İstanbul'da vatandaş kar yağışı sonrasında yolda kaldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çıkanlar sabah kar etkili değilken işe giden kişiler.
Akşam iş dönüşü oldu bu. Kar lastiği de olsa zincir de olsa orada trafik kilitlendi mi kalıyorsun.
Hava durumunu açtığın an görüyorsun nasıl bir kar yağacağını. Bunu bile bile sedan araçlarla dışarıya çıkılmaz, tabii bunu görüp önlem almayan yöneticileri de sorgulamak lazım.

Dediğim gibi hata iki taraflı ama yöneticiler üstlerine düşen görevi yapmadılar. İmamoğlu kendi itibarını böyle boştan yere zedeledi. İstanbul'da aldığı destek dün ve bu gün yaşananlarla düşmüştür.

Hava durumunu açtığın an görüyorsun nasıl bir kar yağacağını. Bunu bile bile sedan araçlarla dışarıya çıkılmaz, tabii bunu görüp önlem almayan yöneticileri de sorgulamak lazım.

Dediğim gibi hata iki taraflı ama yöneticiler üstlerine düşen görevi yapmadılar. İmamoğlu kendi itibarını böyle boştan yere zedeledi. İstanbul'da aldığı destek dün ve bu gün yaşananlarla düşmüştür.
Doğru diyorsun da adam para kazanmak için işe gitmek zorunda.
Bugün kar yağacak ben işe gitmiyorum diyemez ki.
Her türlü lastik +zincir taksa bile bir yerden sonra ilerleyemiyorsun.
Yolların açık olması gerekirdi.

Doğru diyorsun da adam para kazanmak için işe gitmek zorunda.
Bugün kar yağacak ben işe gitmiyorum diyemez ki.
Her türlü lastik +zincir taksa bile bir yerden sonra ilerleyemiyorsun.
Yolların açık olması gerekirdi.
Yöneticilerin hatasında bir sorun yok zaten. Başta hata onlarda ama dediğim gibi halkında bir şekilde bir şeyleri düşünmesi gerekliydi, keşke düşünmek zorunda kalmasalardı.

Hem yöneticiler de hem de halkta sorun var.

Yöneticiler, bu kadar karın yağacağını bildiği halde önlem anlamaları gerekirdi. Yeterli olmuyorsa çevre illerden destek gelirdi. Şu anda kar yağmayan dolu il var, İstanbul'a yakın.

Halk da gidip bu hava şartlarında dandik araçlarla bu kara çıkıyorlar. Arkadaş 4x4 değil aracın işte biliyorsun bu karda gitmeyeceğini. Zincir de lastik de bir yere kadar.

İmamoğlu'na yazacak bu olay, boştan yere kendi itibarını düşürecek. Önlem alınması ve halkın bilinçlendirilmesi gerekliydi. Bunu hangi belediye yanlış yapsaydı tavrım aynı bu şekilde olurdu.

Millet yıllarca aynı şekilde işe gidiyordu. Ne bilsin bir avuç kar ile yollar kapanacak?

Hala milleti suçluyorlar. Millet keyfinden çıkıyor dışarıya bu ayazda soğukta..
Arabaya lüks bakar olmuş artık insanlar, telefonunu çıkar diyen dayılar gibi...

Kuzey Avrupa'daki gibi kar yağsa ne olacak merak ediyorum...
Otobüsler de yolda kalınca, "eyyyy bilgisiz Türk halkı, patenler ile işe gidin" diyecekler sanırım.
Ironi değil, cidden şaşırmam.

Millet yıllarca aynı şekilde işe gidiyordu. Ne bilsin bir avuç kar ile yollar kapanacak?
Millete bir şey dediğim yok. Sadece diyorum ki hava durumuna baktığında kar yağacağı belli, avuç kadar değil bas baya böyle bir şey yağacağı belliydi. Bunu bile bile sedan araçlarla yola çıkılmaz.
Keyiften kimsenin çıktığı yok, böyle bir şey de demedim zaten. Ayrıca ana suçun yönetimde olduğunu söylüyorum.

Sizin anlamadığınız şey benim eleştirdiğim şey milletin dışarıya çıkması değil. Dışarıya tabii ki çıkması gerekenler var ama hava durumuna bakan bir insan bu havada sedan araçla çıkılmayacağını bilmesi gerekir. Hadi diyelim bilmedi, burada da belediyenin o yolları her türlü açık tutması gerekir. Koskoca şehirde lojistik eksiği mi var? Varsa gerekli tedbirleri almak yerine ne yaptılar?

Lafı çaptırıp sanki millete laf atıyormuşuz gibi göstermeye çalışıyorsun. Millete laf atan yok.

Karın yağması bile siyasete geldi ya, siyasetiniz batsın.
Olay kar yağması değil. Bu karın yağacağı belliyken önlem almayan belediyeyle alakalı. Toplumu ilgilendiren her olay siyasete çıkar, siyasetten niye bu kadar çekiniyorsunuz onu da anlamıyorum. Hayatınızın her yerinde siyaset olacak, toplumla yaşıyorsun siyasete alışman lazım.

Burada suç karı yağdıranda mı yoksa kar yağacağını bile bile önlem almayan yöneticilerde mi?

Kimisi suçu iktidara atıyor, kimisi belediyeye. Kara yollarına bağlı olması gerçekten önemli değil. Herkesin çıkar peşinde olması üzüyor vallahi. Deprem olunca suçu kime atarlar acaba?

Kuzey Avrupa'daki gibi kar yağsa ne olacak merak ediyorum...
Otobüsler de yolda kalınca, "eyyyy bilgisiz Türk halkı, patenler ile işe gidin" diyecekler sanırım.
Ironi değil, cidden şaşırmam.
Bir avuç kar mı? Hocam siz İstanbul'da yaşadığınızdan ya da İstanbul'da trafiğe çıkıp araç kullandığınızdan emin misiniz? Bu kadarda düz bakılmaz hocam olaya. İstanbul'da yıllardır araç kullanıp, trafiğine hâkim olan birinin mantığıyla yazılmış bir cümle değil çünkü.

Olay kar yağması değil. Bu karın yağacağı belliyken önlem almayan belediyeyle alakalı. Toplumu ilgilendiren her olay siyasete çıkar, siyasetten niye bu kadar çekiniyorsunuz onu da anlamıyorum. Hayatınızın her yerinde siyaset olacak, toplumla yaşıyorsun siyasete alışman lazım.

Burada suç karı yağdıranda mı yoksa kar yağacağını bile bile önlem almayan yöneticilerde mi?
Dostum bu her ülkede yaşanabilir bir olay, ki İstanbul'da zaten böyle bir kay yağmayalı da bilmem kaç sene olmuştur. Hani her sene böyle yağsa haklısın diyeceğim de kırk yılda bir olan şey şimdi yaşandı. Önlem alınabilir miydi tabii ki alınabilirdi, ama sadece 1 kere olan bir şey yüzünden de bu kadar işi siyasete vurmak, nefret kusmak kimlerin işi bunu sende biliyorsun. Bunların işi eleştirmek değil amaçları siyaset, birilerini kötülemek.

Her neyse dediğim gibi bu her belediyeye olabilirdi, A partisi, B partisi farketmez. Onu geçtim başka ülkelerde de bu tür olaylar yaşanıyor. Sanki bir tek burda oluyormuş gibi kırk defa tekrarlamanın mantığı yok. Eleştirini düzgünce yap, geç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı