İstanbul'da toplu ulaşıma %40'lık zam yapıldı

İşe giden bir insanın aylık 600₺ yol ödemesi çok absürt değil mi? Kaldı ki İstanbul gibi bir şehirde, günde milyonlarca yolcuyu tıka basa otobüslerde taşıyan bir şehirde bu fiyatlar yine çok fazla. Mazot, elektrik artıyor da bu araç bir seferde kaç kişi alıyor? Çok basit bir hesapla bile kişi başı 7₺'nin çok absürt bir fiyat olduğunu anlarsınız. Elbette mazot düşük olsun fiyatlar da düşsün ama yine absürt bu fiyatlar.
1 ay öncesinde kişi başı maliyet 10TL iken bugün 12TL. Araçların bakım, onarım ve zamlı yakıtın getirdiği ek maliyet hariç. İETT sitesinde bu açıklamaları ve verileri görebilirsiniz.

Bunu Ekrem İmamoğlu'na bağlayanlar var yazık gerçekten.

Doğru ne avanak adamlar var ya! Mesela ben bana (kendime) bağlıyorum bu zammı.

"Ulaşım sembolik bir ücret olacak. Hatta gerekirse kâr dahi gütmeyeceğiz" diyerek insanları aldattım sanırım. Tüh!!

Sen bütçeni reklama gömersen, bir yerden açığı kapatman gerekir işte. :) Koyunlar da o paranın tamamının mazot, çalışan ve servis giderlerine ayrılan bütçe olduğunu düşünür.
Cities Skylines oynuyorum da, ondan bahsediyorum "off the record". Güzel oyun, tavsiye derim.

Son düzenleme:
Ulaşım aşırı şekilde pahalı. Gerekirse devlet hazineden destek vererek bilet fiyatlarını düşürmeli.

"Ulaşım sembolik bir ücret olacak. Hatta gerekirse kâr dahi gütmeyeceğiz" diyerek insanları aldattım sanırım. Tüh!!
Ne olacak sen ve bu İBB nefretin :D Senin için foruma bir özellik gelmeli, İBB veya İBB Başkanı ile ilgili olan şeyleri engelleyebilesin.

Ayrıca bahsettiğin olayda başkanın o zamanki durum ve gidişatın daha iyiye gitmesi düşüncesiyle söylediği apaçık belli. Çok iyi niyetli düşünmüş.

Ayrıca artık bu zamları yaparken neyden dolayı yaptıklarını, maliyetlerini vs. açık bir şekilde belirterek açıklamaları gerektiğini ve bu şekilde halkı bilinçlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bazı fanatikler yine buldukları en ufak bir açıdan çamur atmaya çalışıyorlar. Bu konuda belediyeleri eksik buluyorum. Bunu çok iyi bir şekilde biliyorlar.

Ne olacak sen ve bu İBB nefretin :D Senin için foruma bir özellik gelmeli, İBB veya İBB Başkanı ile ilgili olan şeyleri engelleyebilesin.

Ayrıca bahsettiğin olayda başkanın o zamanki durum ve gidişatın daha iyiye gitmesi düşüncesiyle söylediği apaçık belli. Çok iyi niyetli düşünmüş.

Ayrıca artık bu zamları yaparken neyden dolayı yaptıklarını, maliyetlerini vs. açık bir şekilde belirterek açıklamaları gerektiğini ve bu şekilde halkı bilinçlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bazı fanatikler yine buldukları en ufak bir açıdan çamur atmaya çalışıyorlar. Bu konuda belediyeleri eksik buluyorum. Bunu çok iyi bir şekilde biliyorlar.

Daha önce hiç bir siyasiye bu kadar güvenerek ve ona ümit duyarak oy attığımı hatırlamıyorum. Çok büyük kazık yemiş gibi hissediyorum. Belki de ondandır ön yargım bilemeyiz. Ama ben hiç ama hiç memnun değilim.

İstediği kadar mazot zamlansın, o metrobüsler balık istifi gibi insan taşıyarak para basıyorlar.
Şeffaflık diyorlardı, bir tane rakam yok ortada. Bana gelir gider tablosunu göstersinler o zaman?
Neyse. Biri gider, biri gelir. Biz de birbirimizi yeriz böyle. Artık ne inancım kaldı siyasilere, ne güvenim.

Yeni konular

Geri
Yukarı