirket de kabul ederse staja başlıyorsun. Diğer türlü ben kendim bulmuştum ama son sınıftım. 2. sınıf sıkıntı oluyor mu bilmiyorum.

İşte bahsettiğim şey öncelikle staj yerini bulman. Bulduktan sonra geri kalanı evrak işleri ise kolay. Ben İstanbul Üni mezunuyum bizim bölümden Pegasus'ta staj yapan birçok kişi vardı. Anlaşmalı şirketler okulla kordineli gidiyor dediğin gibi okula bildiriyorsun staj yapmak istdiğini okul senin bilgilerini verioyr şirkete şirket de kabul ederse staja başlıyorsun. Diğer türlü ben kendim bulmuştum ama son sınıftım. 2. sınıf sıkıntı oluyor mu bilmiyorum.
Benim okuduğum üninin anlaşmalı olduğu bir yer yokmuş hoca kendiniz bulun dedi. Dediğiniz gibi 2. Sınıf biraz sıkıntılı oluyor. Yaz ayını boş geçirmek istemedigim için staj yeri arıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı