İstanbul'da toplu ulaşıma zam geldi!

Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış. Bunu anlamamakta hala ısrar ediyorsunuz. Bu o parti, bu parti meselesi değil; kişileri eleştiriyoruz.
Arkadaşım bu ücret artışının sebebini anlamak çok mu zor? Bence siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Ülkede ekonomi çok kötü durumda, enflasyon almış başını gitmiş, Dolar desen zaten hepimiz biliyoruz, malum asgari ücret arttırıldı alım gücümüz artacak diye. Al sana alım gücü. Bu adamlar personelinin maaşını ne ile verecekler, cebinden mi verecekler? Ki zaten bu sene ki önceki asgari ücret artışlarında herhangi bir zam yapmamışlardı toplu taşımaya. Yakıt artışından dolayı yapmışlardı.

Kısacası eleştireceğin kişi İmamoğlu değil, bazı kişilerin yaptığı yanlışlıkları hepimiz çekiyoruz. Gayet doğal. Bu zamların üstüne indirim yapabilecek durumda değiller. Bu ücretleri öpücükle ödemeyecekler sonuçta.

Muhalefete veya genel olarak kimseyi almadım. İmamoğlu'nun vaatlerini tutmamasını eleştirdim, siz de "AKP'li" diyerek bilmeden yapıştırdınız. Çoğunuzun genel hareketi bu.
AKP'nin ağzından konuşuyorsunuz, sonra AKP'li değilim diyorsunuz. 🤣 AKP'li olduğunuzu açıkça söylemek niye bu kadar zor geliyor. Dediğim gibi karşıt görüşe hiçbir şekilde saygı duymayacaksınız, karşınızdakini itham edip "işte bunlar böyle" diyeceksiniz, hahaha spamı atacaksınız ama kimse size bir şey demeyecek.

Ülkenin gerçekleri var, 3.5 sene öncesinden çok uzağız. O gün ev alınan paraya bugün sıfır araç alınamıyor.

İBB'nin yıllık bütçesini bilmem ama "aynı anda 10 metro yapıyoruz" diyorlarsa çoktur(?).
Bizim burada mesela Dudullu-Bostancı metrosunun yapımı bitti diye duymuştum yanlış duymadıysam sanırsam. Ataşehir'de eski halk eğitim merkezinin bulunduğu binanın çevresinde hala daha şantiye alanları var. Brandium AVM yakınları.

AKP'nin ağzından konuşuyorsunuz, sonra AKP'li değilim diyorsunuz. 🤣 AKP'li olduğunuzu açıkça söylemek niye bu kadar zor geliyor. Dediğim gibi karşıt görüşe hiçbir şekilde saygı duymayacaksınız, karşınızdakini itham edip "işte bunlar böyle" diyeceksiniz, hahaha spamı atacaksınız ama kimse size bir şey demeyecek.

Ülkenin gerçekleri var, 3.5 sene öncesinden çok uzağız. O gün ev alınan paraya bugün sıfır araç alınamıyor.
Karşıt görüş demek insanlara "sen busun" demek değil. Adım "X" diyen birisine "Y" senin adın demek karşıt görüş değil, ısrarcılıktır ve bilmeden konuşmaktır.

Karşıt görüş demek insanlara "sen busun" demek değil. Adım "X" diyen birisine "Y" senin adın demek karşıt görüş değil, ısrarcılıktır ve bilmeden konuşmaktır.
Hiç lafı eğip bükmeye gerek yok. Hal ve tavırların oldukça net. "10 tane metro projesini aynı anda yapmaya para buluyor ama" demenden bile iyi niyetli eleştirmediğin anlaşılıyor. İstanbul seçimini tekrar ettiren YSK ne kadar tarafsızsa sen de o kadar tarafsızsın.

Geri
Yukarı